KALENDARIUM

KULTURA NA WOLNOŚCI 2019 - konkurs na lokalne inicjatywy

KULTURA NA WOLNOŚCI 2019

 

Projekt PogodOMY autorstwa Patryka Mataniaka

Dzieci, młodzież i seniorzy inaczej widzą, przeżywają miasto, a w dobie rosnącej „dziury pokoleniowej” rzadko mają okazję wymienić doświadczenia. „PogodOMY ” ma być próbą utrwalenia wielopokoleniowego spojrzenia na Chorzów. Na projekt złożą się m. in. warsztaty dziennikarskie zakończone przeprowadzeniem wywiadów na temat miasta z seniorami,  warsztaty historyczno-plastyczne dla dzieci, podczas których młodzi chorzowianie poznają historię ulicy Wolności, jej architekturę, a także wysłuchają reportaży i zilustrują opowieści seniorów, a całość zwieńczy stworzenie internetowego przewodnika po ul. Wolności złożonego z doświadczeń kilku pokoleń mieszkańców z możliwością dalszego uzupełnienia.

 

Projekt „Noc spadających gwiazd” – autorstwa Anny Nowak

W ramach projektu zostaną zrealizowane Warsztaty dla młodzieży w Kawiarni #WOLKA, których celem jest włączenie młodzieży w przygotowanie „Nocy spadających gwiazd” (czerwiec-sierpień 2019).

12 sierpnia 2019 r. „Noc spadających gwiazd”, w programie gra terenowa, animacje i warsztaty rodzinne, muzyka oraz opowieści o spadających gwiazdach.

 

Projekt „Bitwa na Rymy” Freestyle rap autorstwa Piotra Strusza

Inicjatywa obejmuje organizację pierwszej w Chorzowie „Bitwy na Rymy” czyli konkursu, mającego na celu wyłonić spośród uczestników z Chorzowa i okolic najlepiej rymująco - rapującą osobę. Zanim uczestnicy  konkursu wezmą udział

w „bitwie” zostaną przygotowani do niej podczas warsztatów odbywających się
w #WOLCE.

 

Projekt „LATO” autorstwa Magdaleny Grajdek.

Realizacja spektaklu komediowego o beztroskiej tematyce, lecz skłaniającej do przemyśleń po obejrzeniu całości. Celem inicjatywy jest... BAWIENIE PUBLICZNOŚCI.

 

Projekt „KUKEJ NA CHORZÓW” autorstwa Arkadiusza Maczucha

"KUKEJ NA CHORZÓW" to wystawa zdjęć przedstawiająca ciekawe miejsca Chorzowa związane z architekturą i budownictwem. Będzie można ją oglądać wśród szyldów i bilbordów na ulicy Wolności w Chorzowie. Jej celem jest ukazanie, że warto dostrzegać piękno miasta często schowane i przykryte reklamami. Przypomnijmy sobie jak atrakcyjne jest miasto, w którym żyjemy. 

 

Współorganizatorami projektu KULTURA NA WOLNOŚCI są Miasto Chorzów i Regionalny Instytut Kultury.

Wydarzenia odbywające się w ramach realizacji zadania „Wolka: działania aktywizujące i kampanie promocyjne skierowane dla młodych mieszkańców Chorzowa w wieku 16-30 lat” w ramach którego organizowany jest projekt Chorzowskiego Centrum Kultury „KULTURA NA WOLNOŚCI”