9.05

19:00

Koncert Stechek Paweł & Piotr

bilety: 45 PLN

więcej informacji i rezerwacja biletów: damian@chck.pl, 32 349 78 70/63/65

S T E C H E K

Dwaj charyzmatyczni bracia Paweł i Piotr to kompozytorzy, aranżerzy, producenci muzyczni, multiinstrumentaliści i absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Łącząc jazz, film music, world music wypracowali swój artystyczny i oryginalny styl.

Przedstawią Państwu muzyczną opowieść o sobie, o kobietach i ich życiu, o uczuciu, pasji i pięknie otaczającego świata.

Wrażliwość, wirtuozeria i bogate instrumentarium podkreślają wyjątkowość tego duetu.

Piękne autorskie kompozycje i błyskotliwe improwizacje wprowadzają słuchacza w ich oryginalny świat dźwięków. 

Jako nieliczni, na scenie wykorzystują: skrzypce, fortepian, akordeon, syntezatory, duduk, zurna, fujara, shakuhachi, ney, ukulele, instrumenty perkusyjne...

 Wszystkie utwory inspirowane są kobietami-boginiami z mitologii skandynawskiej i w sposób bardzo plastyczny opowiadają o nich, przenosząc słuchacza w świat nieodgadnionych skandynawskich przestrzeni, barw i tajemnic.

Teledysk

https://www.youtube.com/watch?v=osdMYYSmXNg

Teledysk zrealizowany przez artystów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Paweł jest twórcą muzyki do inscenizacji teatralnych i filmowych. Twórca zespołu Button Hackers, Medulla, Discovery & Movie, STECHEK, Swing Feelings Life. Autor muzyki do wieloodcinkowego cyklu filmowego FLOTA DUCHÓW napisanej dla DISCOVERY Channel. Współpracował z Agnieszką Holland w filmie nominowanym do Oscara "W Ciemności”.W 2006 roku na Festiwalu Jedynki w Sopocie jego piosenka "Między nami" zdobyła Grand Prix, w konkursie międzynarodowym tego Festiwalu zdobyła II miejsce.Współpracuje z NOSPR w Katowicach, Orkiestrą AUKSO, Filharmonią w Gorzowie, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Radomską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią w Szczecinie, Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią w Łodzi, Cavatina Hall, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej jako solista aranżer i kompozytor.

Piotr twórca i instrumentalista współpracował jako skrzypek z Orkiestrą Kameralną Aukso. Jako solista i multiinstrumentalista występował w renomowanych salach w Polsce i Europie. Współpracował z takimi artystami i zespołami, jak: John Greenwood, Krzysztof Penderecki, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Krzysztof Kobyliński, Stanisław Soyka, Artur Rojek, Tulia, Krystyna Czubówna, Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz, Krzysztof Kiljański, Katarzyna Cerekwicka, Marek Moś, Kasia Moś, Marcin Wyrostek, Urszula, AphexTwin, Prefuse 73, Myslovitz, Cree, Button Hackers, Kapela ze Wsi Warszawa, Volosi


Filmy: