KALENDARIUM

21.02

17:00

"SIOSTRY WAJS I STONOGA" - koncert dla dzieci

Bilety parter:
15 zł / 10 zł z kartą Bajtel CHCK lub zgłoszenia grupowe powyżej 10 os.
Bilety balkon:
10 zł / 5 zł z kartą Bajtel CHCK lub zgłoszenia grupowe powyżej 10 os.

Informacje i rezerwacja biletów:
agnieszka_pielok@chck.pl tel. 32/ 349 78 68 / 63

Dynamiczny, przebojowy i pełen pozytywnej energii koncert dla dzieci w wykonaniu dwóch szalonych Sióstr WAJS i zespołu tanecznego STONOGA. Autorskie piosenki skomponowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Dobra zabawa dla całej rodziny, wspólny taniec i śpiew oraz interaktywna rozrywka, która przeniesie wszystkie dzieci do świata zakręconej STONOGI! 

To muzyczne niezapomniane widowisko pełne figli, psotów i uśmiechu, 
bo każdy kto z kolorową Stonogą tańczy, śpiewa i gra, 
zawsze na swej buzi piękny uśmiech ma!

Projekt autorski Firmy PRYM ART
Wokalistki: Agnieszka Wajs, Patrycja Wajs
Kierownictwo muzyczne: Dariusz Szweda
Choreografia: Natalia Kurzawa

Zespół tworzą pochodzące ze Śląska siostry Agnieszka Wajs i Patrycja Wajs. Każda z dziewczyn od najmłodszych lat występuje na scenie zarówno muzycznej jak i teatralnej.

W 2014 roku siostry postanowiły połączyć swoje siły i doświadczenie sceniczne związane z twórczością dla dzieci. Wynikiem tej współpracy jest projekt muzyczny skierowany do najmłodszych odbiorców muzyki rozrywkowej. Projekt to zarówno trasa koncertowa jak i debiutancka płyta zespołu o tym samym tytule.

Premiera płyty „Siostry Wajs & Stonoga” odbyła się 20 listopada 2015 roku. Album został prenominowany do nagrody Fryderyki 2016 w kategorii debiut roku.

W styczniu 2016 roku miał premierę teledysk do pierwszego singla z płyty „Kolorowa Stonoga”. Utwór znalazł się również na najpopularniejszych składankach dla dzieci, m.in Radio Złote Przeboje dla Dzieci Vol. 2 oraz Mały koncert życzeń TVS vol. 2.

W listopadzie 2016 roku zespół wydał również świąteczny singiel „Święta w każdym domu”. Do tego utworu został również nagrany teledysk. Realizacji teledysku odbyła się w gminie Istebna (Złoty Groń).

Pod koniec roku 2016 miał premierę drugi singiel z płyty „Stwory Potwory”, do którego został zrealizowany animowany teledysk. W teledysku główne role grają trzy stworki nagrodzone w zabawie zorganizowanej dla dzieci z całej Polski. Najmłodsi przesyłali rysunki stworków, które siostry Wajs zamieszczały na profilu Facebook. Trzy potworki z największą liczbą polubień zostały bohaterami teledysku. Partnerem projektu jest instytucja Miasto Ogrodów, która wsparła realizacje teledysku z uwagi na jego wielowymiarowość. Teledysk jest swoistą bajkową wycieczką po Katowicach, jako mieście muzyki UNESCO.