Muzyka

Studio Artystyczne BANDA Rabanda

Zajęcie przeznaczone dla dzieci , które czują chęć wspólnego muzykowania, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych wokalnie

WARSZTATOWE STUDIO WOKALNE

V edycja autorskiego projektu Kamila Barona stworzonego z myślą o osobach, które chcą pracować nad głosem, realizując innowacyjny program wykraczający poza ramy typowych dostępnych na rynku sekcji wokalnych. Oprócz zajęć indywidualnych, w programie znaleźć można także zajęcia z zespołów wokalnych oraz wyjątkowe warsztaty artystyczne prowadzone przez kadrę doświadczonych pedagogów i praktyków z dziedziny kultury. Formularz rekrutacyjny dostępny na stronie: https://wsw.com.pl/rekrutacja/

„Wesołe Nutki” – dziecięcy zespół muzyczny (4-6 lat)

„Wesołe Nutki” to dziecięcy zespół muzyczny, który powstał z myślą o najmłodszych, pragnących w innowacyjny sposób zanurzać się w świecie muzyki.

GRAM I JA! - nauka gry na instrumentach muzycznych dla dzieci od 4 roku życia!

Nauka gry na instrumentach muzycznych, dla dzieci od 4 do 9 lat. Czegoś takiego jeszcze u nas nie było!

Zajęcia Gordonowskie

GORDONKI – zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 0 do 3 r.ż. oparte na Teorii uczenia się muzyki prof. Edwina E. Gordona

Zajęcia umuzykalniające gry na skrzypcach METODĄ SUZUKI

Chcesz spełnić swoje marzenie z dzieciństwa lub widzisz, że twoje dziecko chętnie rwie się do muzyki! Skrzypce są pięknym instrumentem o wyjątkowym dźwięku. Zapraszamy młodzież, dzieci i dorosłych na indywidualne zajęcia gry na skrzypcach METODĄ SUZUKI.

Taniec

Studio Tańca Współczesnego TENDI

Od początku swojego istnienia, zespół odnosi sukcesy, biorąc udział w różnych konkursach, festiwalach oraz przeglądach.

Studio Musicalowe STEP Tomasza Micha

Zainteresowania taneczne zespołu to: step i taniec irlandzki, taniec nowoczesny, charakterystyczny i estradowy. Każdy występ STEP-u to niezwykłe przeżycie dla widzów którzy nagradzają tancerzy gromkimi owacjami.

Zespół taneczno-baletowy HAPPY

zajęcia dla dzieci od 9 do 14 lat

TANGO DLA DOROSŁYCH

Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia z tanga argentyńskiego. Będzie to cykl spotkań z muzyką i kulturą tańca zawsze bliskiego rytmom i klimatom miasta. Nasz cykl będzie obejmował warsztaty z techniki tanecznej, opowieści o muzyce, poezji i kulturze tanga, a także pokazy i wspólny taniec. Będziemy odkrywać radość tworzenia tańca już od pierwszego kontaktu z techniką tanga zgodnie z zasadą: TANGO BEZ STRESU! WARSZTATY OD PODSTAW WARSZTATY W FORMULE OTWARTEJ Poniedziałki godz. 20:00-22:00 odpłatność: 90 zł/msc. Informacje i zapisy: tel. kom. 573 118 581/32 349 78 84

TAŃCZ DLA ZDROWIA-ZAJĘCIA DLA SENIORÓW

ZAJĘCIA OD PAŹDZIERNIKA! ROZPOCZNIJ NOWY ETAP I ZADBAJ Z NAMI O SWOJĄ KONDYCJĘ. Zajęcia poprowadzi Barbara Ducka - aktorka, tancerka w Teatr Rozrywki, choreograf i instruktor w Studio Tańca Współczesnego Tendi w ChCK. - Zajęcia dla seniorów 1 x w tygodniu: wtorek godz. 8:30 do 9:30 sala 21/2 p. Więcej informacji i zapisy: urszula@chck.pl; tel. 32 349 78 84

Taniec Indyjski - grupa początkująca

Zespół Natarang zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w tańcu indyjskim. Będziecie mieli możliwość poznania kultury i tanców kolorowych Indii, poznać podstawy tańca Bollywood oraz klasycznego tańca Kuchipudi, a także nauczyć się indyjskich gestów rąk "mudr". Warsztaty prowadzić będzie tancerka Zespołu Natarang - Magdalena Mazurek.

Teatr

Lekki Teatr Przenośny

dla osób od 18 r.ż.

Zajęcia Recytatorskie dla dzieci i młodzieży w ramach Lekkiego Teatru Przenośnego

Uczestnicy zajęć są przygotowywani do miejskich, okręgowych i krajowych konkursów i turniejów recytatorskich.

Sztuki plastyczne

Zajęcia plastyczne MALOWANKO

Warsztaty Plastyczne dla dzieci i młodzieży

Zajęcia rysunku „Rysować każdy może”

Program zakłada naukę rysowania z obserwacji-od podstaw. Minimalny wiek uczestników to 11 lat. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu po 3 godziny zegarowe.

Chorzowska Grupa Plastyczna Krajcok’12

Chorzowska Grupa Plastyczna Krajcok’12, w skład której wchodzi ponad dwudziestu artystów amatorów. Grupa aktywnie działa w świecie sztuki poprzez uczestnictwo w licznych konkursach i przeglądach. Również i w tym roku przygotowała dla nas wiele ciekawych wrażeń artystycznych.

Inne

Chór Mieszany Lutnia Chorzów

Laureat wielu nagród, dyplomów i wyróżnień.

Artystyczna Akademia Seniora

Artystyczna Akademia Seniora zaprasza wszystkich chorzowskich seniorów na twórcze spędzanie czasu w CHCK. Spotkania odbywają się każdy wtorek i czwartek od godz. 10.00.

Szkoła Tańca Arabeska od 3 r.ż.

W programie: Elementy tańca klasycznego, nowoczesnego, gry aktorskiej, akrobatyki, Koordynacja i równowaga ciała, Praca nad uelastycznieniem ciała (ćwiczenia rozciągające, Ćwiczenia świadomości ciała w przestrzeni.