KALENDARIUM

11.10

19:30

KASIA PIETRZKO TRIO - V FESTIWAL JAZZ&LITERATURA 2019

bilety:
20 PLN do 15 września
25 PLN od 16 września

więcej informacji i rezerwacja biletów;
damian@chck.pl, tel. 32 349 78 71/63/65
 
 

Kasia Pietrzko Trio

Kasia Petrzko – fortepian

Andrzej Święs – kontrabas

Piotr Budniak - perkusja

 

Polska pianistka, aranżerka i kompozytorka. Laureatka „Mateusza”  Trójki Polskiego Radia w kategorii Debiut Roku za debiutancką płytę  „Forthright Stories” (wydaną we wrześniu 2017r.) oraz nagrody Grand Prix Jazz Melomani 2018 w kategorii Nadzieja Melomanów.

Wg miesięcznika Jazz Forum jest drugą Nową Nadzieją. Pianistka była nominowana do nagrody Fryderyki 2018 w kategorii Debiut Roku. W opinii wybitnych polskich muzyków jazzowych charakteryzuje ją zmysł improwizatorski, wyobraźnia harmoniczna i brzmieniowa kreatywność.

W lutym 2018 roku zagrała pierwszy koncert z Tomaszem Stańko, który zapowiadał dalszą współpracę i jesienną, europejską trasę koncertową.

Kasia Pietrzko jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności doskonaliła również w Nowym Jorku u Aarona Parksa, Taylora Eigsti, Johny’ego O’neala, Aarona Goldberga i Kenny’ego Wernera.

W 2015 roku wraz z zespołem Stanisława Słowińskiego zdobyła Grand Prix 39  Międzynarodowego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie.

 Debiut pianistki „Forthright Stories” został bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków i środowisko w kraju i za granicą otrzymując najwyższe oceny. Został nagrany z Corcoranem Holtem (USA) na kontrabasie oraz Piotrem Budniakiem na perkusji.

Od 2017 roku artystka współtworzy The Tony Williams Tribute, którego liderem jest wybitny perkusista Michał Miśkiewicz. Współpracowała z Adamem Larsonem, Troyem Robertsem, Henrykiem Miśkiewiczem, Mateuszem Smoczyńskim, Tomaszem Wendtem, Adamem Bałdychem. Koncertowała m.in. na festiwalach w Hiszpanii, Serbii, Rumunii, Słowacji, Czechach, Węgrzech i Chinach.