KALENDARIUM

8.09

17:00

z cyklu PRZEWODNIK OPOWIADA - W Zatoce Spadających Smoków - Wietnam

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Miasta Chorzów oraz Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu PRZEWODNIK OPOWIADA.

wstęp: ChCkarta ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

więcej informacji i rezerwacja miejsc: damian@chck.pl tel. 32 349 78 71/63

Wietnam to niezwykły kraj w południowo-wschodniej Azji z pyszną kuchnią i bardzo sympatycznymi mieszkańcami. Najbardziej znanym miejscem jest oczywiście zatoka Ha Long. Nazwa w tłumaczeniu na polski oznacza "Zatokę Spadających Smoków" i kryje się za tą nazwą pewna legenda, którą przybliżymy na spotkaniu. Legendy to bardzo ważny element życia Azjatów. Sama zatoka ma wiele oblicz. Jest niezwykła. Nie tylko dlatego, że na niewielkiej powierzchni znajduje się około 2000 wapiennych wysepek, ale dla swojej wyjątkowej fauny i flory, dla ludzi, dla kuchni, dla uśmiechu...
Są takie miejsca do których przyjeżdżamy i czujemy się jak u siebie. Na spotkaniu porozmawiamy o języku, o skuterach i ruchu w Wietnamie, o miejscach, o cenach, o transporcie i przemieszczaniu się po kraju. Obalimy pewne mity. Pokażemy przepis na sajgonki i podpowiemy jak je zrobić w swoim domu. Przeniesiemy się do Wietnamu nie wyjeżdżając z Polski. Zapraszamy!


"Podróże Kasi" czyli Kasia i Asia w podróży.
http://podrozekasi.blogspot.com/
facebook.com/podroze.kasi
https://www.instagram.com/podroze_kasi_i_asi

 

* Każdy Widz przed wejściem na teren wydarzenia CHCK/SDK zobowiązany jest do wypełnienia formularza „Pytanie kierowane do gości odwiedzających Chorzowskie Centrum Kultury (zwany dalej „Oświadczeniem”) z aktualną datą wydarzenia i złożenia go pracownikowi CHCK/SDK. Oświadczając, że według jego najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 i nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym oraz podając swoje dane kontaktowe.

POBIERZ OŚWIADCZENIE