KALENDARIUM

"KULTURA NA WOLNOŚCI" - KONKURS NA INICJATYWY LOKALNE !!! PRZYZNAJEMY FUNDUSZE NA PROJEKTY Z DZIEDZINY KULTURY REALIZOWANE W CHORZOWIE

Chorzowskie Centrum Kultury zostało beneficjentem  programu "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016" organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. W ramach tego programu przygotowaliśmy projekt "Kultura na Wolnośći".

https://www.youtube.com/watch?v=z85dRnTpyR8

Pierwsza cześć realizacji projektu polega na zbadaniu potrzeb społeczności lokalnej centrum Chorzowa. W kwietniu zorganizowaliśmy badania focusowe z 4 grupami społecznymi:młodzież, przedsiębiorcy, seniorzy i lokalni atyści. Wszystkie grupy pytaliśmy między innymi o uczestnictwo w kulturze oraz ich  pomysły na realizację działać kulturalnych w mieście. Poniżej kilka zdjęć z odbytych spotkań.

W kwietniu rozpoczeliśmy też drugi etap naszych badań - badania w działaniu. Na ulicy Wolności pojawiła się  z kamerą nasza wysłanniczka i przeprowadziła sondę uliczną w której pytała spotkane osoby o kulture w Chorzowie. Zespół pracowników ChCK zorganizował akcję "Kolory Wolności" - staraliśmy się zarazić mieszkańców uśmiechem i energią, którą mogą wykorzystać we własnych działaniach.  A w "Tramwaju do kultury" jeżdżącym ulicą Wolności przypomnieliśmy w pigułce o zabytkach Chorzowa i o kilku kultowych miejscach.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu na inicjatywy lokalne realizowanego przez Chorzowskie Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura na Wolności”

Regulamin konkursu na inicjatywy lokalne realizowane w ramach projektu  „KULTURA NA WOLNOŚCI”