#LUDZIEzGrajfką

Zapraszamy na kolejne spotkanie w tym roku w ramach cyklu Ludzie z Grajfką – tym razem będziemy gościć Aleksandrę Hamkało (odtwórczynię roli w filmie „Gotowi na wszystko. Exterminator”)
Spotkanie tradycyjnie poprowadzi dla Państwa Agata Śliwa.
Po spotkaniu projekcja filmu.

27 czerwca godz. 18:00 / Kino za Rogiem Grajfka

Festiwalowy Rozkład Jazdy

XIII Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego - FARA

Celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego teatrów nieprofesjonalnych działających w szkołach, stowarzyszeniach, ośrodkach itd. Chcemy aby festiwal inspirował do poszukiwań twórczych, do rozwijania swoich zainteresowań i talentów, doskonalenia umiejętności artystycznych, szerzenia kultury żywego słowa oraz do spędzania wolnego czasu w obcowaniu z kulturą.

DO ZOBACZENIA NA SCENIE!

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

FINAŁ WSW

Zapraszamy na Koncert Finałowy VI edycji Warsztatowego Studia Wokalnego!
23 czerwca godz. 18:00 - Zarezerwujcie ten dzień w kalendarzu i bądźcie z nami!
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY

Zapraszamy Was na pokaz pracy grup aktorskich Teatr STEP Tomasza Micha!

11 czerwca 2024 godz. 18:00
Starochorzowski Dom Kultury.
Wstęp wolny
Do zobaczenia

TEGO KONCERTU NIE MOŻESZ PRZEGAPIĆ!

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert Haliny Frąckowiak. Legendarna polska wokalista wystąpi ze specjalnie przygotowanym programem, a na scenie towarzyszyć jej będzie pianista i kwartet smyczkowy.

28/09/2024 / BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Wyniki I etapu XIII Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego - FARA

Komisja w składzie: Beata Dąbrowiecka, Alina Moś, Agata Śliwa i Adam Radosz dokonała oceny 63 spektakli zgłoszonych do XIII FARA Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

Do zobaczenia na scenie!

LEKKI TEATR PRZENOŚNY zaprasza

Zapraszamy na kolejny fantastyczny spektakl w wykonaniu Lekkiego Teatru Przenośnego. „Rozmowy o tym, co nie jest i nigdy nie było” to dość ponura komedia o naszych rojeniach, że jesteśmy piękni, dobrzy, mądrzy i wszyscy nas kochają. Trochę śmiechu, trochę zadumy.... Widzowie muszą się przygotować na dość zaskakujący finał!

7 czerwca o 19:00 / sala teatralna 33/3 p. ChCK
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Wakacyjny Klub Filmowy Grajfka dla dzieci

Wszystkich młodych kinomanów zapraszamy na wakacyjne spotkania z filmem. W świat kina i opowiadanych na ekranie historii wprowadzi widzów dziennikarz i filmoznawca Łukasz Tura.

Cykl 5 spotkań rozpoczynamy 26 czerwca 2024 o godz. 11:00 filmem „O psie, który jeździł koleją” reż. M. Nieć, Polska 2023

Kolejne spotkania: 10 i 24 lipca oraz 21 i 28 sierpnia 2024 – tytuły filmów podamy niebawem!

*Klub Filmowy Grajfka to inicjatywa mająca na celu zrzeszenie wszystkich kinomanów Chorzowa i innych pobliskich miast. W tym roku kolejny raz realizujemy działania popularyzujące sztukę filmową dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Klub Filmowy Grajka zaprasza na spotkania, prelekcje i inne wydarzenia związane z polskim, europejskim i światowym kinem.

PODZIEMNA SCENA CHCK ZAPRASZA na koncert

Prawdziwe rapowe uderzenie - już 3 czerwca w SCENIE POD SCHODAMI! Kopruch "ZNUDZIŁ MI SIĘ HIP-HOP"

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Najnowsze wydanie Chorzowianin cały czas czeka na Was w ChCK!

- #IDZIENOWEwChCK, czyli nasza najnowsza PREMIERA musicalu ,,ĆMA" w wykonaniu Teatr STEP Tomasza Micha (7 i 8 czerwca);
- ,,WIR" POWRACA NA NASZĄ SCENĘ! Spektakl taneczny ,,WIR" z muzyką K-ESSENCE na żywo / Studio Tańca Współczesnego TENDI (27 maja 18:00);
- KONCERT wybitnego argentyńskiego pianisty i kompozytora JULIO MAZZIOTTI / KONCERT FORTEPIANOWY / CHORZÓW w ramach międzynarodowej trasy koncertowej 2024 (28 maja 19:00);
- Coś dla naszych małych widzów! Spektakl familijny ,,Jak człek diabła przechytrzył" Teatru MOMO / Reżyseria: Marek Kołbuk z okazji nadchodzącego DNIA DZIECKA (31 maja 17:00).

"Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2024"

Podobnie jak w zeszłym roku realizujemy projekt edukacyjny związany z językiem polskim w ramach programu Narodowe Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2024"
Nasz projekt "Mowa i godka. Relacje językowe" ma na celu analizę relacji języka polskiego i śląskiej godki poprzez realizację warsztatów edukacyjno artystycznych, spotkań z językoznawcami, wystaw itp.
O szczegółach będziemy już wkrótce informowali!
Więcej informacji: barbara_g@chck.pl

KONCERT GRUP TWÓRCZYCH CHCK I SDK

Zapraszamy na koncert grup twórczych Chorzowskiego Centrum Kultury oraz Starochorzowskiego Domu Kultury pt. ,,WITAJCIE W NASZEJ BAJCE". 16 czerwca ogród Starochorzowskiego Domu Kultury zamieni się w kolorową, bajkową i twórczą przestrzeń.

Młodzi tancerze, wokaliści i gitarzyści pokażą efekt swojej pracy na scenie, a grupy plastyczne przygotują wyjątkową wystawę. Dodatkowo będzie można podziwiać wystawę prac naszych grup plastycznych.

Z MIŁOŚCI DO TEATRU

JUŻ WE WRZEŚNIU zapraszamy Was na lekką opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem. Zapraszamy na niezwykłą komedię Teatru Gudejko, który stoi za takimi przebojami jak „Goło i wesoło”, „Między łóżkami” i „Berek, czyli upiór w moherze”.

07/09/2024 g. 16:00 i 18:30
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

SPECJALNIE DLA DZIECI

Już 31 maja zapraszamy całe rodziny na spektakl familijny pt. "Jak człek diabła przechytrzył" Teatru MOMO, scenariusz i reżyseria:Marek Kołbuk.

„Jak człek diabła przechytrzył” to trzy opowieści utrzymane w konwencji teatru lalkowego i aktorskiego inspirowane dawnymi legendami i podaniami ludowymi. Opowieści o potędze rozumu, sprycie prostego chłopa, walce ze złem. Zobacz legendę o „diabelskim moście”, poznaj najgłupszego diabła w całym piekle oraz przekonaj się jaką potężną bronią jest rozum!

Nadchodzi Noc Muzeów 2024! Co przygotowaliśmy dla Was na ten wyjątkowy dzień w Chorzowie?!

Zapraszamy Was na „Nocny kurs ze sztuką” w zabytkowym tramwaju - w mobilnej galerii sztuki. W czasie przejazdu będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę przedstawiającą printy obrazów chorzowskich artystek (Kaja Renkas, Aleksandra Rey, Dajana Wejchert) oraz uczestniczyć w warsztatach artystycznych.

Tramwaj będzie kursować 18 MAJA w godzinach od 18:00 do 21:00 od przystanku ul. Bałtycka, Omańkowska, Sobieskiego, Rynek i z powrotem przez ulicę Wolności do ulicy Bałtyckiej i z powrotem.

- Wstęp wolny
- Więcej informacji: barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 72

MAJ W KINIE GRAJFKA

,,Gdy kukułka w maju, spodziewaj się urodzaju" Również w naszym kinie!
Zapoznaj się koniecznie z najnowszym repertuarem na MAJ i wybierzcie coś dla siebie.

Więcej o filmach znajdziesz na naszej stronie: http://kino.chck.pl/repertuar/

Do zobaczenia w Grajfce!

SCENA POD SCHODAMI ZAPRASZA

,,Największe hity Michaela Jacksona" to koncert, którego nie możecie przegapić! Już 20 maja w naszej SCENIE POD SCHODAMI wystąpi Alicja Witomska - niezwykła wokalistka, artystka Chorzowskiego Teatru Rozrywki. Uczestniczka programu The Voice of Poland. Od najmłodszych lat związana z teatralną sceną. Obdarzona niezwykłym głosem, o "czarnej barwie".

Podczas koncertu usłyszymy takie przeboje jak: "Billie Jean", "Rock With You", "I Cant Help IT" ," Man In The Mirror". Koncert tradycyjnie poprowadzi Barbara Ducka.

#idzieNOWE w ChCK

Możemy już oficjalnie! Zapraszamy na PREMIERĘ naszego najnowszego spektaklu musicalowego pt. ,,ĆMA" w wykonaniu Teatr STEP Tomasza Micha. 7 i 8 CZERWCA w ChCK!

Teatr STEP pracuje w pocie czoła, by pokazać Wam naszą najnowszą produkcję, dlatego MUSICIE BYĆ Z NAMI.

REŻYSERIA – Tomasz Owczarek i Maciej Mendyka
SCENARIUSZ – Jan Naturski i Tomasz Owczarek
KOORDYNACJA CHCK – Natalia Gruszczyńska
PRODUKCJA – Chorzowskie Centrum Kultury

#Chwalimysię

Z dumą ogłaszamy, że zawitała do nas wspaniała wiadomość! Otrzymaliśmy kolejny raz dofinansowanie z Polski Instytut Sztuki Filmowej na działalność ,,Klubu Filmowego Grajfka”.

Zapraszamy do naszego Kina za Rogiem Grajfka w Chorzowie na spotkania, prelekcje i inne wydarzenia związane z polskim, europejskim i światowym kinem oraz do wspólnego rozmawiania o kinie. Więcej informacji wkrótce #ztęsknotyzaKINEM

,,WIR" POWRACA NA NASZĄ SCENĘ

Przygotuj się na spektakl, który porwie Cię w wir genialnego połączenia muzyki i tańca oraz niezapomnianych emocji - ZAPRASZAMY!

27/05/2024 l 18:00 l ChCK
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

JULIO MAZZIOTTI w Chorzowie!

Wybitny argentyński pianista i kompozytor Julio Mazziotti wystąpi w ChCK w ramach międzynarodowej trasy koncertowej 2024!

Z tej okazji zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty "PANTA REI" oraz wybrane fragmenty z oryginalnej ścieżki dźwiękowej hiszpańskiego filmu "Seneka i Lukan, cnota Imperium", której jest autorem.

28/05/2024 18:00 / ChCK
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY

CMYK - MAJ 2024

Już z nami jest! Kulturalna lektura na wyciągnięcie ręki -> dostępna online oraz w wersji papierowej.

SCENA POD SCHODAMI wypełni się kolejny raz MAGIĄ i pozytywną energią

Zapraszamy na kolejne spotkania z Wróżką Izabelą i wróżenie z Kart Anielskich i i Lenormand - 6 czerwca 2024r.

Startujemy o godzinie 17.00 i aż do 20.00 będzie można cieszyć się magiczną atmosferą. CZEKAMY na Was w Scenie pod Schodami.

Rodzinne Niedziele w ChCK

Autorka projektów ,,Maluchy w krainie dźwięku", czy ,,Maluch i muzyka" - doskonale znanych naszym małym widzom - Dorota Banaś, przygotowała nowy i energetyczny koncert dla dzieci pt. ,,WIELORYB I PRZYJACIELE". Już 19 maja o godz. 11:00 w ChCK!

Bilety dostępne w kasie i na naszej stronie

Vinyl Fest i Chorzowskie Centrum Kultury prezentują: Muzyczny Wehikuł Czasu – rok 1979

Boney M., Pink Floyd, Led Zeppelin, Michael Jackson, Fleetwood Mac, Electric Light Orchestra, 2+1, Czesław Niemen i inni

18 maja 2024 / Kino za Rogiem Grajfka
Godz. 16.00, 18.00 i 20.00
Każda godzina, to kameralna i oddzielna impreza biletowana z udziałem maksymalnie 40 osób
Wstęp 15 zł na jedno spotkanie

Więcej informacji i rezerwacja miejsc: barbara_g@chck.pl tel. 32 349 78 69

Zapraszamy do udziału w XIII edycji Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego - FARA

Do festiwalu mogą zgłaszać się zarówno grupy jak i osoby indywidualne, które mają ochotę zaprezentować swoje spektakle lub monodramy przed profesjonalnym Jury. Festiwal składa się z dwóch etapów - w I etapie Jury oceni nadesłane materiały, więc pamiętajcie o nagraniu swoich dzieł i przesłaniu do nas. Następnie najlepsze zespoły zaprezentują się na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury.

Nie zwlekajcie - zgłoszenia przyjmujemy do 20 maja 2024 roku.

Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne na stronie www.chck.pl.

Do zobaczenia na scenie!

Z MIŁOŚCI DO TEATRU

,,Żona" - komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju, reżyseria Adam Sajnuk. W rolach głównych: Renata Dancewicz, Piotr Polk i inni.

Komedia „żONa” jest od lat wielkim przebojem we Francji. Historia prowokuje do myślenia, a zarazem rozśmiesza do łez! Reżyser Adam Sajnuk umiejętnie wydobywa ironię losu polityka wystawionego na próbę, a czwórka znakomitych aktorów gra brawurowo i improwizuje, kreując wiarygodne postaci tej komedii o hipokryzji, miłości i tolerancji.

11 MAJA 2024R. GODZ. 18:00
BILETY JUŻ SPRZEDAŻY!

ŚWIĘTUJ Z NAMI MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

29/04/24 g. 10:00 -> Wielki powrót na naszą scenę spektaklu tanecznego na motywach mitologicznych pt. ,,ORSZAK" w wykonaniu Studio Tańca Tendi Suivant.

29/04/24 g. 18:00 -> Scena pod schodami rozbłyśnie paletą kolorów i emocji. Indian Dance Group Natarang, serdecznie zaprasza na celebrowanie piękna tańca w indyjskim klimacie w programie ,,TANECZNYM KROKIEM PRZEZ INDIE".

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

KWIECIEŃ 2024 - WYDARZENIA MIESIĄCA!

Co powiecie na takie HITY w naszym repertuarze?! Koncerty, spektakle i niepowtarzalne chwile, jakie daje nam sztuka na żywo... Zresztą zobaczcie sami #Będziesiędziało

Bilety na wszystkie wydarzenia znajdziecie na naszej stronie www.chck.pl

KWIECIEŃ W KINIE GRAJFKA

NOWY MIESIĄC = NOWY REPERTUAR
Chcesz się wybrać do naszej Grajfki, ale nie wiesz co gramy? Zapoznaj się z naszym repertuarem na kwiecień i wybierz coś dla siebie!

Więcej o filmach znajdziesz na naszej stronie: http://kino.chck.pl/repertuar/

Chodź do kina!

XXII TURNIEJ SZTUKI RECYTATORSKIEJ „PROMUJ ŚLĄSK”

Informujemy, że przegląd XXII Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk” odbędzie się 15.04. oraz 16.04.2024r. Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji ustali werdykt w poszczególnych kategoriach. Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się tego samego dnia.

Zobaczcie rozpiskę przesłuchań

Jagna w Chorzowie!

22 kwietnia o godz. 18:00 w ramach cyklu "Ludzie z Grajfką" i "Klub Filmowy Grajfka" zapraszamy serdecznie na spotkanie z Kamilą Urzędowską - aktorką młodego pokolenia, która w nowej adaptacji „Chłopów” Władysława Reymonta wcieliła się w postać Jagny Paczesiówny.

IGRASZKI Z DIABŁEM wracają na naszą scenę!

Już 11 kwietnia o 18:00 zapraszamy Was serdecznie na ten wyjątkowy spektakl w reżyserii Mirosława Neinerta w wykonaniu aktorów Teatr Reduta Śląska. „Igraszki z diabłem” są pełną humoru i ironii przypowieścią o walce dobra ze złem, opartą na ludowych, dobrze znanych schematach.

Bilety dostępne w kasie ChCK i online

Pogodnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych!

PS Wracajcie do Nas wypoczęci i zrelaksowani :)

Pokazy LUX w Kinie Grajfka!

Dzięki współpracy z Chorzów Miasto Kultury, Parlament Europejski - Biuro w Polsce, Miasto Chorzów i Chorzowskie Centrum Kultury w Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie na początek kwietnia przygotowujemy bezpłatne projekcje filmów nominowanych w tegorocznej edycji! Inicjatywa propaguje różnorodność kulturową oraz wspiera europejskie kino i sztukę. Kino za Rogiem „Grajfka” w dniach 2-5 kwietnia 2024 roku o godzinie 18.00 prezentować będzie specjalne bezpłatne pokazy nominowanych filmów.

Aktualnie można już rezerwować darmowe wejściówki na dwa pokazy filmów.

Absolutny hit komediowy ,,BOEING BOEING" już 24 marca w ChCK!

Jedna narzeczona to wyzwanie - a co dopiero 3 na raz! Główny bohater będzie miał ciężki orzech do zgryzienia. Czy ta podróż zakończy się miękkim lądowaniem? Przekonajcie się sami i rezerwujcie ostatnie miejsca na pokładzie -> https://biletyna.pl/.../Boeing-Boeing-odlotowa.../Chorzow

ZAPRASZAMY!

NutkoSfera-CeZik dzieciom w CHORZOWIE!

"Joł, joł Jowisz!" – tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego... Aby poznać lepiej duże i "Małe ciała niebieskie" oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, Słońce świeci a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu. Zabierz ze sobą uśmiech i dołącz do wspólnej zabawy - 17 i 18 MAJA w CHORZOWIE, a dokładnie w Chorzowskim Centrum Kultury!

Mali artyści na wielkiej scenie!

Zaraz po majówce startujemy z XXV EDYCJĄ CHORZOWSKIEGO FESTIWALU PRZEDSZKOLAKÓW BOBAS 2024!
06 maja, godz. 9.00 - 14.00 - przegląd zespołów (ChCK)
07 maja, godz. 9.00 - 14.00 - przegląd zespołów (ChCK)
13 maja, godz. 11.00 - Koncert Galowy (Sala Widowiskowa Chorzowskiego Centrum Kultury) - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów - występ laureatów (pozostałe przedszkola-delegacje)
-> Wstęp wolny
-> Więcej informacji: beata@chck.pl, 32 349 78 78

Zachęcamy i zapraszamy do kibicowania młodym talentom.

LEKKI TEATR PRZENOŚNY zaprasza

Komedia o ludziach nieco zwariowanych, ale kto z nas nie jest nieco zwariowany? O ludziach, którzy by chcieli i nie chcieli, mogli i nie mogli, ale których nigdy nie opuszcza nadzieja. W każdym razie świetna zabawa. Mowa o spektaklu ,,Ostatnie dni przed spodziewanym końcem świata. A bądźcie pewni, że koniec świata nastąpi."

Zapraszamy na nasze ulubione trzecie piętro Chorzowskiego Centrum Kultury - 12 i 19 kwietnia o 19:00!

XXII TURNIEJ SZTUKI RECYTATORSKIEJ „PROMUJ ŚLĄSK”

Turniej Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk” wpisał się już na dobre w kulturalny krajobraz Chorzowa. Podstawowym założeniem jest promocja śląskich twórców, niejako naszych sąsiadów, poetów i prozaików tego jedynego w swoim rodzaju regionu, za pomocą recytatorskiego konkursu.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TEGOROCZNEJ EDYCJI!

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania

Koordynator konkursu: Urszula Kamysz-Zawadzka

Więcej informacji: urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84

A my znów się chwalimy - takie z nas chwalipięty!!! ALE MAMY CZYM

Z radością informujemy, że nasz projekt „ŚWIATŁO NA KULTURĘ” otrzymał dofinansowanie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Infrastruktura Domów Kultury. Dzięki wsparciu z funduszy zewnętrznych zyskaliśmy środki na zakup nowego oświetlenia dla Chorzowskiego Centrum Kultury!

W postępowaniu konkursowym spośród wszystkich aplikujących podmiotów zostało wyłonionych 78 beneficjentów - ChCK JEST NA 2 MIEJSCU #duma

To będzie prawdziwa muzyczna uczta!

Rockowe brzmienie, charyzma i niepowtarzalny głos Krzysztofa Cugowskiego to gwarancja udanego koncertu! Muzyk właśnie rozpoczął jeden z najważniejszych okresów w swojej scenicznej drodze. Przed nim jubileuszowy rok, pełen koncertów i muzycznych wydarzeń, którym uczci 55 – lecie swojej kariery artystycznej. Wraz z nową trasą koncertową zapowiada kolejne utwory, które stworzył wspólnie z Zespołem Mistrzów!

26/04/2024 l 19:00 l ChCK
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

SKUBAS - KONCERT PREMIEROWY "W OGIEŃ"

Artysta, który stworzył jedną z piękniejszych polskich piosenek miłosnych o braku miłości powraca z czwartym studyjnym albumem zatytułowanym ,,W ogień”!

21/04/2024 l 19:00 l Skubas - KONCERT l Chorzów
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Audycja z cyklu Głosy z CHCK #1

Głosy z CHCK to NOWY projekt, mający na celu ożywienia literatury do formy audiobooka czy słuchowiska, za darmo i dla każdego. Utwory nagrywane lokalnie powstające w naszym studiu - Studio lektorskie Fajka, tworzone przez ochotników, którzy chcą się podzielić swoją aktorską pasją jak i profesjonalistów na tyle miłych by użyczyć nam swojego niezwykłego talentu. Wszystko aby słuchacze mogli podziwiać zarówno literacki kunszt mistrzów takich jak Sienkiewicz, Poe czy Czechow, jak i usłyszeć jak ożywa głosami naszych wykonawców. Przesłuchanie nic nie kosztuje a może nas przenieść w prawdziwie niezwykłe światy.

Spotkajmy się na wielkim weselu Mariolki i Bogusia w ChCK!

Wraz z Teatr STEP Tomasza Micha zapraszamy na MUSICAL POPRAWINY! Przyjdźcie i bawcie się z Nami! Aaaa "Mam nadzieję, że wszyscy pamiętają prośbę młodej pary, żeby zamiast kwiatów przynieść klej do protez dla dziadka Antoniego. Tego nigdy za wiele, a zęby nie zwiędną, tak jak kwiaty"

16 KWIETNIA O 19:00!
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

GALERIA ANTRESOLA zaprasza na nową wystawę!

,,Zmalowane" to projekt dwóch niezwykłych kobiet - Agnieszki Kłyk i Bożeny Gawlikowicz. Choć na co dzień prowadzą swoje firmy w Imielinie, pasją, która łączy je od lat, jest malarstwo. \Co zmalowały te dwie artystki w tym równoległym świecie nieograniczonych możliwości? Już wkrótce będzie można zobaczyć w Galerii Antresola Chorzowskiego Centrum Kultury. Oprócz obrazów, na wystawie pojawi się także biżuteria zaprojektowana i wykonana w technice galwanoplastyki przez jedną z artystek.

-> Finisaż wystawy odbędzie się 25 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00 w Galerii Antresola / Wstęp wolny!

Drodzy kinomaniacy i Grafkowicze, mamy dla Was wspaniałe wieści!

Drodzy kinomaniacy i Grafkowicze, mamy dla Was wspaniałe wieści!
JUŻ W MARCU na ekranie naszego kina zagoszczą ,,Chłopi" w reż. DK Welchman i Hugh Welchman. Plastyczne widowisko, czerpiące z tradycji polskiego malarstwa. Obsypana nagrodami adaptacja ,,Chłopów" Władysława Reymonta.

Zanurz się w magię zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych, śledząc niezwykłe losy rodziny Borynów oraz pięknej, tajemniczej Jagny!

BILETY w cenie 10 PLN JUŻ W SPRZEDAŻY

Przypominamy, że już wkrótce #dzieńkobiet - czy bilet do teatru nie będzie idealnym prezentem?

,,I LOVE YOU, a teraz się zmień" w CHORZOWIE! Już 13 marca o godz. 17:30
Na scenie gwiazdorska obsada: Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Rafał Królikowski i Robert Rozmus.

BILETY dostępne w kasie i na naszej stronie!

#Chwalimysię

Z dumą i radością informujemy, że nabór do tegorocznej edycji programu Dom Kultury + Edycja 2024 został rozstrzygnięty! Nasz projekt „Relacje pARTnerskie” otrzymał dofinansowanie z programu Narodowe Centrum Kultury „Dom Kultury + Partnerstwa Lokalne”. Jesteśmy na 2 miejscu (w zadaniu II), więc mamy się czym pochwalić!

Zakłada on utworzenie partnerstwa podmiotów działających w obszarze społeczno – kulturalnym naszego miasta i opracowanie wspólnego programu aktywizującego mieszkańców poprzez sztukę i działania artystyczne.

KOCHAMY TEATR!!!

,,I LOVE YOU, a teraz się zmień" w CHORZOWIE! Już 13 marca o godz. 17:30 - Na scenie gwiazdorska obsada: Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Rafał Królikowski i Robert Rozmus.

BILETY dostępne w kasie i na naszej stronie!

Muzyczny wehikuł czasu POWRACA na nasze salony!

Vinyl Fest i Chorzowskie Centrum Kultury prezentują: ,,Muzyczny Wehikuł Czasu – rok 1984"! Maanam, Lombard, Oddział Zamknięty, Klaus Mittfoch, Lady Pank, Tina Turner, Madonna, U2, Deep Purple, Frankie Goes To Hollywood i inni....

Tradycyjnie zapraszamy do wspólnej podróży w odległe czasy przy fantastycznych dźwiękach, a do wyboru jeden z trzech seansów już 9 marca: godz. 16.00, 18.00 lub 20.00 w naszym Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie!

ANITA LIPNICKA - ŚNIENIE

Po 6 latach od wydania albumu "Miód i dym" Anita Lipnicka powraca z premierowym materiałem!
O tym co w tym czasie przeżyła, za czym tęskni, o czym wciąż marzy, czego nie może zapomnieć dowiecie się z jej nowej płyty zatytułowanej "Śnienie", która swoją premierę miała 3 listopada 2023. Tuż po ukazaniu się na rynku albumu artystka wyruszyła w trasę by odwiedzić z koncertami blisko 50 miast w całej Polsce - teraz czas na CHORZÓW!

21/04/2024 GODZ. 19:00
OSTATNIE BILETY

LEKKI TEATR PRZENOŚNY zaprasza

„Scenariusz dla samotnych kobiet” - Sztuka nie tylko dla kobiet i nie tylko dla samotnych. Gramy 15 marca o 19:00 z Lekki Teatr Przenośny / III piętro ChCK
Nie możecie tego ominąć. Tekst śmieszny i mądry. Kobiety piękne i mądre, choć nieco zrażone zachowaniem mężczyzn.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

TYCH WYDARZEŃ NIE MOŻESZ PRZEGAPIĆ!

Co powiecie na takie HITY w naszym repertuarze?! Koncerty, spektakle i niepowtarzalne chwile, jakie daje nam sztuka na żywo... Zresztą zobaczcie sami #Będziesiędziało

Bilety na wszystkie wydarzenia znajdziecie na naszej stronie www.chck.pl

GALERIA ANTRESOLA zaprasza na nową wystawę

Iwona Simka-Surma - PAMIĘTNIK
Wystawę można podziwiać do 5 marca - ZAPRASZAMY!

Zapraszamy na nową komedię twórców popularnych spektakli „Triathlon Story” i „Dobry Wieczór Kawalerski”

Spektakl komediowy "Jeśli pragniesz kobiety to ją porwij"- wystąpią: Anna Oberc,Waldemar Błaszczyk, Małgorzata Lewińska, Mateusz Mosiewicz

25 LUTEGO O 16:00 I 19:00
KUP BILET JUŻ DZIŚ!

Wielkimi krokami zbliża się 8 marca, a wszyscy wiemy co to znaczy!

Zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji DNIA KOBIET!Podczas wieczoru usłyszymy znane piosenki z repertuaru m.in.: Seweryna Krajewskiego, Martyny Jakubowicz, czy Renaty Przemyk, ale także znane wszystkim "Fever", "Killing Me Softly" i wiele innych pięknych melodii, które z całą pewnością będą balsamem na kobiece serca.

#IDZIENOWEWCHCK

Chorzowskie Centrum Kultury i Fundacja Na Sto otwierają warsztaty produkcji muzycznej z elementami kompozycji - MASTERCLASS.

Warsztaty prowadzone będą przez Aleksandra Woźniaka producenta muzycznego, kompozytora i realizatora dźwięku.

TRWAJĄ ZAPISY!

,,Igraszki z diabłem" ponownie na naszej scenie

Teatr Reduta Śląska zaprasza na ,,Igraszki z diabłem" w reżyserii Mirosława Neinerta -> już 14 lutego na naszej scenie - Przybywajcie!!!

Macie znów okazję do przypomnienia sobie tej kapitalnej sztuki.

NAUCZYCIELKI POWRACAJĄ!

Najnowszy spektakl Lekkiego Teatru Przenośnego - "Nauczycielki". Jak mówi główna bohaterka sztuki, będzie to "mały happening o wstrząsającej wymowie". Obiecujemy, że wyjdziecie od nas wstrząśnięci, a i zabawnie czasem też będzie.

24 maja o godz. 19:00 w Chorzowskim Centrum Kultury
Bilety już w sprzedaży!

PREMIERA spektaklu ,,WIR"

WIELKIMI KROKAMI NADCHODZI PREMIERA spektaklu tanecznego "WIR" w wykonaniu Studia Tańca Współczesnego TENDI z muzyką K-essence na żywo. Choreografia i reżyseria: Barbara Ducka.

21 marca godz. 18:00
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!
#BĘDZIESIĘDZIAŁO

KINO ZA ROGIEM GRAJFKA ZAPRASZA

Tęsknisz za kinem? Chcesz się wybrać do naszej Grajfki, ale nie wiesz co gramy? Już Ci podpowiadamy ---> Zapoznaj się z naszym repertuarem na LUTY i wybierz coś dla siebie!

Wszystkich kinomaniaków zapraszamy do Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie.

BOMBOWA KOMEDIA

Dowcipna, wzruszająca, przejmująca, kąśliwa, a zarazem charakterna. Krótko mówiąc, to „BOMBA” w każdym tego słowa znaczeniu. Zapraszamy na komedię, która rozbawi Cię do łez!

17 lutego godz. 17:00
BILETY dostępne w kasie i na naszej stronie

To prawdziwa wybuchowa mieszanka, którą trzeba zobaczyć!

ARTYSTYCZNA MEDIATEKA

W ramach cyklu #SZUKAmiędzyMEDIAMI zapraszamy na wystawę prac boliwijskich studentów Universidad Catolica Boliviana San Pablo. Prace zostały zrealizowane podczas warsztatów prowadzonych w La Paz przez chorzowską artystkę Kaja Renkas oraz Ivette Valenzuela. Warsztaty odbyły się dzięki zaproszeniu prof. Sergio Vega.

Wystawę aktualnie możecie oglądać w naszej Mediatece przy Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie (II piętro ChCK) -

#Działamy #Erasmus+

Zapraszamy do udziału w naszym nowym projekcie „Edukacja; Sztuka; Technologia - Be e-smART”, który realizujemy w ramach programu Erasmus +. To kolejna inicjatywa dzięki, której wspólnie z chorzowską młodzieżą będziemy budować międzynarodowe partnerstwa w działaniach kulturalnych.

Projekt kierowany jest dla młodzieży.
W razie pytań prosimy o kontakt: barbara_g@chck.pl

Zapraszamy na spektakl familijny pt. „BLEEE…”

Czy śnieg, czy plucha, my będziemy bawić się znakomicie! Już 30 stycznia wpadajcie do Nas na fantastyczny spektakl dla całych rodzin pt. "Bleee..." w wykonaniu aktorów Teatr Reduta Śląska.

To spektakl zabawny, rozśpiewany, ale przede wszystkim eksponujący treści związane z upośledzeniem i pokrzywdzeniem przez los. Przez zabawę prowokuje do zmiany stosunku do istot „innych” w naszym środowisku. Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić!

BILETY w cenie 15/10 PLN

WRÓŻBY WALENTYNKOWE W SCENIE POD SCHODAMI

SCENA POD SCHODAMI po raz kolejny wypełni się MAGIĄ i pozytywną energią. Zapraszamy Państwa na spotkanie z WRÓŻKĄ IZABELĄ i walentynkowe wróżby. Zobacz, czy będziesz mieć szczęście w miłości.

15 lutego godz. 17:00
Wejściówka w cenie 5 PLN

PISZĄ O NAS!

JUŻ z nami JEST, świeżutkie i pachnące wydanie Chorzowianin! A w nim: nadchodzące wydarzenia w ChCK, na które Was serdecznie zapraszamy!

SCENA POD SCHODAMI ZAPRASZA

Agnieszka Osiecka to autorka ponadczasowych tekstów piosenek, po które niezmiennie sięga bardzo wielu wokalistów i aktorów. Chorzowska SCENA POD SCHODAMI zaprasza Państwa tym razem na wyjątkowy koncert piosenek Agnieszki Osieckiej, które zaśpiewa znana już naszej scenie z recitalu piosenki francuskiej, niezwykła artystka MARTA WILK. Ta obdarzona wyjątkową barwą głosu piosenkarka oraz wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi, zabierze Państwa w niezwykły świat poezji i wrażliwości, która za sprawą jej przepięknego głosu poruszy najczulsze struny w duszach swoich słuchaczy.

W marcu #Będziesięunasdziało

17 marca o godz. 13:00 - OGÓLNOPOLSKI BESTSSELER KONCERTOWY DLA DZIECI pt. ,,MAGICZNY KONCERT BAJKI ŚWIATA". Widowisko pełne kolorowych strojów, baniek mydlanych, śniegu, dymu, śmieszne dialogi, wspólna zabawa, namalują uśmiechy na twarzach młodych widzów.

17 marca o godz. 17:00 - OPERETKOWA BAŚŃ DLA DOROSŁYCH. Za sprawą wspaniałych artystów przeniosą się Państwo do cudownego i wyjątkowego świata, pełnego miłości, czułości, wzruszeń, namiętności, gorących pocałunków...

TEGO NIE MOŻECIE PRZEGAPIĆ!!!

LEKKI TEATR PRZENOŚNY zaprasza

„Ostatnie dni przed spodziewanym końcem świata (A bądźcie pewni, że koniec świata nastąpi.”) - rzecz dramatycznie śmieszna powraca na deski Lekki Teatr Przenośny.

Komedia o ludziach nieco zwariowanych, ale kto z nas nie jest nieco zwariowany? O ludziach, którzy by chcieli i nie chcieli, mogli i nie mogli, ale których nigdy nie opuszcza nadzieja. W każdym razie świetna zabawa.

Widzimy się już 19 stycznia o 19:00 na III piętrze ChCK
BILETY DOSTĘPNE W KASIE I NA NASZEJ STRONIE!

GALERIA ANTRESOLA zaprasza na nową wystawę

Czy uczta to tylko rozkosz dla podniebienia? Zdecydowanie nie. Nie tylko kubki smakowe biorą udział w degustacji potraw, lecz węch, a przede wszystkim wzrok. Kolory, zróżnicowane formy, struktury, opowieści, wspomnienia, wizje... można zobaczyć na talerzach kulinarnych mistrzów. Tak też malarstwo jest ucztą dla duszy działając poprzez bodźce wzrokowe powinno wzbudzać w nas emocje i przenosić w inne światy.

Wernisaż wystawy malarstwa Anny Marii Rusinek odbędzie się 18 stycznia 2024r. o godz. 18:00 w Galerii Antresola ChCK /// Wstęp wolny - ZAPRASZAMY!

Nowy Rok, Nowe wyzwania i Nowe fantastyczne filmy w Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie

Drodzy Widzowie i Przyjaciele naszego kameralnego i społecznego kina - Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie, w 2024 ROKU szykujemy dla Was prawdziwe UCZTY FILMOWE!

Zapoznajcie się koniecznie z najnowszym repertuarem na styczeń 2024r. i wybierzcie coś dla siebie -> http://kino.chck.pl/repertuar/

Jeszcze chwila, jeszcze krok, powitamy 2024 rok ....

KOCHANI, DZIĘKUJEMY WAM, ŻE BYLIŚCIE I JESTEŚCIE Z NAMI! #15lat
Nowy Rok niech niesie ze sobą dobre nowiny, nadzieję na spokój, życzliwość i spełnienie marzeń. Pragniemy, aby był dla wszystkich rokiem wspaniałych pomysłów, nowych wyzwań i pełen fantastycznych wydarzeń. Jeszcze raz dziękujemy Państwu za tak tłumne frekwencje i cudowny odzew w minionym roku i składamy Wam najlepsze życzenia: zdrowia, radości, wytrwałości oraz odważnego dążenia do celu.

Szczęśliwego Nowego Roku
Dyrekcja i Pracownicy
Chorzowskiego Centrum Kultury

Z cyklu NOWY ROK i NOWE obiecane koncerty nadchodzą

Więcej info o koncertach i bilety znajdziecie na stronie -> www.chck.pl

Będzie się działo!

#idzieNOWE w ChCK

Święta, święta i po świętach... A od nowego roku będę… uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych w ChCK! Takie postanowienie noworoczne Nam się podoba, bo w 2024 roku #Będziesięunasdziało
Zresztą zobaczcie kilka nadchodzących i wybranych dla Was imprez.

Do zobaczenia Kochani w ChCK!

Wesołych i rodzinnych świąt!

W ten świąteczny czas jeszcze raz życzenia dla wszystkich naszych gości i sympatyków. Radosnego świętowania Kochani i do zobaczenia w ChCK!

Dotarła do nas bardzo przykra wiadomość...

Dokładnie za miesiąc, 22 stycznia 2024 roku, Krzysztof Respondek miał wystąpić w ChCK, w naszej Scenie pod Schodami... Tego spotkania już nie będzie... [*]

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Wydarzenie 22.01.2024r. zostaje ODWOŁANE! Prosimy o dokonanie zwrotu zakupionych biletów i kontakt z kasą CHCK tel. 32 349 78 65/63

PONOWNIE NA NASZEJ SCENIE!

Kasia Kowalska rozpoczyna ostatnią część trasy koncertowej MTV Unplugged.Tuż po wydaniu płyty MTV Unplugged w 2019 r. artystka rozpoczęła koncertowy rajd „bez prądu” odnosząc ogromny sukces frekwencyjny niemal w całym kraju. Nadszedł czas na pożegnanie z tym projektem.

Widzimy się 12 lutego o 19:00 w ChCK
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY

Tradycjo trwaj...

8 stycznia 2️024r. na naszej scenie wybrzmią piękne kolędy w ramach Noworocznego Spotkania Środowisk Twórczych w Miasto Chorzów. Tym razem wydarzenie swoim występem uświetni Chór gospel "Z Miłości"! Będzie nastrojowo, klimatycznie i subtelnie, z delikatną nutą gospelowej energii.

BILETY rozchodzą się jak choinki na święta, dlatego nie zwlekaj i zarezerwuj sobie miejsce już dziś!

Z MIŁOŚCI DO TEATRU

Pozornie niewinne spotkanie przyjaciół po latach zamienia się w gęstą intrygę w stylu „kto komu bardziej dopiecze!”. „Wiesz, że wiem” to zwariowana komedia o przyjaźni, kłamstwie i… słodkiej zemście.

Komedia „Wiesz, że wiem” to potężna dawka śmiechu, która przypomina, że szczerość jest najważniejsza, a na tych, którzy powiedzieli o dwa słowa za dużo, zawsze czeka nauczka.

2 lutego o godz. 17:30 i 20:30
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

AMATORSKI TEATR NA "5" w ChCK!

TEATR na "5" ma zaszczyt zaprosić na komedię autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej pt. "Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej". Spektakl - zabawna komedia - opowiada o tym, że miłość może się zdarzyć w każdym wieku.

29 stycznia 2024r. godz. 18:00
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Pamiętacie może naszą serię z cyklu TEATRALNE GOTOWANIE z Chorzowskim Centrum Kultury?

Gościem specjalnym jednego odcinka był? Śledź! Idealny na nadchodzące święta, Sylwestra i inne okazje! Przypominamy Wam smakowite przepisy aktorki Beaty Chren i przy okazji zapraszamy do wspólnego świątecznego pichcenia!

Nowy Rok 2024 w Scenie pod Schodami rozpoczniemy z przytupem!

Tym razem zaprosimy Państwa na wieczór kabaretowo-muzyczny z Krzysztofem Respondkiem pt. „Dzień bez uśmiechu, dniem straconym”.

Ten znakomity aktor i wokalista pochodzi ze Śląska i jest kojarzony od wielu lat z Kabaretem RAK. Przez kilka sezonów związany z Teatrem Rozrywki, gościł także w Chorzowskim Centrum Kultury. Tym razem zapraszamy Państwa na Jego program kabaretowy do Sceny pod Schodami.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

SPECJALNIE DLA DZIECI

Z okazji zbliżających się urodzin Elsy, jej siostra Anna przygotowuje wspaniałą muzyczną niespodziankę – urodzinowy bal Księżniczek.

Mali widzowie spotkają się z bohaterami ze światowych bajek - TEGO NIE MOŻECIE PRZEGAPIĆ!

06 stycznia 2024 r., godz. 15:00
ZAPRASZAMY!

SPEKTAKL "PRZESYŁKA Z ZAŚWIATÓW" w reżyserii Cezarego Żaka

17 grudnia 2023 r., godz. 16: 00 i 19:00
Grają: Kinga Preis, Katarzyna Żak, Katarzyna Kwiatkowska,Justyna Ducka, Kuba Gąsowski


PRZESYŁKA Z ZAŚWIATÓW to pełna humoru, ciepła i wzruszeń komedia o przyjaźni „na wieki” w reż. Cezarego Żaka.
PRZESYŁKA Z ZAŚWIATÓW to błyskotliwa komedia Paula Elliotta, pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji, przemycająca pod komediową warstwą ważne, życiowe tematy

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W CHCK

Zapraszamy na przedświąteczne warsztaty ozdobnego dekorowania bombek choinkowych tradycyjnym opolskim wzorem!

Zdobienie różnokolorowych bombek choinkowych kwiatowym wzorkiem z brokatami oraz tradycyjnym opolskim wzorem. Możliwość personalizacji bombki wg własnego pomysłu (dopisania imienia lub nazwy). Po warsztatach będzie możliwość zakupienia gotowych bombek oraz porcelany opolskiej.

14 grudnia o godz. 14:00 w ChCK!

Muzyczny wehikuł czasu POWRACA na nasze salony!

Dire Straits, Bee Gees, Kraftwerk, Kate Bush i inni... Przed nami kolejna podróż w czasie, tym razem do roku 1978! Tradycyjnie rozpoczniemy w Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie od krótkiej kroniki filmowej, dokumentującej wydarzenia z tamtego okresu, a następnie będziemy się cieszyli wspaniałymi dźwiękami za sprawą unikalnych płyt winylowych i rzadko spotykanego sprzętu audio.

16 grudnia 2023 r. godz. 16.00, 18.00 i 20.00
Więcej informacji i rezerwacja miejsc: barbara_g@chck.pl tel. 32 349 78 69

Królowa austro-węgierskiej operetki!

To tętniące czardaszem i rewią budapesztańskie Variété- urocze tancerki, knajpiani utracjusze i wreszcie ognisty romans Księcia Edwina z piękną szansonistką Sylvią Varescu. To historia miłości ponadczasowej i porywającej, podszytej skandalem mezaliansu. "Artystki z Variété", "W rytm walczyka serce śpiewa", "Czardasz Sylvii" to zaledwie kilka utworów spośród ferii przebojów tej operetki.

3 lutego 2024r. godz. 18:00
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Z wielką radością przekazujemy Wam informację, że tegoroczny Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 odbędzie się w terminie 14-17 grudnia!

Będzie wiele atrakcji: smaczne jedzenie, gorące napoje, stoiska z ozdobami i upominkami świątecznymi, karuzela i występy artystyczne....

SCENA POD SCHODAMI ZAPRASZA

Zapraszamy Państwa do naszej SCENY POD SCHODAMI, na wyjątkowy koncert świąteczny, w którym usłyszymy znane świąteczne przeboje. Odbędzie się również kiermasz aniołkow świątecznych, śląskiej artystki Beaty Stefan, których uroda już zyskała uznanie w Polsce i za granicą (wysyłane są także do Stanów Zjednoczonych).

#Chwalimysię

Jubileuszowe "Igraszki z diabłem" podbiły serca widzów w Gdyni Małym Kacku! Nasz wspaniały Teatr Reduta Śląska laureatem Kurtyny Publiczności podczas VIII Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna Kurtyna - nagroda o wartości 1.000 PLN sponsorowana przez Stowarzyszenie KACK Mały Kack.

W tym roku na zwycięzców Kurtyny czekały nagrody o łącznej wartości 24.000 PLN. Pięć Kurtyn Specjalnych – każda o wartości 1.500 PLN - trafiły do Teatru Reduta Śląska z Chorzowa, TEATRU KRZESIWO z Warszawy, Grupy Teatralnej Bez Przesady z Ostródy, Teatru w Sadzie z Kowali koło Gdańska oraz Zespołu Niepospolite Ruszenie z Tuchlina. ,,Reduta Śląska" otrzymała także wyróżnienie "Kurtyna na bis" za przypomnienie prawdy o odwiecznej walce dobra ze złem.

Gratulujemy naszej chorzowskiej REDUCIE - Brawo WY!

Z MIŁOŚCI DO TEATRU

10 grudnia 2023 r., godz. 15:00 i 17:30
Spektakl komediowy "Ludzie inteligentni"

To spektakl o tym, że nie ma nudnych związków – są tylko mało kreatywni partnerzy. A kto kocha, ten błądzi… Trzy pary prowadzą rodzaj gry i, jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny. Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus... A nas jak zwykle będą śmieszyć do łez nieudolne próby odkrywania tych obcych sobie planet.

NAGRODY KORCZAKOWSKIE POWRACAJĄ!

Już 4 grudnia o godz. 18:00 w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się uroczysta GALA WRĘCZENIA NAGRÓD KORCZAKOWSKICH! Po wręczeniu nagród odbędzie się koncert Agnieszki Grochowicz wraz z zespołem. Usłyszmy znakomite utwory takich artystów jak: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora, Jonasz Kofta, Ludwik Starski, Agnieszka Grochowicz i inni.

Spotkanie ze św. Mikołajem i rozdawanie prezentów

Zapraszamy małych i dużych na niezapomniane spotkanie ze św. Mikołajem i jego pomocnikiem! Wprowadzimy moc świątecznej atmosfery i będziemy rozpalać radość w serduszkach wszystkich dzieci, które wezmą udział w naszym corocznym wydarzeniu. Spotkanie odbędzie się w przytulnej scenerii Galerii Antresola.

To co, widzimy się 6 grudnia o 14:00 i 18:00 w ChCK!
Bilety dostępne w kasie i na naszej stronie www.chck.pl

Prezenty proszę dostarczyć do 4 grudnia!

LEKKI TEATR PRZENOŚNY zaprasza

W listopadzie nasz Lekki Teatr Przenośny aż dwa razy zagra dla Państwa swój najnowszy spektakl pt. ,,Nauczycielki. Niewielki happening o wstrząsającej wymowie"!
Sztuka z jednej strony śmieszna a z drugiej wstrząsająca właśnie. Obsada wstrząsająco doskonała: w roli głównej Teresa Adamkiewicz, natomiast reżyser obiecuje, że tym razem nie wystąpi.

Wtorek - 21 listopada i piątek - 24 listopada, godzina 19.00, trzecie piętro Chorzowskiego Centrum Kultury.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach i Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach 2023

Miasto Chorzów współpracuje z Narodowym Instytutem Leków, który prowadzi ww. kampanie w ramach realizacji zadania Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, finansowanego przez Ministra Zdrowia.

TEATR DLA DZIECI

ZAPRASZAMY całe rodziny na fantastyczny spektakl ,,Pchła Szachrajka" w wykonaniu Teatru Żelaznego - > Gramy 5 i 6 grudnia w ChCK!

Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

Bilety do nabycia w kasie ChCK i on-line

PREMIERA Bing Na Żywo – To wielka rzecz!

Pierwsi widzowie zobaczyli już spektakl Wielkie Urodziny! A już niedługo będzie on gościł na naszej chorzowskiej scenie -> 3.12.2023 r., w godzinach: 10:00, 12:30 i 15:00!

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

HALINA MLYNKOVA I NAJPIĘKNIEJSZE KOLĘDY

Tajemnicza, subtelna, o ogromnej wrażliwości artystka, której brzmienia muzycznych produkcji nabierają folkowych kolorów, a ciepła barwa głosu nadaje charakteru, zaprasza na swój pełen magii, świąteczny koncert.

13/01/2023 godz. 18:00
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

ZAPRASZAMY NA WSPÓLNE KOLĘDOWANIE Z ZAKOPOWER

Zaplanowaliśmy dla Was niezapomniany wieczór, który na pewno pozostanie na długo w Waszej pamięci. Przygotujcie się na świąteczną ucztę dźwięków i emocji z zespołem Zakopower - Official oraz Kapelą Sebastiana Karpiela Bułecki! Już 15 grudnia o 19:00 w ChCK!

SPEKTAKL ,,SPOD LATARNI" POWRACA NA DESKI LTP

10 i 17 listopada w piątki o godzinie 19.00 w Lekkim Teatrze Przenośnym zagramy ,,SPOD LATARNI". Wstąpcie zatem do nas i zatrzymajcie się pod naszą latarnią.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

ŚWIĘTUJ Z NAMI 15 URODZINY CHCK

Zapraszamy na 15 urodziny Chorzowskiego Centrum Kultury
22 listopada 2023 r. o godzinie 18:00

W programie: koncert złożony z fragmentów produkcji Teatru STEP Tomasza Micha, promocja publikacji przygotowanej z okazji Jubileuszu oraz muzyczna niespodzianka.

Prowadzenie: Agata Śliwa i Kuba Kurzela

Bilety: 30 zł
Więcej informacji natalia@chck.pl, 32 349 78 85

,,LALKARZ" powraca

Już 25 października o 18:00 na naszej scenie rozbrzmi muzyka zespołu Pink Floyd okraszona pięknymi choreografiami!

BILETY DOSTĘPNE W KASIE I ONLINE

Ray Wilson kolejny raz odwiedzi CHORZÓW!!!

Już 29 listopada o 19:00 na naszej scenie ponownie wystąpi Ray Wilson w ramach nowej trasy koncertowej #Change20 tour

Koncert w ramach 15 urodzin ChCK :)

Koncert z okazji 115-lecia Chóru Lutnia

Zapraszamy na Koncert z okazji 115-lecia Chóru Lutnia, który odbędzie się 18 listopada 2023 r. o godzinie 17:00 w Starochorzowskim Domu Kultury

1380 miesięcy, 41400 dni, prawie milion godzin - na wiele sposobów można przedstawić 115 lat. Taki właśnie jubileusz obchodzić będzie najstarszy chór w Chorzowie i jeden z najstarszych na Śląsku: Chór Mieszany LUTNIA. Założony w 1908 roku.

Podczas koncertu jubileuszowego znajdą się utwory muzyki klasycznej, utwory ludowe, współczesne i rozrywkowe. Chórzystom towarzyszyć będzie akompaniament fortepianu. W utworach rozrywkowych zagra także smyczkowy kwartet, który wzbogaci brzmienie chóru i doda kolorytu utworom znanym z radia czy telewizji.

Bilety : 10 / 5 zł seniorzy
Info: marek@chck.pl; 32 247 39 58

WOLNOŚĆ CZYTANIA 2023

Czytamy, promujemy, zachęcamy do czytania.... Zapraszamy do udziału wydarzeniach organizowanych w ramach kolejnej edycji akcji ,,Wolność Czytania" 2023 w Miasto Chorzów!
Szczegóły w rozwinięciu

ZAPRASZAMY CAŁE RODZINY NA SPEKTAKL

Przygody młodego Aladyna i Czarnoksiężnika, który pragnie za wszelką cenę dostać się do jaskini pełnej skarbów i zdobyć wyjątkową lampę. Tak w skrócie wygląda historia, którą możecie ponownie zobaczyć na deskach ChCK -> już w najbliższą sobotę, 14 października o godz. 16:00!

BILETY dostępne w kasie i na naszej stronie www.chck.pl

ANNUM festival 2023

ANNUM festival - festiwal muzyki dawnej w Chorzowie i Tarnowskich Górach
wyznaczając w niej zupełnie nowe… w y m i a r y

Zapoznaj się z tegorocznym repertuarem i wybierz coś dla siebie!

LUDZIE Z GRAJFKĄ

W ramach Klubu Filmowego Grajfka i cyklu Ludzie z Grajfka zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Gorol i projekcję filmu ,,Śubuk" w reż. Jacek Lusiński

Spotkanie poprowadzi Agata Śliwa

Bilet w cenie 20 zł

Dołącz do zespołu Chorzowskiego Centrum Kultury

Obecnie poszukujemy: Specjalisty ds. administracyjnych
Jesteś zainteresowany współpracą? Skontaktuj się z nami!

Zgłoszenia przyjmujemy do 27 października 2023r.
Wszystkie szczegóły rekrutacji znajdziesz w rozwinięciu

NAGRODY KORCZAKOWSKIE za rok 2022

Nagrody Korczakowskie są indywidualnymi nagrodami za wyróżniającą się twórczą pracę edukacyjno-pedagogiczno-kulturalną.

Przyznawane zgodnie z myślą Janusza Korczaka „Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…”

Celem Nagrody Korczakowskiej jest uhonorowanie nauczycieli za wybitną działalność na rzecz dzieci i młodzieży, rozwijanie ich osobowości, kreatywności oraz za serce wkładane w pracę z młodzieżą.

Miejska Inauguracja Roku Kulturalnego 2023 w Miasto Chorzów

Po raz kolejny Prezydent Andrzej Kotala zainauguruje sezon kulturalny w naszym mieście. Z tej okazji wręczy statuetki „Chłopca z łabędziem” – Nagrody w dziedzinie kultury. Obecna od lat w kalendarzu chorzowskich wydarzeń uroczysta Miejska Inauguracja Roku Kulturalnego jest ważnym świętem środowiska kultury. Spotkanie stanowi znakomitą okazję do podsumowania tego, co udało się zrobić w mijającym roku i planowania wydarzeń na kolejne dwanaście miesięcy.

Widźmy się już 14 października w Teatrze Rozrywki

IX FESTIWAL JAZZ&LITERATURA 2023

3-26 PAŹDZIERNIKA 2023
Chorzów / Siemianowice Śląskie / Katowice

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym repertuarem festiwalu
(w rozwinięciu)

Największe perkusyjne wydarzenie w kraju znowu się odbędzie!

Już w październiku i to w samym centrum Chorzowa - w ChCK. Śląski Festiwal Perkusyjny to niezapomniane wrażenia perkusyjne, ciekawi ludzie, spotkania z artystami oraz niezwykłe występy na żywo.

Na festiwalu wystąpią zarówno polscy jak i zagraniczni perkusiści. Będzie to całodniowa, NAJWIĘKSZA W POLSCE impreza perkusyjna.

Nasz Dyrektor Tomasz Ignalski po latach niesamowitej pracy i oddania zdecydował się podążać w kierunku nowych wyzwań!

Dziś jest czas na nasze podziękowania za Jego nieoceniony wkład w rozwój Chorzowskiego Centrum Kultury. Przez wiele lat stał na czele tej instytucji, kierując nią kreatywnie, z zaangażowaniem i niesamowitym profesjonalizmem. Nie tylko umacniał więzi między sztuką a społecznością chorzowską, ale także stworzył otwarte i przyjazne miejsce, w którym każdy mógł znaleźć miejsce dla swoich pasji i zainteresowań.
Dziękujemy za Jego oddanie i serce, za te wspaniałe lata, które spędził z nami. Jego osiągnięcia i wkład w kulturalny rozwój miasta są nieocenione i zostaną na długo zapamiętane. A Jego wizja i miłość do kultury inspirowały nas wszystkich.

Tomku, życzymy Ci wielu sukcesów!

WAŻNY KOMUNIKAT

Z przyczyn niezależnych od Chorzowskiego Centrum Kultury spektakl pt. "O co biega" Teatru Capitol 30 września o godz. 16:00 został ODWOŁANY! Spektakl o godz. 19:30 pozostaje bez zmian - ZAPRASZAMY.

MARIA PESZEK PONOWNIE ODWIEDZI CHCK!

3 października zapraszamy na SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARIĄ PESZEK w ramach IX FESTIWALU JAZZ&LITERATURA 2023. Prowadzący spotkanie: ROBERT JASIAK

bilety: 30 PLN
40 PLN od 01 października

TEGO KONCERTU NIE MOŻECIE PRZEGAPIĆ!

Już 7 października w ramach trasy koncertowej „Narnia TOUR” na naszej scenie wystąpi Paweł Domagała! Bądźcie z nami tego wieczoru i wspólnie stwórzmy niesamowitą atmosferę pełną świetnej muzyki i niezapomnianych wspomnień.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

MAGICZNE CZWARTKI W SCENIE POD SCHODAMI

Rozpoczęty Nowy Rok jeszcze nie tak dawno był czasem, w którym przede wszystkim wróżono sobie, aby dowiedzieć się, co też przyniesie nowy rok. Nasi przodkowie żyli według odwiecznych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie zasad i głęboko w nie wierzyli. Niektóre z nich przetrwały do dziś i… bywa, że czasem w sposób niezamierzony – są jednak wciąż stosowane i przestrzegane…

4 stycznia 2024 roku to dzień, kiedy SCENA POD SCHODAMI wypełni się kolejny raz MAGIĄ i pozytywną energią. Zapraszamy Państwa na spotkanie z WRÓŻKĄ IZABELĄ.

CZEKAMY na Was w Scenie pod Schodami

Rekrutacja - warsztatowe studio wokalne kids

Idzie nowe w ChCK!
Zdajemy sobie sprawę jak istotne jest kształtowanie wrażliwości muzycznej u młodego pokolenia, stąd zdecydowaliśmy, że wraz z VI edycją Warsztatowego Studia Wokalnego, otwieramy nowy projekt Chór dziecięcy #WSWkids

Nie możemy się już doczekać spotkania Waszych małych gwiazd i odkrywania ich wspaniałych talentów!

ZAPRASZAMY NA MULTIDYSCYPLINARNY PRZEGLĄD PRZYSTANEK ŚLĄSK, PODCZAS KTÓREGO ODMIENIAMY ŚLĄSK I ŚLĄZAKÓW PRZEZ WSZYSTKIE PRZYPADKI.

Śląsk na nowo i wciąż od nowa. Śląsk odmieniany przez wszystkie przypadki. Lokalność i lokalsi, Ślązacy z dziada pradziada i Nowi Ślązacy. Śląska cepeliada i Śląsk ultranowoczesny, prapremierowy, ponadczasowy. Śląsk na scenie i w kulisach, w muzyce, w słowach, rytmach i w powietrzu. Pokażmy to, co naszym zdaniem w lokalnej kulturze najcenniejsze, najciekawsze, najbardziej frapujące. Pokażmy wszystkim nasz PRZYSTANEK ŚLĄSK.

Grupa ukraińskich dzieci z niepełnosprawnościami, z Centrum „Mój Świat” z Tarnopola w Ukrainie- w Chorzowskim Centrum Kultury

W dniach 18 i 19 sierpnia 2023 r., w Chorzowskim Centrum Kultury gościliśmy grupę ukraińskich dzieci z niepełnosprawnościami, z Centrum „Mój Świat” z Tarnopola w Ukrainie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach integracyjnych.

#idzieNOWE w Galerii Antresola

Zapraszamy do naszej Galerii Antresola na nową wystawę Henriety Oczko pt. ,,Moje inspiracje w akwarelowej odsłonie"

-> Wstęp wolny
-> Więcej informacji: magda_r@chck.pl tel. 32 349 78 62

Rok 2023 to Rok Jubileuszowy, w którym obchodzimy 90-lecie Teatr Reduta Śląska i 15-lecie Chorzowskiego Centrum Kultury!

Minęło 90 lat od pierwszej premiery teatru, która odbyła się na tej samej scenie, na której już we wrześniu zostanie wystawiona jubileuszowa PREMIERA sztuki „Igraszki z diabłem” Jana Drdy w wykonaniu aktorów Teatru ,,Reduta Śląska" w reżyserii Mirosława Neinerta.

2 i 3 września godz. 18:00 / Chorzowskie Centrum Kultury
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY

Wszystkich miłośników tańca zapraszamy na warsztaty z Katarzyną Aleksander-Kmieć w ramach XII Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego!

Kiedy? 25 września 2023r. g. 17:00
Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona) - uczestnicy od 12 roku życia
Nie czekajcie z zapisami, ilość miejsc ograniczona:
natalia@chck.pl, tel. 32 349 78 85

ZAPISY DO GRUP TWÓRCZYCH CHORZOWSKIEGO CENTRUM KULTURY W SEZONIE 2023/2024

Zapraszamy do zapisów do grup twórczych ChCK i SDK na platformie Visual Activity
Link do zapisów w rozwinięciu

#ChTO 2023

Siedemnasty sezon Chorzowskiego Teatru Ogrodowego w Chorzowie tuż tuż....
Zapoznaj się z repertuarem i wybierz coś dla siebie -> https://www.chto.pl/repertuar/

II PRZYSTANEK KRAJCOK FESTIWAL – ZGŁOŚ SIĘ

Kochani zapraszamy serdecznie już po raz drugi na Przystanek Krajcok Festiwal. Wcześniejszy Przystanek Krajcok już ponad dekadę goszczący w murach Starochorzowskiego Domu Kultury - upamiętniającego wspaniałego chorzowskiego artystę - Mirka Bregułę przerodził się w piękny festiwal.

Z tej okazji zapraszamy wokalistów, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne do udziału w II Festiwalu „Przystanek Krajcok”, którego inspiracją jest muzyka zespołu Universe. Kultowe utwory tego zespołu pragniemy usłyszeć w nowych, Waszych interpretacjach i aranżacjach. Ci z Was, który tworzą własne, autorskie kompozycje, będą mieli okazję zaprezentować je na dużej scenie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września 2023r. pod adresem:
majka@chck.pl; 32 247 39 56

Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie.

WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat

3 i 10 lipca 2023 r.,(poniedziałek) godz. 10:00 -11:30
7,14,21 i 21, 25 sierpnia 2023 r., godz. 10:00- 11:30.
Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona-obowiązują zapisy indywidualne, max. 15 os.)

Więcej informacji: urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 78/84/85

Zapraszamy na IMPREZĘ PLENEROWĄ W PARKU ŚLĄSKIM - INDYJSKIE OPOWIEŚCI!

W programie: Warsztaty tańca indyjskiego, Joga na świeżym powietrzu, Koncert relaksacyjny ''Dźwięki Duszy'' - Arkadiusz Kuś, Adrianna Janiec, Spektakl taneczny ''Indyjskie Opowieści'' - Zespół Tańca Indyjskiego Natarang, malowanie henną, kuchnia indyjska.

15.07.2023r. godz. 14:00
Wstęp wolny!
Miejsce: Duży Krąg Taneczny
Więcej informacji: natalia@chck.pl

Warsztaty pszczelarskie dla dzieci

Terminy: 07.07, 20.07, 03.08, 24.08 godz. 11:00

W ramach akcji LATO Z CHCK zapraszamy na fantastyczne warsztaty pszczelarskie dla dzieci pn. "Skarby pszczelich uli" na tarasie przy Kinie za Rogiem Grajfka w ChCK połączone z projekcja filmu animowanego! Prowadzenie: Krzysztof Poppe.

W trakcie warsztatów dowiecie się m. in: jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata i dlaczego powinniśmy o nie dbać; jak pozyskuje się miód pszczeli oraz produkty pszczele; usłyszycie ciekawostki na temat pszczół, rodziny pszczelej oraz funkcjonowania uli w mieście.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 -10 lat (maksymalnie 15 osób)

NAGRODA PUBLICZNOŚCI - XII FESTIWALU AMATORSKIEGO RUCHU ARTYSTYCZNEGO FARA

Już od dzisiaj do 30 czerwca do godziny 9:00 będzie można głosować na najlepszy spektakl wg Was widzów, spośród wszystkich prezentacji, które otrzymały I miejsca w różnych kategoriach.

KOLOROWE LATO czyli wakacje z ChCK

Warsztaty pszczelarskie, warsztaty plastyczne, nauka gry na skrzypcach, seanse w Kinie za Rogiem Grajfka i wiele innych atrakcji... To wszystko w ramach wakacyjnych działań ChCK!
Spędzasz wakacje w mieście? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do Chorzowskiego Centrum Kultury!

Szczegółowy repertuar w rozwinięciu

Z MIŁOŚCI DO TEATRU

Już po wakacjach zaprosimy Was na dwie fantastyczne komedie, które musicie zobaczyć:
16 września g. 16:00 - Spektakl komediowy "Rubinowe gody"
30 września g. 16:00 i 19:30 - Spektakl komediowy pt. "O co biega" Teatru Capitol

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!!!

Projekt ZE SZTUKĄ MI DO TWARZY - cykl wydarzeń

,,Ze sztuką mi do twarzy” to cykl wydarzeń, działań związanych z promocją czytelnictwa i upowszechnianiem twórczości m.in. polskich autorów. Cykl, w którym dzieła literackie są łączone z muzyką i filmem.

Na cykl składają się:
- Pokazy filmów, których podstawą jest dzieło literackie w tym lektur y szkolne. Odbędą się one w jedynych, studyjnych kinach w Chorzowie - Grajfka i Frajda. Pokazy połączone będą z prelekcjami dotyczącymi pierwowzoru literackiego prezentowanego filmu.
- Spotkania w formie wieczorów literacko- muzycznych „Ze sztuką mi do twarzy”, gdzie poezja i proza klasyków literackich jest przedstawiona w połączeniu z muzyką.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!

#Będziesiędziało

Nasza tegoroczna wisienka IX edycji festiwalu Jazz&Literatura 2023 w Miasto Chorzów!
Piotr Wojtasik Quintet feat. Anna Maria Jopek -> już 5 października o 19:00 na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury!

Dołączcie do nas i razem z nami bądźcie częścią tego wspaniałego i jedynego w swoim rodzaju wydarzenia muzycznego.

BILETY
90 PLN do 31 sierpnia
100 PLN od września
120 PLN od 01 października

l KONCERT FINAŁOWY V EDYCJI WARSZTATOWEGO STUDIA WOKALNEGO

Zapraszamy na Koncert Finałowy V edycji Warsztatowego Studia Wokalnego! Niedziela 18 czerwca, godzina 18:00 w Chorzowskim Centrum Kultury

Zarezerwujcie ten dzień w kalendarzu i bądźcie z nami!
BILETY: parter 15 PLN, balkon 10 PLN
Więcej informacji: beata@chck.pl, 32 349 78 78

#Będziesiędziało

Już w najbliższy piątek -> 16 czerwca o godz. 11:00 zapraszamy na uroczystą Galę wręczenia nagród XII Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA na chorzowskim rynku!!!

W programie: barwny pochód, wręczenie nagrody Chorzowskie Szekspiry oraz nagrodzenie laureatów, prezentacje spektakli wyróżnionych, performance oraz muzyczna niespodzianka.

WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy na spotkanie z poezją Joanny Dudy-Murowski oraz spektakl LTP

Spotkanie z poezją Joanny Dudy-Murowski z Teatru Poezjada w Oberhausen oraz spektakl ,,Rozmowy o tym, co nie jest i nigdy nie było'' Lekkiego Teatru Przenośnego.

Impreza towarzysząca XII Festiwalowi Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA
9 czerwca 2023 godz. 18:00
wstęp wolny
ilość miejsc ograniczona
sala teatralna 33
rezerwacja: natalia@chck.pl tel. 32 349 78 85

Prezentacje finałowe XII Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA

Szczegółowy harmonogram przesłuchań w rozwinięciu.
Więcej informacji: natalia@chck.pl, tel. 32 349 78 85/63

#idzieNOWE w Galerii Antresola

Zapraszamy na wystawę malarstwa Magdaleny Bartochy pt. "Zwierzenia" w Galerii Antresola
-> Wystawę można oglądać do 21 lipca 2023r.
-> Wstęp wolny

PREMIEROWO W CHCK

Zapraszamy na PREMIERĘ SPEKTAKLU "POZYTYWNY NEGATYW. NIC NIE JEST TAKIE, JAK SIĘ WYDAJE".
REŻYSERIA I ADAPTACJA TEKSTU: Marek Chudziński, Jarosław Czarnecki, MUZYKA I UDŹWIĘKOWIENIE: Daniel Cebula-Orynicz
SCENARIUSZ: Grzegorz Zachariasz.

26 czerwca 18:00
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Protokół I etapu XII Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA

Drodzy festiwalowicze w tym roku komisja w składzie:
Barbara Chodacka
Urszula Kamysz – Zawadzka
Agata Śliwa
Tomasz Mich
Adam Radosz
dokonała oceny 49 spektakli zgłoszonych do XII Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA. W tym roku Jury do II etapu zakwalifikowało spektakle (kolejność przypadkowa):

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego

KONCERTOWO W CHCK

Przed nami wyjątkowy jubileuszowy koncert Andrzej Sikorowski z zespołem - 50 lat na scenie!!! Wokalista, wieloletni lider Grupy pod Budą i autor większości jej utworów, tym razem wystąpi w duecie z córką Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej, Jakuba Mietły i Tomasza Kupca.

Widzimy się już 26 maja o godz. 19:00 w ChCK!

„Samoobrona kobiet-zaufaj wojsku”

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

Zapraszamy do zapisów w niżej wymienionych terminach i lokalizacjach, poprzez WCR w Chorzowie.
Terminy :
22- 23.07.2023r. w OSiR „ SKAŁKA” , ul. Bytomska 40 w Świętochłowicach
05-06.08.2023r. w MOSiR, ul. Olimpijska 3 w Piekarach Śląskich

Zapisy pod numerem telefonu i adresem email:
tel. 261 124 593
tel. 505 652 299
rekrutacja.wcrchorzow@ron.mil.pl

NOWA WYSTAWA W GALERII ANTRESOLA

Zapraszamy na wystawę indywidualną prac malarskich Andrzeja Sodowskiego, członka Chorzowskiej Grupy Plastycznej „Krajcok’12”. Warto się przekonać, czy twórcy udało się wydobyć z obrazów urok i piękno nierozłącznie kojarzące się z kobietą i kwiatami. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie inauguracyjny występ Chorzowskiej Grupy Artystycznej „Seniorzy na fali”, sekcji Chorzowskiego Centrum Kultury.

Wystawę można oglądać do 6 czerwca 2023.

LEKKI TEATR PRZENOŚNY zaprasza

Najnowszy spektakl Lekkiego Teatru Przenośnego - "Nauczycielki". Jak mówi główna bohaterka sztuki, będzie to "mały happening o wstrząsającej wymowie". Obiecujemy, że wyjdziecie od nas wstrząśnięci, a i zabawnie czasem też będzie.

Gramy 16 i 17 czerwca o 19:00 w ChCK
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Ich show trzeba zobaczyć na żywo!

Zapraszamy do Chorzowa na koncert występującego na całym świecie zespołu trzech tenorów Tre Voci!

09.12.2023 godz. 16:00 i 19:00
Chorzowskie Centrum Kultury

MAGICZNE CZWARTKI W SCENIE POD SCHODAMI

MAGICZNY CZWARTEK, to dzień, kiedy SCENA POD SCHODAMI wypełni się MAGIĄ i pozytywną energią. Zapraszamy Państwa na spotkanie z WRÓŻKĄ IZABELĄ. Jeśli jesteście ciekawi, czy wasze marzenia się spełnią, może macie jakieś pytania dotyczące planów zawodowych, a może w sprawach uczuciowych coś się szykuje i macie związane z tym niepewności, które wolelibyście rozwiać? Przyjdźcie 22 czerwca na spotkanie z naszą WRÓŻKĄ. Zabierzcie ze sobą przyjaciół i znajomych , BĘDZIE MOŻNA MIŁO SPĘDZIĆ CZAS . Startujemy o godzinie 17.00 i aż do 20.00 będzie można cieszyć SIĘ magiczną atmosferą. CZEKAMY na Was w Scenie pod Schodami.

12 października GODZ. 17:00-20:00
Wejściówka w cenie 5 PLN.

VINYL FEST I CHORZOWSKIE CENTRUM KULTURY PREZENTUJĄ MUZYCZNY WEHIKUŁ CZASU – ROK 1983

13 maja 2023 Kino za Rogiem Grajfka
Godz. 16.00, 18.00 i 20.00

Eksplozja polskiego rocka i wielki świat
Depeche Mode, Marillion, U2, Republika, Maanam, Oddział Zamknięty i inni

Każda godzina, to oddzielna impreza biletowana. Wstęp 10 zł na jedno spotkanie, w dniu imprezy 15 zł

więcej informacji:
tel. 32 349-78-69, barbara_g@chck.pl

Zbliżamy się do obchodów 90-lecia Teatru „Reduta Śląska” powstałego w 1933r. w Chorzowie.

Powiedzieć, że Chorzów teatrem stoi, to w zasadzie nic nie powiedzieć. W naszym mieście ciągle żywe są ogromne teatralne tradycje. Prężnie działały i nadal działają też grupy teatralne. Wśród nich nasz wspaniały Teatr Reduta Śląska, który powstał - uwaga - 90 lat temu i jest drugim najstarszym niezawodowym teatrem w Polsce!

W tym roku będziemy wspólnie świętować Jubileusz 90-lecia istnienia Teatru Reduta Śląska.... Z tej okazji, już niedługo zaprosimy Państwa na premierę nowego spektaklu Reduty.

#idzieNOWE w ChCK

Zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie autorskie z Żanetą Pawlik - aktorką Lekkiego Teatru Przenośnego i autorką dwóch powieści: "Mowy nie ma" i "Tamarynd. Marząc o lepszym jutrze".

CHWALIMY SIĘ!

Z wielką radością informujemy, że udało nam się pozyskać KOLEJNE środki zewnętrzne na kulturalne działania na rzecz mieszkańców naszego Miasto Chorzów. Ponownie wygraliśmy konkurs Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „EDUKACJA KULTURALNA”. Dzięki pozyskanym środkom zrealizujemy XII FARA Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego - Festiwal teatralny, który stał się istotną i cenioną imprezą kulturalną w województwie śląskim.

115-lecie chóru Lutnia

1380 miesięcy, 41400 dni, prawie milion godzin - na wiele sposobów można przedstawić 115 lat. Taki właśnie jubileusz obchodzić będzie najstarszy chór w Chorzowie i jeden z najstarszych na Śląsku: Chór Mieszany LUTNIA.

RZUĆ ŚWIATŁO NA KULTURĘ!

Magia świateł... Potrafisz nad nimi panować? Lubisz teatr i muzykę? Jesteś kreatywny, zorganizowany i otwarty na nowe wyzwania - ta praca jest dla Ciebie! Dołącz do zespołu technicznego Chorzowskiego Centrum Kultury. Obecnie poszukujemy: Specjalisty ds. obsługi i konserwacji urządzeń oświetleniowych
-> Wymiar czasu pracy: 1 etat
-> Wymagana znajomość i obsługa konsolet oświetleniowych i multimedialnych oraz doświadczenie na podobnym stanowisku.

Jesteś zainteresowany współpracą? Skontaktuj się z nami!
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 kwietnia!

XII FESTIWAL AMATORSKIEGO RUCHU ARTYSTYCZNEGO FARA

Nasi Drodzy Festiwalowicze
Rusza kolejna edycja FARA Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego* 2023! Wszystkich twórców zapraszamy do wzięcia udziału w naszym festiwalu.

Wszelkie informacje, regulamin i karty zgłoszenia znajdują się na naszej stronie

KONCERTOWO W CHCK

Tak dawno się nie widzieliśmy! A więc.... Dla wszystkich spragnionych aromatów dźwiękowych Już w najbliższa sobotę, 15 kwietnia o godz. 19:00 na naszej scenie wystąpi Coffee Experiment - kolektyw dziewięciu osób, który poprzez muzykę pragnie jak najwierniej odwzorować to co gra w ich sercach.

DZIEŃ DZIECKA Z CHCK

Przygody młodego Aladyna i Czarnoksiężnika, który pragnie za wszelką cenę dostać się do jaskini pełnej skarbów i zdobyć wyjątkową lampę. Tak w skrócie wygląda historia, którą macie okazję zobaczyć ponownie na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury. To produkcja dla całych rodzin, która zrealizowana została z wyjątkowym realizacyjnym rozmachem z naszym Studio Tańca Współczesnego Tendi. Wszystko pięknie zatańczone i oprawione w barwną, niezwykle widowiskową scenografię.

Kiedy? 1 czerwca 2023r. z okazji DNIA DZIECKA
Bilety już w sprzedaży!

Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół - pogodnych Świąt Wielkiej Nocy!

Dyrekcja oraz pracownicy
Chorzowskiego Centrum Kultury
oraz Starochorzowskiego Domu Kultury

RODZINNA NIEDZIELA Z CHCK

“Królewna Fasolka” w wykonaniu Teatrtrip - podróże ze sceną! Już 23 kwietnia o godz. 12:00 w Chorzowskim Centrum Kultury.

Spektakl skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Zachęca on najmłodszą publiczność do zdrowego odżywiania się oraz zawiera w sobie drobne elementy języka angielskiego.

BILETY DOSTĘPNE W KASIE CHCK I ONLINE

MAMY TO!

Z radością informujemy, że wygraliśmy konkurs granatowy Ministerstwa Kultury w programie PROMOCJA CZYTELNICTWA. To już trzeci projekt ChCK, w tym roku, który otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki wsparciu z funduszy zewnętrznych mieszkańcy naszego miasta będą mogli wziąć udział nieodpłatnie w wielu ciekawych wydarzeniach, związanych m.in. z literaturą i nowymi, cyfrowymi technologiami.

Świętujcie z nami 25-lecie Lekkiego Teatru Przenośnego z ChCK!

Czy każdy każdego może kochać? Tak? Nie? A jeśli nie - to dlaczego nie? Jeżeli są Państwo ciekawi odpowiedzi, serdecznie zapraszamy na spektakl pod tytułem “Spod Latarni” w reżyserii Mirosława Orzechowskiego w wykonaniu Lekkiego Teatru Przenośnego.
Gramy 14 i 21 kwietnia o godz. 19:00 w ChCK!

BILETY w cenie 15 PLN

VIII Wojewódzki Konkurs Sztuki Słowa Towary liryczne Agnieszki Osieckiej

W czwartek 11 maja 2023 roku w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się ósmy Wojewódzki Konkurs Sztuki Słowa Towary liryczne Agnieszki Osieckiej. Przedsięwzięcie jest imprezą cykliczną o zasięgu wojewódzkim, przeznaczoną dla uczniów szkół podstawowych (kl.V-VIII) oraz ponadpodstawowych, a także osób dorosłych województwa śląskiego. Uczestnicy prezentują utwory autorstwa Agnieszki Osieckiej w dwóch kategoriach: Recytacja i Piosenka. Zwycięzcy konkursu wezmą udział w Koncercie finałowym, który odbędzie się 24 maja 2023 r. w Chorzowskim Centrum Kultury. Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 28 kwietnia 2023 r.

Taneczne show w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca

Taniec to język, który pokonuje wszelkie bariery, może równie poetycko, co słowem opowiedzieć wzruszające historie. I tak jak miesiąc marzec kojarzy nam się z Dniem Teatru, tak kwiecień to miesiąc, w którym obchodzimy Święto Tańca. 24 kwietnia zapraszamy Państwa na niezwykły wieczór do naszej SCENY POD SCHODAMI. Zatańczy znany już w całej Polsce zespół tańca indyjskiego NATARANG, Studio Tańca Współczesnego TENDI oraz zespół SOUL. Egzotyczny taniec indyjski będzie się przeplatał z baletem klasycznym, tańcem jazzowym i współczesnym.

24 KWIETNIA G. 18:00 /// SCENA POD SCHODAMI

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Z cyklu LUDZIE Z GRAJFKĄ

27 kwietnia zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Ludzie z Grajfką”. Tym razem w Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie będziemy gościli wyjątkowe trio: Beata Dzianowicz, Agnieszka Radzikowska i Dariusz Chojnacki: reżyserkę i aktorów filmu „Strzępy”. Spotkanie tradycyjnie poprowadzi dla Nas Agata Śliwa.

! BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY !

NOWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE W CHCK!

Zajęcia rysunku „Rysować każdy może”, grupa starsza niedziela, godz.12-15.Max. ilość osób w grupie 4.
Minimalny wiek uczestników to 11 lat. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu po 3 godziny zegarowe.
Program zakłada naukę rysowania z obserwacji-od podstaw.
Miesięczny koszt-120 zł, płatne z góry, w kasie ChCK lub na konto ChCK
Rejestracja w systemie zajęciowym Visial- przed zajęciami
Miejsce zajęć: sala nr 30, III Pietro ChCK

NOWA WYSTAWA W GALERII ANTRESOLA

"Siła spójności” to nazwa kolejnej wystawy Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12, w skład której wchodzi ponad dwudziestu artystów amatorów. Grupa aktywnie działa w świecie sztuki poprzez uczestnictwo w licznych konkursach i przeglądach; wielu jej członków jest laureatami nagród. Również i w tym roku Krajcok’12 przygotował dla Nas wiele ciekawych wrażeń artystycznych.

Wystawę można oglądać do 11 kwietnia 2023 w Galerii Antresola ChCK.

Radio Klang zawiesza swą działalność!

Przyjdźcie 24 marca o godzinie 20:00 do Sceny pod schodami w Chorzowskim Centrum Kultury. Wznieście wspólnie z nami toast za dźwiękowy, szalony czas i czule pożegnajcie z Klangianami największą, chorzowską rozgłośnię radiową. Szykujemy dla Was koncert specjalny, będą tańce i impreza. Może przed północą pojawi się konkurs karaoke? Kto wie?

Zapraszamy Was na Party pod hasłem Lejdi To-już-bylska!

#Chwalimysię

Miło nam poinformować, że Chorzowskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie w ramach programu dotacyjnego "Ojczysty – dodaj do ulubionych" na realizację działań popularyzujących polszczyznę. W procesie naboru do tegorocznej edycji programu złożono 392 wnioski a tylko 31 beneficjentów otrzymało dotację, dlatego jest się czym chwalić.

Nie możemy się już doczekać realizacji projektu!

#Chwalimysię

Z radością informujemy, że na terenie Chorzowskiego Centrum Kultury i naszego oddziału Starochorzowskiego Domu Kultury będziemy gościć wyjątkowych ludzi związanych z tańcem w ramach 'Śląskiego Dnia Tańca'.

Już w najbliższą sobotę, 18 marca od godz. 14:00 do 15:00 na naszej scenie odbędzie się prezentacja bytomskiej Szkoły Baletowej (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w...). Propozycja obejrzenia na scenie lekcji tańca klasycznego, a po niej miniatury baletowej" Le Conservatoire" w choreografii A. Bournonvilla przygotowanej przez Karinę Elver.*
---> Wydarzenie BEZPŁATNE - rejestracja OBOWIĄZKOWA: https://kongrestanca.pl/rejestracja

W poniedziałek, 20 marca o godz. 20:00 w Starochorzowskim Domu Kultury odbędzie się 'POTAŃCÓWKA' towarzysząca III Kongresowi Tańca - partnerem wydarzenia jest Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.

III Kongres Tańca startuje 19 marca i potrwa do 21 marca w Muzeum Śląskie w Katowicach! To jedno z największych wydarzeń dla polskiego środowiska tańca i okazja do wspólnej dyskusji nad przyszłością tańca w Polsce.
-> Więcej informacji: www.kongrestanca.pl.
-> Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/715977446670840/

Chcecie poznać historię kreteńskiej księżniczki i Dionizyjskiego Orszaku?

Zapraszamy Was na WIELKI POWRÓT spektaklu tanecznego "ORSZAK" na naszą scenę! Rezerwujcie w swoich kalendarzach datę - 28 marca i widzimy się ponownie z Studiem Tańca Tendi Suivant w ChCK. Bilety już w sprzedaży!

Premiera: 23.10.2022 ChCK
Choreografia i reżyseria: Krzysztof Konopka.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU W CHCK

To wielkie święto nie tylko aktorów, reżyserów, rzemieślników, promotorów i wszelkich pracowników teatrów. Z tej okazji na naszej scenie zagramy dla Was spektakl pt. "PRZYCISK" w wykonaniu Teatru Reduta Śląska z ChCK!

29 marca godz. 18:00
BILETY W SPRZEDAŻY!

#idzieNOWE w ChCK

Indian Dance Group Natarang zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w tańcu indyjskim. Będziecie mieli możliwość poznania kultury i tańców kolorowych Indii, poznać podstawy tańca Bollywood oraz klasycznego tańca Kuchipudi, a także nauczyć się indyjskich gestów rąk "mudr". Warsztaty prowadzić będzie tancerka Zespołu Natarang - Magdalena Mazurek.
-> Start: Czwartek, 23.03.2023r. godz. 17:00-18:00, Chorzowskie Centrum Kultury, sala baletowa
-> Koszt: 40 zł/miesiąc - płatności za dany miesiąc prosimy dokonywać w kasie biletowej ChCK
-> Pierwszy sezon warsztatów będzie trwał do końca czerwca (29.06)
-> Na zajęcia prosimy przyjść w wygodnym stroju, tańczymy boso
-> ZAPISY: nataranggroup@gmail.com

Przed nami wyjątkowy, instrumentalny koncert braci Stechek!

Koncert, który porusza do głębi serca, pobudza zmysły i zagląda w najdalsze zakamarki duszy. W rolach głównych Paweł Stechek – fortepian, akordeon oraz Piotr Stechek – skrzypce, dyduk, shakuhachi. Przedstawią Państwu muzyczną opowieść o sobie, o kobietach i ich życiu, o uczuciu, pasji i pięknie otaczającego świata.

9 MAJA o godz. 19:00 w ChCK
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

#idzieNOWE w Galerii Antresola

Wystawa Kolektywu artystycznego Sisters in Arts - Viva Magenta

Zapraszamy an uroczysty finisaż wystawy - 18 marca o godz. 18:00 w Galerii Antresola ChCK. Wstęp wolny

Z cyklu LUDZIE Z GRAJFKĄ

Już 17 marca zapraszamy Państwa na spotkanie autorskie z cyklu „Ludzie z Grajfką”, którego bohaterką będzie Izabela Kuna! Polska aktorka filmowa i teatralna, znakomicie radząca sobie zarówno z rolami dramatycznymi (Wołyń, Drogówka, Galerianki) jaki i komediowymi (Lejdis, Teściowie).

Spotkanie odbędzie się o godz. 18:00 na naszej sali widowiskowej i tradycyjnie poprowadzi je dla Nas Agata Śliwa. Po spotkaniu, już w Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie zobaczymy jeden z ostatnich filmów z jej udziałem „Teściowie” reż. Jakub Michalczuk.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

KONCERTOWA SCENA POD SCHODAMI CHCK

Gitara i bas, organicznie sprzężone w akustycznym brzmieniu.
Olaf Absalon i Paweł Łamik prezentują własne, polskie piosenki i utwory instrumentalne, stylistycznie utrzymane w klimacie SingerSongwriter. Ich muzyka to akustyczna fuzja, czerpiąca ze źródeł rocka i jazzu, sprawnie łącząca elementy bluesa i kierunków latynoskich.
Minimalny skład, przejrzyste brzmienie, autentyczny przekaz.

3 KWIETNIA GODZ. 18:00
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

TEATRALNY DZIEŃ KOBIET W CHCK

Ojj w MARCU #Będziesiędziało, tym razem myszki będą harcowały w Chorzowie! A to wszystko za sprawą smacznego kąska, czyli spektaklu „Kiedy Kota nie ma” w wykonaniu aktorów Teatr Capitol z Warszawy.

-> Gramy 8 marca o godz. 17:00 w Chorzowskim Centrum Kultury!
-> Gwarantujemy 2 godziny dobrego humoru i śmiechu do łez!
-> Podrzucamy Wam idealny pomysł na prezent na DZIEŃ KOBIET!
-> I najważniejsze - informujemy, że bilety rozchodzą się szybciej niż pączki w piekarni w ostatni tłusty czwartek. Jeśli jeszcze nie posiadasz swojego biletu to jest TEN MOMENT!

KONCERT ELENI Z ZESPOŁEM

ZAPRASZAMY PAŃSTWA SERDECZNIE NA WYJĄTKOWY, JUBILEUSZOWY KONCERT ELENI Z ZESPOŁEM. BĘDZIE TO MUZYCZNA PODRÓŻ Z NAJWIĘKSZYMI PRZEBOJAMI PIOSENKARKI ,KTÓRE SPIEWA OD 45 LAT.

27 lutego, godz. 18:00 w ChCK!

Vinyl Fest i Chorzowskie Centrum Kultury prezentują "Muzyczny wehikuł czasu - rok 1973" /// Queen, Genesis, Elton John, Rolling Stones i inni....

Tym razem w ramach muzycznej podróży w czasie zabierzemy Was do niesamowitego roku 1973, w którym po raz pierwszy swoje płyty wydali m.in. Queen, Abba czy niezwykle popularny u nas zespół Budgie. Ponadto ukazały się tak wybitne albumy jak „Dark Side of the Moon” Pink Floyd, „Selling England by the Pound” Genesis czy „Tubular Bells” Mike’a Oldfielda.

To Wy, będziecie decydować czego (głównie) posłuchamy w trakcie 1,5-godzinnej muzycznej podróży! A wszystko to w studyjnych warunkach kina „Grajfka” w Chorzowskim Centrum Kultury.

4 marca 2023 /// Kino za Rogiem Grajfka
Godz. 16.00, 18.00 i 20.00

Z cyklu LUDZIE Z GRAJFKĄ

W ramach cyklu „Ludzie z Grajfką” zapraszamy na spotkanie autorskie z aktorem Tomaszem Włosokiem i projekcje filmu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” reż. Maciej Kawulski Polska 2019.

BILETY W CENIE 10 PLN

Świętujcie z nami 25-lecie Lekkiego Teatru Przenośnego z ChCK!

W najbliższym czasie zagramy dla Was aż trzy sztuki:
"Ostatnie dni przed spodziewanym końcem świata. A bądźcie pewni, że koniec świata nastąpi",
"Scenariusz dla samotnych kobiet",
"Rozmowy o tym, co nie jest i nigdy nie było".

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

„Zakochana Bana” powraca!

Tramwaje Śląskie S.A po raz pierwszy wypuściły „Zakochaną Banę” na tory w Walentynki 2014 r. Był to swego rodzaju eksperyment, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Walentynkowy tramwaj znowu pojawi się DZIŚ w Katowicach a z nim mnóstwo atrakcji.

Wystawa w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej

W ramach współpracy Chorzowskiego Centrum Kultury z Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach zapraszamy do odwiedzenia wystawy Komitywy Twórczej „SPOKOJ-NIE”

WALENTYNKI TUZ TUŻ!

To świetna okazja, żeby wyjść z domu i spędzić miło ten wieczór. Zapraszamy do Nas na KONCERT WALENTYNKOWY pn. "Muzyka miłością tkana". W repertuarze -> znane i romantyczne utwory w wykonaniu wyjątkowych artystów: Marty Wilk, Bartosza Listwana i Rafała Talarczyka. Dodatkowo Studio Tańca Współczesnego Tendi wprowadzi naszych widzów w romantyczny klimat a w SCENIE POD SCHODAMI będzie czekała wróżka, do której można będzie się udać po wróżbę dotyczącą spraw uczuciowych.

Nie zwlekaj i kup bilet już dziś!

#idzieNOWE w Galerii Antresola

Zapraszamy Państwa na nową wystawę w Galerii Antresola - wystawa fotografii w ramach projektu „Strój Śląski na Fotografii” zrealizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich 'Frelki' w Lubszy (KGW Frelki Lubsza).

#zmiłościdosztuki

Zapraszamy całe województwo Śląskie i nie tylko na koncert O.S.T.R.!

Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od ponad 20 lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.... Zróbcie dla Adama jakiś hałas i wbijajcie na koncert!
Data: 31.03.2023
Miejsce: Chorzowskie Centrum Kultury
Start: 19:00
Bilety: 60 PLN

Halo CHORZÓW i okolice! Czy są tu jacyś fani STAND-UPu?

Roman Żurek to twórca i autor tekstów kabaretu Neo-Nówka. Tym razem zaprasza na swój solowy program. Niebanalne i bezkompromisowe poczucie humoru i mnóstwo dystansu do siebie. Ponadto trafne obserwacje i opowieści zmuszające do przemyśleń. Będzie to mieszanka stand up, satyry i komedii - POLECAMY!

03/03/23 G. 20:00
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Z cyklu NOWY ROK i NOWE obiecane koncerty nadchodzą!

Specjalnie dla WAS na naszej scenie wystąpi Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko! Znakomita i wszechstronna aktorka uwielbiana przez publiczność, w ostatnich latach dała się poznać jako równie wybitna i doceniana piosenkarka.

25 lutego macie niepowtarzalną okazję by usłyszeć artystkę na żywo - BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Impreza charytatywna na rzecz Fundacji Podziel się

Zapraszamy Was na imprezę charytatywną na rzecz Fundacji Podziel się, podczas której zaprezentujemy spektakl "Poprawiny" w wykonaniu Teatru Step Tomasza Micha.

Cel jest szczytny, zapraszamy!

#SMYK, czyli Strefa Młodego Kinomana zaprasza do Grajfki

SMYK czyli Strefa Młodych Kinomanów – to cykl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach (ale i całych rodzinach). Specjalnie dla Was przygotowaliśmy bogaty repertuar filmów, które ze względu na treść, przystępną formę, jak również długość trwania, dedykowane są właśnie młodszej publiczności.

Zapoznaj się z naszym repertuarem na FERIE i wybierz coś dla siebie i swoich dzieci!

Zapraszamy na trzecie piętro Chorzowskiego Centrum Kultury.

Pamiętajcie! 13 i 27 stycznia o godzinie 19.00 oraz dodatkowo 28 stycznia o godz. 18:00 w Lekkim Teatrze Przenośnym możecie zobaczyć "Scenariusz dla samotnych kobiet". Nie możecie tego ominąć. Tekst śmieszny i mądry. Kobiety piękne i mądre, choć nieco zrażone zachowaniem mężczyzn.

Bilety w cenie 15 PLN już w sprzedaży!

"Zimowe spotkania z plastyką" w ramach ferii w ChCK

Wykorzystaj czas w okresie ferii zimowych kreatywnie. Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 7-11 lat, które poprowadzi Pani Hanna Solar z Ukrainy.

18 i 25 stycznia 2023 r., od godz. 10:00-11:30 odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci od 7-11 lat.
Zapisy indywidualne pod numerem telefonu: 32 349 78 78 /84/85
Ilość miejsc ograniczona

FERIE W CHCK

Spędzasz ferie w mieście? Jeśli tak, to zapraszamy do Chorzowskiego Centrum Kultury! W programie m.in. spektakle dla dzieci oraz seanse filmowe w naszym Kinie za Rogiem Grajfka.

Zapoznaj się z repertuarem i wybierz coś dla siebie.

Opera Śląska powraca na naszą scenę!

Zapraszamy na przygody Kalmana Żupana – handlarza świń, jego pięknej córki Arseny; ubiegającego się o jej rękę Sandora Barinkaya – tytułowego Barona cygańskiego oraz cyganek Saffi, Czpiry i całego cygańskiego taboru. Czy na pewno uda się poślubić Sandorowi Arsenę? Zobaczycie Państwo już wkrótce!
BARON CYGAŃSKI Johann Strauss /// Opera Śląska z Bytomia
KIEDY? -> 15 STYCZNIA 2023 G. 18:00
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY

Gotowi na muzyczne igraszki w nowym roku?

Projekt Maluchy w krainie dźwięku to niezwykły koncert - zabawa dla całych rodzin. Już w lutym 2023r. zaczarujemy Was ulubionymi melodiami, zaskoczymy nowymi brzmieniami, zauroczymy dźwiękami harfy, fortepianu, skrzypiec i gitary.... Szykuje się pyszna zabawa, w której nie może Was zabraknąć! Koncert prowadzi Dorota Banaś skrzypaczka, animator kultury wraz z zaproszonymi artystami.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

CHWALIMY SIĘ!

O naszym Kinie za Rogiem Grajfka w Chorzowie i jego młodszym braciszku - Kino za Rogiem Frajda w Chorzowie Starym napisał "Twój Chorzów". Miło nam bardzo!
ZAPRASZAMY do kulturalnej lektury.

#idzieNOWE w ChCK

W NOWYM 2023 ROKU mamy dla Was prawdziwy wysyp muzycznych i teatralnych wydarzeń, które dla Was przygotowaliśmy. Przedstawiamy Wam noworoczny #RozkładJazdy i kilka propozycji, których nie możecie przegapić!

2023 rok otworzymy wyjątkowym wernisażem pt. „Świeżo malowane”!

W styczniu w naszej Galerii Antresola zaprezentuje swoje malarstwo grupa plastyków z Imielina Kastalia. Grupa została założona w 2009 r. przez kilku artystów, których połączyło przede wszystkim zamiłowanie do malarstwa. Przez lata skład grupy zmieniał się, dochodziły nowe osoby. Otwarty charakter „Kastalii” na ludzi i nowe obszary twórczej aktywności sprawił, iż obecnie grupa liczy 22 członków.

Przyjdźcie i zobaczcie te niesamowite dzieła!

Czy dobro zawsze zwycięża zło? Odpowiedź na to pytanie poznamy podczas spektaklu „Królewna Śnieżka” w opracowaniu Henryka Konwińskiego.

Piękna scenografia, imponująca choreografia i muzyka.... elementy, które potrafią zachwycić nawet najbardziej wymagającego widza! Mowa oczywiście o spektaklu „Królewna Śnieżka” w wykonaniu Opera Śląska z Bytomia.

Zapraszamy na niezwykły balet polskich twórców: Bogdana Pawłowskiego (muzyka), Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrowskiego (libretto) oparty na znanej baśni braci Grimm. Kiedy? -> 13 stycznia 2023r. w ChCK!

Mamy dla Was propozycję na najlepszy prezent dla kobiet i nie tylko!

Jeden z najczęściej wystawianych w ostatnich latach na deskach teatrów w całej Polsce SPEKTAKL KOMEDIOWY „KLIMAKTERIUM... i już" /// Chorzów. Tak dowcipnie, otwarcie, z dystansem i poczuciem humoru na własny temat jak w spektaklu „Klimakterium i już” o sprawach kobiet nikt jeszcze w Polsce nie mówił! -> 6 stycznia 2023r. w Chorzowskim Centrum Kultury.

Nie zwlekaj i KUP BILET już dziś!

Chcemy tylko powiedzieć, że… MARIA JEST Z NAMI!

Już 11 marca 2023r. na naszej scenie wystąpi Maria Peszek w ramach kontynuacji jesiennej trasy koncertowej - MARIA JEST Z NAMI!

Artystka i towarzyszący jej band w składzie: Kamil Pater, Jacek Prościński i Olo Walicki, zagrają w miastach, do których jeszcze nie dotarli, a w tych, które odwiedzą ponownie, zagrają w nowych miejscach.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO

Już 17 grudnia wokaliści V edycji Warsztatowego Studia Wokalnego wystąpią w roli uczniów prezentując program z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, w nowej teatralnej odsłonie! Natomiast w rolę nauczycielki wcieli się Maria Meyer, która jest także reżyserem koncertu.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Zapraszamy na Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy

Z wielką radością przekazujemy Wam informację, że tegoroczny Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 odbędzie się w terminie 15-18 grudnia 2022r.! Jak co roku, będzie na Was czekać mnóstwo atrakcji. Będzie smaczne jedzenie, gorące napoje, zaprzęg Świętego Mikołaja z reniferami, stoiska z ozdobami i upominkami świątecznymi, warsztaty rękodzieła i występy artystyczne.

Z cyklu LUDZIE Z GRAJFKĄ

Z PRZYCZYN LOSOWYCH SPOTKANIE Z MAŁGORZATĄ GOROL ZOSTAŁO ODWOŁANE

20 GRUDNIA GODZ. 19:00 / Kino za Rogiem Grajfka
BILETY W CENIE 10 PLN

Kulturalna lektura na wyciągnięcie ręki!

Grudzień witamy świeżutkim wydaniem CMYKA. Wydrukowane egzemplarze czekają na Was w ChCK, Starochorzowskim Domu Kultury, Miejskiej Galeriii Sztuki MM w Chorzowie i innych placówkach na terenie Miasta Chorzów. Na łamach sporo zapowiedzi ciekawych wydarzeń.

Zespół Tańca Indyjskiego Natarang zaprasza na obchody 10-lecia swojej artystycznej działalności!

Podczas koncertu Jubileuszowego tancerze i tancerki zaprezentują swoje ulubione choreografie, które powstawały przez 10 wspaniałych lat wspólnego tańca. Poza klasycznym tańcem Kuchipudi oraz żywiołowymi układami Bollywood będzie również możliwość poznania zespołu "od kulis", dowiedzieć się jak wygląda typowy dzień z życia Natarangowicza oraz poznać historię zespołu i jego ulubione anegdoty związane ze sceną i licznymi występami.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

SYLWESTER w SDK

Marzy Ci się, by potańczyć w sylwestra jak John Travolta? Z nami to możliwe! Już dziś zapraszamy na SDKową "Gorączkę sobotniej nocy", tym bardziej niezwykłą, bo sylwestrową! Bal w rytmach disco z lat 70 na pewno Ci w tym pomoże.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Noworoczne Spotkanie Środowisk Twórczych

Prezydent Miasta Chorzów Andrzej Kotala, Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Rafał Zaremba oraz Dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury Tomasz Ignalski serdecznie zapraszają do udziału w Noworocznym Spotkaniu Środowisk Twórczych.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

W programie: KONCERT KOLĘD NIESTANDARDOWYCH w wykonaniu zespołu Coffee Experiment

Michael Jackson, U2 i Depeche Mode w jednym miejscu i jednego dnia w ChCK!

Już 17 grudnia od godz. 16:00 zapraszamy Was do muzycznej podróży w czasie - roku 1987, gdy na świat wyszły tak świetne płyty, jak "Bad" Michaela Jacksona, "Josua Tree" U2 czy "Music for the Masses" Depeche Mode. W programie "Nauka z Kulturą" zaprezentujemy te wydawnictwa na unikalnym gramofonie BennyAudio Immersion, a całość ilustrowana będzie m.in. zdjęciami wykonanymi na mikroskopie elektronowym skaningowym!. W kameralnym, studyjnym Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie będzie można zaznać niezwykłych winylowych doznań. Na każdy seans (w sumie 3...) mamy zaledwie 40 miejsc... 

Kup bilet już dziś!

Mikołajkowe warsztaty tańca indyjskiego

Dzyń, dzyń, dzyń – czy to sanie świętego Mikołaja? Nie – to wyjątkowe warsztaty taneczne z naszym zespołem tańca indyjskiego Indian Dance Group Natarang połączone z prelekcją na temat tańca Kuchipudi.

Zapraszamy zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Kiedy? -> 7 grudnia w Chorzowskim Centrum Kultury / g. 18.00-18.30 – prelekcja 18.30-20.00 – warsztat taneczny (Na część warsztatową prosimy o założenie wygodnego stroju. Tańczymy na boso)

Wstęp na warsztaty jest darmowy.

Zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem i rozdawanie prezentów

Na spotkanie z Mikołajem zapraszamy do Chorzowskiego Centrum Kultury już 6 grudnia! Św. Mikołaj Wraz ze swoimi pomocnikami opowie trochę o tradycji z nim związanej i corocznym rozdawaniu prezentów dzieciom. O godzinie 15:00 i 18:00 w Galerii Antresola ChCK.

33. Peneplena Travel Festival - Chorzowski Tydzień Podróży

33.Peneplena Travel Festival w roku Stulecia Słowaka

29.11.2022 – Chorzowskie Centrum Kultury
17.00 – Maria Nowak i Maja Sopolska – „Szkoła pod żaglami, czyli Słowak na Morzu Śródziemnym”
18.00 – Antoni Dorobisz – „Argentyna – kraj wielu stref klimatycznych”

30.11.2022 – Chorzowskie Centrum Kultury
17.00 – Joanna, Artur, Honoriusz i Tymoteusz Morawcowie – „Perły Karaibów – Santa Lucia, Dominika i Martynika”
18.00 – Magdalena Klein – „Moja Australia”

1.12.2022 – Chorzowskie Centrum Kultury
17.00 – Barbara Gibińska i Szymon Łakomy – „Szlag mnie trafi, czyli Główny Szlak Beskidzki”
18.00 – Jarosław Kaczmarski – „Hawaje 5/8”

#idzieNOWE w ChCK

Zapraszamy na premierę najnowszego spektaklu Lekkiego Teatru Przenośnego z ChCK!
Komedia o ludziach nieco zwariowanych, ale kto z nas nie jest nieco zwariowany? O ludziach, którzy by chcieli i nie chcieli, mogli i nie mogli, ale których nigdy nie opuszcza nadzieja. W każdym razie świetna zabawa

Z cyklu LUDZIE Z GRAJFKĄ

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Ludzie z Grajfką” połączone z projekcją filmu "Ida" reż. Paweł Pawlikowski. Tym razem naszym gościem będzie wybitny scenograf Marcel Sławiński. Prowadzenie spotkania Agata Śliwa.

28 listopada godz. 12:30
Bilety: 10 PLN

Galeria Antresola zaprasza na nową wystawę!

Wystawa malarstwa "75 lat Grupy Janowskiej"
Grupa Janowska jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała
w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 14 członków. Siedzibą Grupy Janowskiej jest Miejski Dom Kultury "Szopienice - Giszowiec" w Katowicach, gdzie znajduje ich pracownia malarska. Od listopada 2022 roku Galeria ma menadżera, jest nim Zbigniew Wójcik.

10 listopada g. 17:30 / Galeria Antresola w ChCK
Wstęp WOLNY!
-> Wystawa dostępna do 28.11.2022

„FOOTPRINTS” live-act

Przez kilka miesięcy przekazywaliśmy sobie działania artystyczne związane z dźwiękiem i obrazem, inspirowane książkami wspomnianego autora, nie spotykając się jednak bezpośrednio i nie komunikując inaczej, niż za pośrednictwem nowych technologii oraz własnej twórczości. Zwieńczeniem "wspólnej” pracy jest zbiór utworów multimedialnych, pt. „Footprints” (ślady stóp).

Na podsumowanie tego twórczego eksperymentu i live-act, w czasie którego uczestnicy spotkają się bezpośrednio po raz pierwszy, zapraszamy do Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie 17 listopada o godz. 18.00.
Wstęp Wolny. Ilość Miejsc ograniczona.

KONCERT - FRANKY

Koncert Kamila Franczaka w Scenie Pod Schodami ChCK!
Debiutancki materiał solisty to intrygujący electro-pop, subtelnie pleciony elementami funky, soulu, r’n’b i rapu, którego twórcy wykreowali spójną, wielobarwną przestrzeń słów i dźwięków. Jej dopełnienie to rasowy vocal act młodego pokolenia w wykonaniu FRANKY'ego.

Bilety już w sprzedaży!

Przepisy kulinarne chorzowskich seniorów

Chorzowscy seniorzy są twórczy, aktywni i pełni życia. A poza tym nasze seniorki – fantastyczne gospodynie! U każdej z nich znajdzie się przepis kulinarny, którym chętnie podzieli się z otoczeniem. To może być danie z babcinej książki kucharskiej albo jakiś współczesny „daniowy hit” z kolorowego czasopisma. Może być to danie ekskluzywne na wyjątkową okazję lub coś prostego w przygotowaniu. W każdym przypadku są to
sprawdzone dania i ulubione napoje. Proponujemy Państwu przepisy kulinarne naszych seniorek z Chorzowskiej Artystycznej Akademii (seniorzy - mężczyźni będą również mile widziani ze swoimi sprawdzonymi przepisami) w rubryce „Przepisy kulinarne chorzowskich seniorów”.

Zachęcamy do udziału i do eksperymentowania w kuchni!
Smacznego!

Kulturalna lektura na wyciągnięcie ręki!

Listopadowe wydanie już dostępne! Wydrukowane egzemplarze czekają już na Was w ChCK, Starochorzowskim Domu Kultury, Miejskiej Galeriii Sztuki MM w Chorzowie i innych placówkach na terenie Miasta Chorzów. Na łamach sporo zapowiedzi ciekawych wydarzeń.

Zapraszamy do lektury!

III Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

Nabór do tegorocznej trzeciej edycji konkursu - Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka, którego organizatorem jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" został otwarty.
Chorzowskie Centrum Kultury jest Partnerem Regionalnym konkursu, odpowiedzialnym za przeprowadzenie przesłuchań w województwie śląskim.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 12 grudnia 2022 r. na adres: mazowsze.waw.pl
Przesłuchania w naszym regionie odbędą się 28 grudnia 2022 r.

Więcej informacji:
urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84

WYNIKI KONKURSU NA REPORTAŻ „SZUKAM, ODKRYWAM, DZIAŁAM”

W ramach otwartego konkursu na reportaż, pod nazwą „Szukam, odkrywam, działam”
Nagrody otrzymują:
Natalia Zoń, Łukasz Czoik, Aneta Łapska-Sobota i Aleksandra Ryndak
Wręczenie nagród odbędzie się 15 listopada o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej CHCK przed spotkaniem z cyklu „Przewodnik Opowiada”

Więcej informacji:barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 72

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury, program Promocja czytelnictwa”, projekt "Otwarci na literaturę - czytamy, działamy, udostępniamy.

#ERASMUSPLUS #DZIAŁAMY

26-30 października grupa naszej młodzieży z Chorzowa wyjechała do Czech, gdzie wspólnie z młodzieżą z Karwiny uczestniczyła w warsztatach podczas których pracowała m.in.: nad rozwojem osobistym, doskonaleniem kompetencji miękkich oraz przygotowaniem i prezentacją własnych inicjatyw, które w późniejszym czasie mogą zostać realizowane.

Informacja dot. ewentualnej dystrybucji tabletek jodku potasu w sytuacji wystąpienia zdarzenia radiacyjnego

Szanowni Mieszkańcy!
Proszę o zapoznanie się z zasadami dystrybucji tabletek jodku potasu oraz z rozmieszczeniem punktów ich wydawania. Niniejsza informacja ma charakter prewencyjny. Wydawanie tabletek zostanie uruchomione dopiero w sytuacji realnego zagrożenia radiacyjnego, na podstawie – w zależności od zasięgu skażenia promieniotwórczego – decyzji wojewody lub ministra spraw wewnętrznych i administracji, niezależnie od pory dnia czy nocy. O rozpoczęciu akcji jodowej dowiedzą się Państwo z mediów, z komunikatów rozsyłanych drogą sms, strony internetowej www.chorzow.eu, profilu Miasta na Faceboku oraz z aplikacji COTEROZ.
W trosce o zdrowie Wasze i Waszych najbliższych bardzo proszę o dokładne stosowanie się do poniższych zaleceń.

Andrzej Kotala
Prezydent Miasta Chorzów

Zajęcia gry na skrzypcach w ChCK

Chcesz spełnić swoje marzenie z dzieciństwa lub widzisz, że twoje dziecko chętnie rwie się do muzyki! Skrzypce są pięknym instrumentem o wyjątkowym dźwięku. Zapraszamy młodzież, dzieci i dorosłych na indywidualne zajęcia gry na skrzypcach METODĄ SUZUKI.

Więcej informacji i zapisy: beata@chck.pl, tel. 32 349-78-78

Przystanek Krajcok Festiwal

KONCERT FINAŁOWY na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury, podczas którego wystąpi zespół UNIVERSE wraz z zaproszonymi gośćmi, zespół PUTONROCK oraz laureaci konkursu Przystanek Krajcok Festiwal.

Bilety już w sprzedaży!

Chorzowskie Centrum Kultury wraz z Fundacją "PODZIEL SIĘ" zapraszają na KONCERT "SOLIDARNI Z UKRAINĄ".

Wystąpią: Оксана Винницька i Nazar Tatsushyn (tenor)
W programie także: WYSTAWA połączona z AUKCJĄ OBRAZÓW ARTYSTÓW Z UKRAINY, którą poprowadzą: Krzysztof Wierzchowski i Andrzej Styrna.
+ Poczęstunek.

*Całkowite wpływy ze sprzedaży biletów oraz aukcji obrazów będą przekazane na pomoc Ukrainie.

Bilety w cenie 80 zł - wkrótce w sprzedaży!

więcej informacji i rezerwacja miejsc:
magda_r@chck.pl tel. 32 349 78 62

XXXVII FESTIWAL PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ „TRATWA 2022”

XXXVII edycja jednego z najstarszych polskich festiwali szantowych rodem ze Śląska. Festiwal mający wpływ na kształt i rozwój polskiej kultury marynistycznej swą pierwszą edycję miał w 1983 roku, a w latach świetności odbywał się w katowickim "Spodku", gdzie gromadził tysiące widzów.

Od 2008 roku Festiwal Tratwa odbywa się w Chorzowie, gdzie dzięki doskonałej publiczności i przychylności władz lokalnych i środowisk twórczych Miasta, został wpisany na listę cyklicznych imprez w Chorzowie.

PREMIERA

Już od dłuższego czasu Studio Tańca Tendi Suivant z ChCK ciężko pracuje nad naszym nowym projektem tanecznym. Mowa oczywiście o PREMIERZE SPEKTAKLU TANECZNEGO PT. "ORSZAK"! Choreografia i reżyseria: Krzysztof Konopka.

Nie możemy się doczekać, żeby wprowadzić Was w świat „ORSZAKU”.... Dionizyjski Orszak to niekończący się pochód pełen religijnej celebracji, nieskrępowanego tańca, mistycznego upojenia. Satyrowie, nimfy, a wśród nich pewna zagubiona dziewczyna.

7 listopada godz. 18:00 w ChCK!

SCENA POD SCHODAMI ZAPRASZA NA KONCERT

Tym razem gościem Barbary Duckiej będzie niezwykła wokalistka obdarzona przepięknym głosem, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim, obecnie wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Ta drobna kobieta obdarzona potężnym głosem to Marta Wilk. Zaśpiewa dla Państwa znane francuskie piosenki.

Bilety już w sprzedaży!

26.Jesienny Festiwal Teatralny 2-23 października 2022

W ramach festiwalu wystąpią: Teatr "Reduta Ślaska" ze spektaklem familijnym "Bleee..." - 10.10.o godz.9:00, 11:00 i 17:00 oraz Studio Musicalowe Step Tomasza Micha ze spektaklem "Tron" - 18.10. o godz. 17:00 - Stary Sącz Kino Sokół.

Kulturalna lektura na wyciągnięcie ręki!

Październik witamy świeżutkim wydaniem CMYKA. Wydrukowane egzemplarze czekają już na Was w ChCK, Starochorzowskim Domu Kultury, Miejskiej Galeriii Sztuki MM w Chorzowie i innych placówkach na terenie Miasta Chorzów. Na łamach sporo zapowiedzi ciekawych wydarzeń.

Zapraszamy do lektury: https://cmyk.media.pl/?r3d=pazdziernik-2022

CHORZOWSKI DZIEŃ SENIORA 2022

Część pierwsza: 10.00 - 15.00
Forum aktywności senioralnych, czyli spotkanie i prezentacja podmiotów działających na rzecz chorzowskich seniorów
Centrum Integracji Międzypokoleniowej, ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie

Program wydarzenia:
10.00 – POWITANIE GOŚCI
10.00 – 14.00 PREZENTACJA KLUBÓW SENIORA I DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ
11.15 – POKAZ TAŃCA
11.30 – 12.30 - WARSZTATY MALARSKIE
11.30 -13.30 – WARSZTATY „NOSTALGIA WINYLOWA”
12.30 – 13.30 WARSZTATY WOKALNE

Część druga: 16.00
Uroczysta gala wręczenia wyróżnień dla najbardziej aktywnych seniorów w środowisku chorzowskim
Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3 w Chorzowie

Galeria Antresola zaprasza na nową wystawę!

Wystawa Góry w obiektywie członków Komisji Fotografii Krajoznawczej

Wernisaż wystawy fotografii odbędzie się 10.10.2022 o g. 18:00
Wstęp wolny

Konkurs na reportaż „Szukam, odkrywam, działam”

Otwarty konkurs z nagrodami na reportaż, pod nazwą „Szukam, odkrywam, działam”
Termin nadsyłania prac - do 20 października 2022 r.
W ramach konkursu należy przygotować reportaż na dowolnie wybrany temat.
Przedmiotem reportażu może być: miejsce, osoba, zdarzenie.
Jedna osoba może przesłać maksymalnie 2 reportaże. Konkurs kierowany jest do osób od
14 roku życia wraz z ich opiekunami.

Więcej informacji:barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 72

MICROMUSIC PONOWNIE W CHORZOWIE!

Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii, Irlandii, Litwie. Teraz czas na ChCK! Zespół premierowo zaprezentuje utwory z nowej EP-ki, której premiera planowana jest na jesień 2022.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Tydzień Gruziński w SDK!

Po pierwsze możecie już teraz obejrzeć wystawę młodych gruzińskich artystów w Galerii w Bramie. Druga część tej wystawy dostępna w mediatece SDK.

Tym samym zapraszamy na pozostałe wydarzenia w ramach tygodnia:
28.09, godz. 18.00 - Kino gruzińskie, film Zakładnicy
29.09, godz. 17.00 - Gruzińskie warsztaty kulinarne
1.10, godz. 18.30 - Pokaz tańca gruzinskiego, warsztaty oraz potańcówka

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Współpraca: Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu, Chorzowskie Centrum Kultury

Zapraszamy do udziału w V edycji WSW!

V edycja Warsztatowego Studia Wokalnego! W programie zajęcia indywidualne, zespoły wokalne oraz wyjątkowe warsztaty artystyczne prowadzone przez kadrę doświadczonych pedagogów i praktyków z dziedziny kultury.

26 września godz. 18:00 - przesłuchania w ChCK

WIĘCEJ INFORMACJI: https://wsw.com.pl

NOWA WYSTAWA W GALERII ANRESOLA!

Wystawa zatytułowana „Mokra robota” prezentuje akwarele Adama Lempy o różnej tematyce prezentujące m.in. Chorzów w różnych jego odsłonach, zaułkach i kolorach.

Wstęp wolny

Wystawę oglądać będzie można do 2 października 2022r.

Kulturalna lektura na wyciągnięcie ręki!

Wrześniowe wydanie magazynu Chorzów Miasto Kultury czeka cały czas na Was w ChCK, Starochorzowskim Domu Kultury, Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie i innych placówkach na terenie Miasta Chorzów.

CMYK dostępny także w wersji online na -> www.cmyk.media.pl
Zapraszamy do lektury!

#Koncertowo

Już w najbliższy piątek, 16 września zapraszamy na kolejne ARTYSTYCZNE TORNADO, tym razem w wydaniu Kopruch & Kleszcz NDKE!

Gdzie? -> Skwer przy MDK „Batory” w Chorzowie
WSTĘP WOLNY!

SPEKTAKL LALKARZ 11.09.2022 r., godz. 21:00 W CHCK

WIDOWISKO ZOSTAJE PRZENIESIONE DO SALI WIDOWISKOWEJ CHCK ZE WZGLĘDU NA DESZCZOWĄ POGODĘ

SPEKTAKL W RAMACH PROJEKTU ARTYSTYCZNE TORNADO WYCHODZIMY ZE SZTUKĄ W MIASTO

WSTĘP WOLNY
Więcej informacji: barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 72

W ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2022
,,Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury’’

GORDONKI - zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci do lat 3 w Chorzowskim Centrum Kultury

Już 13 września Twórcza Akademia Muzyki rusza z nowym cyklem zajęć! GORDONKI - zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci do lat 3 w Chorzowskim Centrum Kultury

ZAPISY TRWAJĄ – prowadzimy nabór do nowych grup porannych i popołudniowych!

Więcej informacji i zapisy – 734 474 076 lub kontakt@tworczaam.pl

WOLNOŚĆ CZYTANIA 2022

9 września o godz. 18:00 zapraszamy Was do ChCK na spektakl pt. "Bleee..." w reżyserii Mirosława Neinerta w ramach projektu WOLNOŚĆ CZYTANIA 2022 w Miasto Chorzów.

Familijny spektakl z piosenkami dla widzów od 5 - 100 lat w wykonaniu Teatr Reduta Śląska. Spektakl mówiący o zwątpieniu i wierze, przełamywaniu kompleksów i odnajdywaniu piękna w sobie.

Musicie być z nami!

CHWALIMY SIĘ!

W ramach II konkursu grantowego - Konwersja cyfrowa domów kultury, Chorzowskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie na realizację projektu „Strefa Aktywizacji Medialnej (SAM) - multimedia w kulturze”.

Nasz projekt zakłada stworzenie warunków (przestrzeń, infrastruktura, program merytoryczny) do realizacji zadań z obszaru aktywizacji i edukacji medialnej mieszkańców.
Z ponad 400 wniosków z całej Polski 400 wybrano tylko 60!

#Będziesiędziało

Chorzów, wzywamy Was!
W październiku łapiemy się na DWA SŁAWY | Z Archiwum X2 | KONCERT | Chorzów

Łódzki duet raperów. Ich muzyka charakteryzuje się ekstraordynarnym wordplayem i ekwilibrystycznym flow, z kolei koncerty to jazda bez trzymanki na brawurowym rollercoasterze.

Bilety już w sprzedaży!

To co, widzimy się pod sceną?

VIII Festiwal Jazz&Literatura 2022

Adam Bałdych, czyli "Cudowne dziecko skrzypiec" wraz z pianistą i kompozytorem znanym jazzowej publiczności - Lukas Ojdana zagrają dla Was już w październiku w ramach VIII edycji Festiwalu Jazz&Literatura.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY
Zapraszamy!

Przeniesienie MINI SWING FESTIVALU DO SDK

UWAGA !!!!
Ze względu na pogodę dzisiejszy Mini Swing Festival oraz projekcję filmu Chicago przenosimy do Starochorzowskiego Domu Kultury, ul. SIEMIANOWICKA 59, Chorzów
Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Wszystkich uczestników programu SOLIDARNI Z UKRAINĄ (podstawy języka polskiego) zapraszamy na spotkanie organizacyjne 1 września 2022r. o godz. 17:00 w Galerii Antresola Chorzowskiego Centrum Kultury.

Chcesz spróbować swoich sił na scenie?

Chorzowskie Centrum Kultury i Studio Tańca Współczesnego Tendi zapraszają na CASTING do dwóch spektakli: "Królowa Śniegu" i "Mała Syrenka" młodzież od 13 roku życia, o umiejętnościach tanecznych (taniec współczesny, ludowy, klasyczny i inne doświadczenia).
Jeśli kiedyś tańczyłaś/eś i chcesz tę pasję kontynuować i pokazać na profesjonalnej scenie, to ten casting jest dla Ciebie. Przyjdź do Nas, poznaj nasz zespół i rozpocznij przygodę ze sceną!!!

---> Kiedy? 12 WRZEŚNIA 2022 GODZ. 17:00
---> Gdzie? Chorzowskie Centrum Kultury

Serdecznie zapraszamy do udziału!

ZAPISY DO GRUP TWÓRCZYCH CHORZOWSKIEGO CENTRUM KULTURY W SEZONIE 2022/2023

Zapraszamy do zapisów do grup twórczych ChCK i SDK na platformie Visual Activity
Link do zapisów w rozwinięciu

Trwa otwarty nabór do Radia Klang z ChCK

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych audio-ludzi do współtworzenia naszej rozgłośni! Jesteśmy otwarci na słuchowiskowe formy artystyczne, reportaże, audycje muzyczne, teatralne, ekologiczne, literackie, filmowe, sportowe, modowe, o sztuce wszelakiej!
Warunkiem współpracy jest ukończenie 18 roku życia.

---> Ślijcie nagrania przedstawiające Was (max. 3 min.), bio + pomysły (max. 800 znaków) na adres: radio.klang.nabor@gmail.com
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 31 października!

Klangusta czeka właśnie na Ciebie!

KINO GRAJFKA ZAPRASZA!

Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie zaprasza na wakacyjne seanse! Są one doskonałą formą spędzania wolnego czasu dla najmłodszych widzów.Poniżej przedstawiamy Wam REPERTUAR na całe LATO!

Bilety w cenie 8 PLN dostępne w kasie oraz na stronie: https://kino.chck.pl/repertuar/

KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Zapraszamy do udziału w 13 edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie.
Tematem przewodnim jest hasło: ŚLĄSKA MOC, które można zaprezentować w formie: fotoreportażu, krótkiego filmu oraz fotokastu. Prace należy zgłaszać przez stronę: www.obiektywnieslaskie.pl do 15 września 2022r.!

Do wygrania atrakcyjne NAGRODY!

XI Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego - FARA

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego

ŚWIETLIKI - KONCERT JUBILEUSZOWY

Z radością ogłaszamy, że ŚWIETLIKI - zespół brutalnych doświadczeń odwiedzą we wrześniu Chorzów! Marcin Świetlicki ze swoją kultową grupą obchodzą w tym roku 30- lecie działalności i promują album "WMUBYFM"! My nie możemy się już doczekać aby ich ponownie usłyszeć, a WY?

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY ( PROMOCJA wakacyjna - 50 PLN do 31 sierpnia)!

Z A P R A S Z A M Y

Chorzowski Teatr Ogrodowy 2022

Organizowany od 2007 roku letni festiwal artystyczny o charakterze teatralnym. ChTO prezentuje w większości kameralne spektakle komediowe teatrów z całego kraju i bliskiej zagranicy. Weekendowym, wieczornym spektaklom towarzyszą, związane z nimi inne wydarzenia artystyczne. Głównym i jedynym jurorem ChTO jest jego Publiczność.

Repertuar -> https://www.chto.pl/repertuar/

Największe perkusyjne wydarzenie w kraju!!!

Już w październiku i to w samym centrum Chorzowa, czyli w Chorzowskim Centrum Kultury!
Śląski Festiwal Perkusyjny to niezapomniane wrażenia perkusyjne, ciekawi ludzie, spotkania z artystami oraz niezwykłe występy na żywo. Cieszymy się bardzo, że w tym roku możemy współorganizować III edycję Festiwalu - dzięki Silesia Drum.

bilety:
119 PLN dostępne wyłącznie na www.silesiadrum.pl

więcej informacji: info@slaskiecentrumperkusyjne.pl, tel. 882 503 718

Kulturalna lektura na wyciągnięcie ręki!

Macie już swojego CMYKA?
Wakacyjne wydanie magazynu Chorzów Miasto Kultury czeka już na Was w ChCK, Starochorzowskim Domu Kultury, Miejskiej Galeriii Sztuki MM w Chorzowie i innych placówkach na terenie Miasta Chorzów.

Wakacyjne spotkania z podróżniczką

Zapraszamy do kina Grajfka na spotkanie z panią Mariolą Włosińską, która opowie o swoich podróżach
Spotkania i warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat

więcej informacji:

barbara_g@chck.pl tel. 32 349 78 69/63

ARTYSTYCZNE TORNADO WYCHODZIMY ZE SZTUKĄ W MIASTO

W ramach programu Kultura Dostępna 2022 zapraszamy na cykl wydarzeń (koncerty, pokazy, spektakle, widowiska taneczne)w różnych dzielnicach Chorzowa -ARTYSTYCZNE TORNADO WYCHODZIMY ZE SZTUKĄ W MIASTO

Annum Kids - rodzinne warsztaty muzyczne

Zapraszamy cykl dźwiękowych warsztatów rodzinnych Annum Kids w ramach Annum Festival dla dzieciaków w wieku 5+ z opiekunami.

Gdzie i kiedy:
26.06.2022, 15:00
Chorzowskie Centrum Kultury, sala nr 22.
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona
Zapisy: info@annumfestival.pl

WAKACYJNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE DLA DZIECI

Zapraszamy na fantastyczne warsztaty pszczelarskie dla dzieci pn. "Skarby pszczelich uli" na tarasie przy Kinie za Rogiem Grajfka w ChCK połączone z projekcja filmu animowanego! Prowadzenie: Krzysztof Poppe.

Terminy: 15.07, 29.07, 12.08, 24.08 godz. 11:00

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 -10 lat (maksymalnie 15 osób)

Cena: 20 zł / (8zł film, 12 zł warsztaty)
* Możliwość zakupu biletów tylko na seans filmowy lub tylko na warsztaty.

Więcej informacji: magda_r@chck.pl, tel. 32 349 78 62/63/65

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!!!

Zapraszamy do wzięcia udziału w Radiowym Konkursie Poetyckim!

Drodzy Tworzący!
Organizatorami konkursu są Radio Klang, Fundacja Kulminacja, Wydział Kultury Miasto Chorzów oraz Chorzowskie Centrum Kultury. Konkurs kierowany jest do osób dorosłych, każdy uczestnik może zgłosić trzy wiersze o tematyce dowolnej. Teksty nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach. Celem konkursu jest promowanie plastyczności języka polskiego w utworach poetyckich, prezentacja utworów na antenie Radia Klang i dyskusja z jurorami na temat nadesłanych tekstów.

Teksty należy przesyłać do 1 września 2022 r. na adres: radio.klang.nabor@gmail.com

KONKURS OFERT

Informujemy,że został zakończony nabór dotyczący ofert składanych w ramach programu Edukacja Kulturowa na sezon 2022/2023.
Więcej informacji można uzyskać w Chorzowskim Centru Kultury, tel. 32 349 78 78/84/85
oraz w Starochorzowskim Domu Kultury, tel. 32 247 39 57

SCENA POD SCHODAMI ZAPRASZA NA KONCERT!

Kontrapanda - jest nas trzech.Połączyła na s piłka nożna -FIFA. Bosem naszego zespołu jest looper. W naszym laboratorium realizujemy polski bigbeat, mieszajĄc go z czynnikami współczesności. W repertuarze polskiej piosenki już prawie zapomniane... w zupełnie nowej odsłonie.

Bilety już w sprzedaży!

Zespół EXODA powraca na naszą scenę!

EXODA - to młody heavy/trash metalowy zespół założony pod koniec 2019 roku w Chorzowie, udzielający się również w ramach klubu KulturOK w ChCK. Fani cięższych brzmień będą mogli wysłuchać ich występu 1 LIPCA o godzinie 19:00 w Scenie Pod Schodami.

Konferencja "Europejskie ścieżki rozwoju"

Starochorzowski Dom Kultury - konferencja „Europejskie Ścieżki Rozwoju. Yes We Can jako przykład projektu międzynarodowego rozwijającego kompetencje cyfrowe"

Przesłuchania XI Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego - FARA w dniach 14 do 17 czerwca 2022 r. na sali widowiskowej Chorzowskiego Centrum Kultur

wstęp wolny

harmonogram przesłuchań w rozwinięciu
więcej informacji: natalia@chck.pl, 32 349 78 85

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego

Spotkanie online

Z cyklu „Kino za Rogiem Live” - spotkanie online z Markiem Koterskim
Z przyczyn losowych spotkanie zostało odwołane. Prawdopodobnie odbędzie się we wrześniu. Bardzo przepraszamy.

Więcej informacji:
damian_b@chck.pl, 32 349-78-71

Po dwuletniej przerwie wracamy z trzydniowym Świętem Miasta Chorzów!

Startujemy 10 czerwca pod Szybem Prezydent! Wtedy też zagrają takie zespoły jak Zespół Dżem , Luxtorpeda OFFICIAL i Szklane Oczy. Kolejnego dnia - 11 czerwca - także przed Szybem Prezydent, w ramach Festiwal Kolorów w Chorzowie 2022 - będziecie mogli posłuchać rapera Kubańczyk i Fillo. W ostatnim dniu - 18 czerwca - na stadionie miejskim przy ul. Lompy wystąpi Long & Junior i przyjaciele. Na scenie zobaczycie Łobuzy, Nowator, Jacek Stachursky , Topky Official , D-Bomb.

ZAPRASZAMY!

OPERA ŚLĄSKA ON TOUR

Wiara i konflikt z hipokryzją mieszczaństwa. Miłość, która może być ratunkiem, wybawieniem, ale i wielką stratą, bólem wynikającym z opuszczenia. I choroba, która nawet najsilniejszych czyni kruchymi... To wszystko zobaczymy i usłyszmy w "Traviacie"!

26 czerwca o godz. 18:00 na naszej scenie ponownie zagości Opera Śląska.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Galeria Antresola zaprasza na nową wystawę!

Zapraszamy na wystawę malarstwa Elżbiety Mądry pt. "Przyroda sercem malowana". Wstęp wolny!

Wystawę można oglądać do 6 lipca 2022r. w Galerii Antresola.

KONCERT ODWOŁANY!

MAJOWA DZIEWCZYNA - Najpiękniejsze standardy jazzowe w wykonaniu Alicji Witomskiej!

30 maja 2022r. godz. 18:00
Z przyczyn niezależnych od Chorzowskiego Centrum Kultury koncert zostaje ODWOŁANY! Prosimy o dokonanie zwrotu zakupionych biletów i kontakt z kasą CHCK tel. 32 349 78 65/63

l Z cyklu LUDZIE Z GRAJFKĄ

Kino Grajfka zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Ludzie z Grajfką. W maju naszym gościem będzie Paweł Wysoczański.

XI Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego - FARA

Wielkimi krokami zbliża się gala wręczenia nagród laureatom XI Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego - FARA.

22 czerwca 2022r godz. 11:00 / Nowy Rynek Chorzów
W programie:
Występy laureatów festiwalu
Performance
Wręczenie Nagrody Chorzowskie Szekspiry
Dla najmłodszych uczestników i widzów zapewniamy takie atrakcje jak: bańki mydlane, brokatowe tatuaże, darmowy popcorn i baloniki.

Impreza towarzysząca:
Godzina 18:00 Koncert Zespołu Pieśni i Tańca ,,Śląsk’’ oraz Trondheim Symphony Orchestra z Norwegii - sala widowiskowa prosimy o rezerwację miejsc: natalia@chck.pl lub 32 349 78 85

ZAPRASZAMY!

Pracownia Nowoczesnych Gier Planszowych w ChCK, zaprasza Was do spotkania "nad planszą"!

Drodzy mieszkańcy ze śląska i nie tylko... przy współpracy z wydawcą Albi Polska Gry organizujemy turniej z gry Mariposas dla dorosłych oraz Karak dla dzieci do 16 r. ż.
-> Turniej z gry Karak odbędzie się 28 maja, ale proszę aby zgłaszać chęć udziału do 24 maja na adres: turniejewpracowni@gmail.com.
-> Turniej z gry Mariposas odbędzie się 25 maja, ale tu proszę o zgłoszenia max do 22 maja pod adres mailowy: turniejewpracowni@gmail.com

PS Do wygrania planszówki!

Turnieje odbywają się w Chorzowskim Centrum Kultury - Scena pod schodami. #bądźcierazemznami

WAŻNY KOMUNIKAT!

Od 9 maja wszystkie zajęcia języka polskiego, które odbywały się w poniedziałki i środy w Chorzowskim Centrum Kultury i w Zespole Szkół Budowlanych przeniesione zostają dzięki uprzejmości Dyrekcji Uniwersyteckie I LO w Chorzowie - Słowak do siedziby szkoły: ul. Dąbrowskiego 36, 41-500 Chorzów.

З 9 травня всі заняття по вивченню польської мови, які проводились в понеділок та середу будуть проходити за НОВОЮ адресою, а саме - вул. Домбровсього,36.

UWAGA - zajęcia grupy Pani Krystyny rozpoczynające się o godz. 14:30 pozostają bez zmian: sala konferencyjna / Chorzowskie Centrum Kultury.

VII Wojewódzki Konkurs Sztuki Słowa Towary Liryczne Agnieszki Osieckiej

Wstęp wolny
Więcej informacji: beata@chck.pl, 32 349 78 78

Ruszamy z 5. edycją Chorzów VinylFestival!

Już 6 maja, o godz. 18:00 odbędzie się koncert charytatywny "SOLIDARNI Z UKRAINĄ" w którym wezmą udział min.: W sam raz, Sylwester Szweda, Henryk Czich, Jacek Dubicki z zespołem, Whiskey River, zjednoczona grupa chorzowskich animatorów kultury i zaproszeni goście. Wykonawcy z Ukrainy: Julia Sachanienko, Trio dziecięce, Andriej Taras. Zapraszamy do Sztygarki, a potem w kolejne, przyjazne muzyce, miejsca.

Wstęp wolny!
Miejsce: Kompleks Sztygarka (Restauracja Prezydent) ,ul. Skargi 34, 41-500 Chorzów
PS W trakcie koncertu będzie prowadzona zbiórka na rzecz Ukrainy

Bądźcie razem z nami!

#idzieNowe w ChCK

Kochani, przed nami PREMIERA najnowszego musicalu "TRON" w wykonaniu Studia Musicalowego STEP / Stowarzyszenie Teatr STEP Tomasza Micha. 4 i 5 czerwca 2022 w ChCK - BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

REŻYSERIA: Tomasz Mich, Tomasz Owczarek
SCENARIUSZ: Jan Naturski
CHOREOGRAFIA: Tomasz Mich (asystent: Maciej Mendyka, Filip Zaród)
PRZYGOTOWANIE WOKALNE: Aleksandra Konior-Gapys
PRZYGOTOWANIE AKTORSKIE: Tomasz Owczarek
SCENOGRAFIA: Maciej Mendyka
KOSTIUMY: Tomasz Mich
KOORDYNACJA CHCK: Natalia Gruszczyńska
ARANŻACJE MUZYCZNE: Tomasz Drogokupiec
PRODUKCJA: Chorzowskie Centrum Kultury

Spektakl przeznaczony dla widzów od 15 r. ż.

Do zobaczenia na premierze!

VinylFest 2022

Winyle i gramofony ponownie opanują Miasto Chorzów a także Chorzowskie Centrum Kultury. A to oznacza, że wielkimi krokami nadchodzi VinylFest 2022!
W naszym mieście wystąpią m.in. Leszek Możdżer, BOKKA, Artur Andrus, Opera Śląska, The Jamiah Rogers Band i inni.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach!
#będziesiędziało

OPERA ŚLĄSKA w ramach CHORZÓW VINYL FESTIVAL 2022

Z radością informujemy, że dzięki współpracy Chorzowskiego Centrum Kultury z Operą Śląską, możemy Państwa zaprosić na wyjątkowy spektakl teatralno-muzyczny "Callas. Master Class" / Terrence McNally w ramach Chorzów VinylFestival. Nasza impreza skupia ludzi kochających muzykę. Taką osobą była bez wątpienia Maria Callas. Aby poznać lepiej tę niezapomnianą, wybitną divą operową, koniecznie trzeba zobaczyć "Callas. Master Class". W roli głównej - co nas szczególnie cieszy - pochodząca z Miasto Chorzów, Joanna Kściuczyk-Jędrusik.

12 MAJA 2022 GODZ. 18:00 /ChCK
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

LEKKI TEATR PRZENOŚNY ZAPRASZA!

Zapraszamy na spektakl "Spod latarni" w wykonaniu Lekkiego Teatru Przenośnego z ChCK, reżyseria: Mirosław Orzechowski.

13 maja g. 19:00 oraz 20 maja g. 19:00
(sala teatralna nr 33/III p.)

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

CHORZOWSKIE CENTRUM KULTURY ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT NA REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH PROGRAMU EDUKACJI KULTUROWEJ NA ROK 2022/2023

Szanowni Państwo,
jak każdego roku zwracamy się do Państwa z prośbą o przygotowanie oferty na prowadzenie działań artystycznych w Chorzowskim Centrum Kultury.

Oczywiście, grupy twórcze związane z naszą instytucją od wielu lat, mogące poszczycić się znacznymi osiągnięciami, mają - co naturalne - priorytet, ale z równym zainteresowaniem oczekujemy opisu projektów kreatywnych i nowatorskich zajęć, szczególnie tych, które uwzględniałyby różne dziedziny sztuki współczesnej nieobecne dotychczas w naszej działalności.

Szanowni Państwo, pragniemy także przypomnieć Państwu, że bardzo sprawdzoną formą realizacji różnorodnych działań twórczych są projekty krótkoterminowe.

Zachęcamy więc, aby w przypadku, gdy jest to uzasadnione, preferować zamknięcie danych działań w krótszym niż rok przedziale czasowym.

Życzymy wytrwałości i powodzenia.

OPERA ŚLĄSKA ZAPRASZA!

Osobiste spojrzenie reżysera Michała Znanieckiego zainspirowane tajemniczą śmiercią W. A. Mozarta oraz historią niedokończonego dzieła Mistrza spotkało się ze znakomitym odbiorem zgromadzonej publiczności Chorzowskiego Centrum Kultury na premierze spektaklu.

Dla wszystkich, którym nie udało się dotrzeć na premierę przypominamy, iż widzimy się ponownie w ChCK już 28 kwietnia o godz. 18:00. Bilety już w sprzedaży!

Kulturalna lektura na wyciągnięcie ręki!

Macie już wiosennego CMYKA?
Kwietniowe wydanie magazynu Chorzów Miasto Kultury czeka na Was cały czas w ChCK, Starochorzowski Dom Kultury, Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie i innych placówkach na terenie Miasto Chorzów. Znajdziecie w nim same kulturalne "perełki", które dla Was przygotowaliśmy, m.in.:
▪️LESZEK MOŻDŻER - koncert solowy /// Chorzów - 14/05/22
▪️Sekret Requiem - PREMIERA - 13/04/22
▪️Kasia Lins / DUET / ChCK / Chorzów - 29/04/22

CMYK dostępny także w wersji online na -> www.cmyk.media.pl

Powitajmy wiosnę śpiewająco!

Ania Kubik zagra dla nas nowe utwory o cieniach, słońcu i odcieniach miłości w Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu. Podczas występu usłyszymy wiele nowych, granych premierowo piosenek. Wydarzenie powstaje we współpracy Radio Klang z Chorzowskim Centrum Kultury. Prowadzenie: Paulina Pikiewicz i Weronika Stencel.
---> Wstęp wolny dla publiczności. Wydarzenie będzie również transmitowane online na Facebooku.

23 KWIETNIA GODZ. 19:00
ZAPRASZAMY!

PREMIERA!!!

Już 10 kwietnia zapraszamy na premierę spektaklu "Oskar i Pani Róża" na podstawie książki Erica-Emmanuela Schmitta w wykonaniu Zespołu Teatralnego "Zwierciadło" z ChCK!

Zapraszamy na nowy spektakl "Postmodernistyczne zachowania miłosne" spektakl Lekkiego Teatru Przenośnego

„Postmodernistyczne zachowania miłosne” są dość brutalnym opisem emocji osób, które wchodzą ze sobą w relacje miłosne. Sztuka mogłaby elementem przedmałżeńskiej edukacji. Niech młodzi wiedzą, co ich może spotkać. Jest się czym wzruszyć i jest się z czego pośmiać .

8 KWIETNIA GODZ. 19:00
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

LESZEK MOŻDŻER w ramach VINYL Festival 2022 & BEFORE VIII Festiwal Jazz&Literatura 2022

Nie mogliśmy się doczekać, aż w końcu będziemy mogli to ogłosić! Na naszej scenie wystąpi Leszek Możdżer!

14 maja 2022 godz. 19:00
RUSZYŁA SPRZEDAŻ BILETÓW!
Kto pierwszy, ten lepszy -> https://www.chck.pl/leszek-mozdzer---vinyl-festival-2022--before-viii-festiwal-jazzliteratura-2022-4113

CHWALIMY SIĘ!

Z radością informujemy, że Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego przyznał Chorzowskiemu Centrum Kultury dotacje w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA!

Projekt "Artystyczne tornado- wychodzimy ze sztuką w miasto", jest odpowiedzią na potrzebę ożywienia miasta szczególnie dzielnic pod względem oferty animacyjno- kulturalnej. Zakłada cykl wydarzeń składających się z działań artystycznych w różnych częściach Miasto Chorzów. Działania obejmą: sztuki plastyczne jako wystawa malarstwa, koncerty, spektakle, pokazy filmowe i taneczne na osiedlach i ulicach i w centrum miasta.

*Więcej informacji o programie i wynikach naboru znajdziecie na stronie: https://www.gov.pl/web/kultura/kultura-dostepna5

PS To już nasz drugi wygrany wniosek na 2022r.!
#chwalimysię #działamy #będziesiędziało

GRAMY DLA UKRAINY!

1 kwietnia zapraszamy Was do Chorzowskiego Centrum Kultury na wyjątkowy koncert muzyki klasycznej - "Powitanie wiosny" w ramach programu #SolidarnizUkrainą!

Wystąpią: Dorota Mańkowska- fortepian, Karol Tobor- skrzypce

W programie: Clara Schumann - 3 Romanse op. 22, Władysław Żeleński - Sonata na fortepian i skrzypce op. 30 cz. 1 Allegro non troppo, Franz Schubert - Sonatina g-moll D 408, Karol Szymanowski - Romans op. 23.

Wstęp na ChCKartę (do zakupu w kasie ChCK)

ChCK i Teatr "Reduta Śląska" - wspiera Ukrainę!

Kochani, dochód z najbliższych spektakli pt. "PRZYCISK" w wykonaniu Teatru "Reduta Śląska", w dniu 7 kwietnia i 8 kwietnia, zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Zapraszamy by choć na chwilę oderwać się od tej trudnej rzeczywistości, ale też i pomóc.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Zmiana terminu spektaklu!

Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD CHCK TERMIN SPEKTAKLU PT. "MIĘDZY PŁOTEM A KOWADŁEM"-ZOSTAŁ PRZESUNIĘTY z 21.03 NA 03.10.2022r. Bilety zachowują ważność.

Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza!

W każdy poniedziałek i środę od godziny 18.00 do 20.00 NAUKA PODSTAW JĘZYKA POLSKIEGO DLA DOROSŁYCH I W TYM SAMYM CZASIE DLA DZIECI ZABAWY I ZAJĘCIA ANIMACYJNO - INTEGRACYJNE, Chorzów, Sienkiewicza 3. Od 9 maja zajęcia będą odbywać się w Uniwersyteckim I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie (ul. Dąbrowskiego 36, 41-500 Chorzów).

A we wtorki i czwartki od 10.00 do 13.00 takie same zajęcia w STAROCHORZOWSKIM DOMU KULTURY, Chorzów, Siemianowicka 59. Od 9 maja zajęcia będą odbywać się w Uniwersyteckim I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie (ul. Dąbrowskiego 36, 41-500 Chorzów).

Хожувський культурний центр запрошує Вас за адресою: Хожув, вул. Сенкевича (Sienkiewicza),3!

Кожний понеділок та середу з 18.00 до 20.00 год. – вивчення основ польської мови для дорослих і в один час для дітей – розважальні заняття та анімація.

По вівторкам та четвергам такі самі заняття з 10.00 до 13.00 год, за адресою: Хожув, вул. Семяновицька (Siemianowicka), 59

INFORMATYKA (Інформатика)
Centrum Inicjatyw Społecznych
Chorzów (Хожув) ul. 3-go Maja 18

WTOREK ( Вівторок)- 14:00-15:00
ŚRODA (Середа)- 12:00-14:00
CZWARTEK ( Четвер) -14:00-16:00
Проводить пан Тарас польською і українською мовами
Створює довірений профіль і надає іншу допомогу пов'язану з комп'ютером

WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE DO CHORZOWSKIEJ RADY SENIORÓW IV kadencji (2022-2025)

26 marca 2022 r. w lokalu przy ul. Wolności 3 w Chorzowie (dawna CUMA Cafe) w godzinach 9.00-17.00 odbędą się wybory uzupełniające do Chorzowskiej Rady Seniorów.
Listę kandydatów można znaleźć od 21 marca 2022 r. w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Chorzów: www.bip.chorzow.eu

Głosować mogą osoby w wieku co najmniej 60 lat, zamieszkałe w Chorzowie.

Маленькi-Розумненькi – майстерні, анімації, czyli twórcza integracja dla rodzin z Ukrainy

Drodzy Bracia z Ukrainy!
Zapraszamy Was wraz z dziećmi w każdy wtorek i czwartek marca w godzinach 10.00-13.00 do Starochorzowski Dom Kultury. Przygotowaliśmy dla dzieci zajęcia plastyczne, ceramiczne, muzyczne i wiele wiele innych. A dla rodziców będzie kawa i herbata i oczywiście nasze otwarte serca.
Wstęp wolny!

Дорогi браття та сестри з Украïни!
Запрошуємо вас з дiтьми у березнi кожен вiвторок та четвер в годинах 10:00-13:00 до Сторохожовського дому культури. Пiдготували для дiтей заняття мистецтва, керамiки, музики та багато iнших. А для батькiв буде кава та чай, i звiсно нашi вiдкритi серця.
Вхiд вiльний!

ChCK - wspiera Ukrainę!

Kochani, dochód z najbliższego spektaklu dla dzieci pt. CALINECZKA" w wykonaniu Zespołu Teatralnego Zwierciadło, w dniu 17 marca o godzinie 12:30, zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Zapraszamy na spektakl by choć na chwilę oderwać się od tej trudnej rzeczywistości, ale też i pomóc.

67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest przedsięwzięciem o charakterze artystyczno-edukacyjnym. Jest to najstarszy i najważniejszy konkurs recytatorski w całej Polsce, w którym laureatami było wielu później znanych i cenionych polskich aktorów. Nie ma podobnego konkursu w Europie. Konkurs ma służyć pielęgnowaniu kultury języka ojczystego, a także rozbudzaniu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowania sztuką recytacji. Udział w eliminacjach wzmacnia zainteresowanie uczestników literaturą piękną i pozwala skonfrontować swoje umiejętności.

Prosimy wysyłać zgłoszenia do 16 marca 2022 r. na maila natalia@chck.pl

Eliminacje miejskie kwalifikujące do dalszego etapu (regionalnego) odbędą się 21 marca 2022 r. w Chorzowskim Centrum Kultury od godziny 12:00

DZIEŃ KOBIET W CHCK - SPEKTAKL LA BOMBE

Zapraszamy na spektakl komediowy "La Bombe" z udziałem Radosława Pazury, Katarzyny Glinki, Wojciecha Błacha i Karoliny Sawki. LA BOMBE to prawdziwie BOMBOWA komedia, wspaniali aktorzy, piękna sceneria, muzyka,kostiumy i sceny, które sprawią, że będziecie śmiać się do łez!

8 marca godz. 19:00
OSTATNIE BILETY!

#dzieńkobietwchck

LEKKI TEATR PRZENOŚNY ZAPRASZA

Lekki Teatr Przenośny w marcu zagra dwa razy jedną z naszych najnowszych sztuk - "Kurde balans i klas społecznych zmieszanie...". Jak zawsze poruszamy najistotniejsze i aktualne tematy, ale czynimy to w formie komediowej.
Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i wspólnych przemyśleń.

Bilety już w sprzedaży!

"MIŁOSNE HARCE PRZY GITARCE" - MARIAN MAKULA NA DZIEŃ KOBIET - ODWOŁANE!

Z przyczyn niezależnych od Chorzowskiego Centrum Kultury koncert 14 marca zostaje ODWOŁANY! Prosimy o dokonanie zwrotu zakupionych biletów i kontakt z kasą CHCK tel. 32 349 78 65/63

Wystawa Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok'12

Chorzowska Grupa Plastyczna Krajcok'12 serdecznie zaprasza na wystawę jublieuszową z okazji 10. rocznicy działalności pt. "Nasza dekada 2012-2022". Zobaczymy znów różnorodne nastrojowo i tematycznie obrazy, które niezmiennie łączy pasja tworzenia.

Wystawę można oglądać do 4 kwietnia 2022r. w Galerii Antresola
Wstęp wolny!

NOWA WYSTAWA W GALERII W BRAMIE!

"Świat jest przerażającą trąbą" - Olga Naliwajko

Wystawa będzie prezentowana w Galerii w Bramie do 31.03.2022 r.
wstęp wolny

XI Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA

Dzień dobry!
Ten rok, jak i poprzednie, będzie należeć do trudnych. Liczymy jednak, że zaproszenie do udziału w XI Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego spotka się z Państwa zainteresowaniem i będziemy mogli spotkać się po raz kolejnej przygody teatralnej na żywo bądź przynajmniej online.

Wszystkich twórców zapraszamy do wzięcia udziału w naszym festiwalu.

Więcej informacji: festiwal@chck.pl, tel. 32 349 78 85

ChCK i SDK dla Ukrainy!

ChCK i SDK - wspieramy Ukrainę w tej trudnej dla naszych sąsiadów sytuacji. Działamy odpowiadając na apel Miasto Chorzów i razem z innymi instytucjami pomagamy w zbiórce darów dla Tarnopola.

Zapraszamy na nasze wydarzenia by chodź na chwilę oderwać się od tej trudnej rzeczywistości. Doceniajmy to, że możemy się razem spotkać.

TEATRALNY #RozkładJazdy NA MARZEC 2022!

Zaznaczamy, iż to tylko namiastka tego, co będzie się u nas działo, dlatego po więcej zapraszamy na naszą stronę: www.chck.pl

Do zobaczenia na miejscu!

ZBIÓRKA DLA TARNOPOLA!

Z Miasto Chorzów wyruszy konwój humanitarny z pomocą dla mieszkańców Tarnopola, naszego miasta partnerskiego na Ukrainie. Potrzebna jest żywność i środki higieny osobistej, a także śpiwory i karimaty.

Miejsce i godziny zbiórki:
Centrum Integracji Międzypokoleniowej (ul.Dąbrowskiego 7, Chorzów)
Sobota (26.02) : 12:00 -16:00
Niedziela (27.02): 15:00 - 20:00
Poniedziałek-piątek: 8:00 - 19:00

Zbiórka potrwa jak na razie do 4 marca, żeby jak najszybciej wysłać rzeczy i produkty. Może zostać przedłużona, w zależności od potrzeb.

ZAPISY NA GORDONKI

Kolejny semestr umuzykalniania niemowląt i małych dzieci w Chorzowskim Centrum Kultury przed nami! Już od marca ruszają nowe grupy w ramach Twórcza Akademia Muzyki!

ZAPISY TRWAJĄ – do poniedziałku 28.02 przyjmujemy zapisy do grup, które ruszają w marcu
Więcej informacji i zapisy – 734 474 076 lub kontakt@tworczaam.pl

„Zemsta nietoperza” Johanna Straussa w ramach Opera Śląska on tour zagości na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury już 13 marca!

„Zemsta nietoperza” to niezaprzeczalnie najsłynniejsza i najbardziej "roztańczona" operetka Johanna Straussa. Intryga, aria ze śmiechem, walc... artyści rozśpiewani i roztańczeni, wprowadzą Was w karnawałowy nastrój!

Libretto: na podstawie wodewilu ” Le Reveillon” H. Meilhaca i L. Halevy’ego napisali: K. Haffner i R. Genee, przekład autorstwa Juliana Tuwima

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Gala Radia Klang

Świętujmy wspólnie pierwsze urodziny rozgłośni Radio Klang z ChCK! Galę poprowadzą założycielki radia Paulina Pikiewicz i Weronika Stencel wraz z Tomaszem Ignalskim, dyrektorem ChCKu. Wieczór umili program taneczno-dźwiękowy autorstwa Zuzanny Łapki oraz Piotra Lakwaja. Jest to doskonała okazja do spotkania na żywo z Waszymi ulubionymi radiowcami.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny!

#Chwalimysię

Z radością informujemy, że Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego przyznał Chorzowskiemu Centrum Kultury dotacje w ramach programu PROMOCJA CZYTELNICTWA!
Zadanie: "Otwarci na literaturę - czytamy, działamy i udostępniamy."
-> Będzie to cykl wydarzeń i działań związanych z promocją czytelnictwa i upowszechnianiem twórczości m.in. polskich autorów. W ramach cyklu odbędą się m.in: prelekcje związane z działalnością i twórczością Melchiora Wańkowicza, warsztaty reportażu, spotkania w ramach „Żywej Biblioteki”, wymiana książek.

*Więcej informacji o programie i wynikach naboru znajdziecie na stronie: https://www.gov.pl/web/kultura/promocja-czytelnictwa4

FERIE Z KINEM GRAJFKA!

Spędzasz ferie w mieście? Jeśli tak, to zapraszamy do Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie, gdyż przygotowaliśmy bogaty repertuar na ten czas! Sprawdźcie sami -> https://kino.chck.pl/repertuar/
Jest w czym wybierać, prawda?
Do zobaczenia w ChCK!
Jest w czym wybierać, prawda?

Do zobaczenia w ChCK!

Co powiecie na teatralny 'SKOK W BOK'

Tylko z Teatr Capitol! Komedia, autorstwa Donalda Churchilla i Petera Yeldhama, wystawiana była z dużym powodzeniem na londyńskim West Endzie. Ogromną popularnością cieszyła się także we Francji, w Niemczech oraz w RPA. Teraz pora na Polskę! A dokładnie na Chorzów!

12/02/2022 g. 16:00 i 19:30 w ChCK
OSTATNIE BILETY DOSTĘPNE NA NASZEJ STRONIE!

Czy wiecie, że w ChCK i SDK gościmy wolontariuszki z Gruzji?

Współpraca międzynarodowa zawsze jest okazją do wymiany doświadczeń i poszukiwania najlepszych rozwiązań! Dlatego tak cieszymy się z wizyty kolejnych naszych gości, tym razem dwóch wolontariuszek z Gruzji. Natalia i Anano będą z nami do listopada i co jakiś czas będziemy Wam opowiadać, co takiego robimy.

Wymiana odbywa się w ramach projektu Volunteers 4 Solidarity dofinansowanego w ramach Europejski Korpus Solidarności, przy współpracy z Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu i naszym oddziałem Starochorzowski Dom Kultury!

LEKKI TEATR PRZENOŚNY ZAPRASZA!

Spektakl "Spod latarni" Grzegorza Ciumrakiewicza w reżyserii: Mirosława Orzechowskiego - 18 lutego o godz. 19:00 (sala teatralna nr 33/III p.)

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

ZMIANA TERMINU!

Drodzy widzowie, przypominamy iż spektakl "KORPO" w wykonaniu Studio Musicalowe STEP planowany na 3 lutego 2022 został przeniesiony na 23 marca 2022 r. o godz. 19:00! Zakupione bilety zachowują ważność. Jeżeli nowy termin Państwu nie odpowiada, to prosimy o kontakt z kasą w celu zwrotu biletów: kasa@chck.pl, (32) 349 78 63/65.

Igor Kwiatkowski w premierowym programie!

„Świat kradnie polskie piosenki”, „Koniec Netflixa”, Kąpiel tylko raz w tygodniu”, Kobiety odnoszą liczne obrażenia” - to kilka z tematów, z którymi zmierzy się Igor Kwiatkowski - Oficjalnie w swoim premierowym programie pt. „Tylko śmiech nas ocali”.

4 marca 2022r. g. 18:00 w ChCK
Bilety już w sprzedaży

Takiego wydarzenia nie możesz przegapić!

W 2022 #Będziesiędziało

Zapraszamy na wyjątkowy koncert! Już 25 marca na naszej scenie wystąpi PIOTR BUKARTYK... w świecie polskiej piosenki postać absolutnie wyjątkowa. Znakomity autor i kompozytor wykonywanych przez siebie piosenek, od lat wymyka się prostym klasyfikacjom, z upodobaniem mieszając muzyczne style. Przyrządzony w ten sposób koktajl przyprawia monologami jak z dobrego stand-up’u – pikantnymi, ale nie przekraczającymi granic dobrego smaku.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Czas otworzyć koncertowy #RozkładJazdy na 2022 rok!

Zaznaczamy, iż to tylko namiastka tego, co będzie się u nas działo, dlatego po więcej zapraszamy na naszą stronę: www.chck.pl

Do zobaczenia na miejscu!

JUŻ JEST, lutowe wydanie magazynu Chorzów Miasto Kultury!

Świeżutkie egzemplarze czekają na Was cały czas w ChCK, SDK i innych placówkach na terenie Miasto Chorzów.

Zapraszamy do kulturalnej lektury na wyciągnięcie ręki -> http://kulturachorzow.pl/

LEKKI TEATR PRZENOŚNY ZAPRASZA!

Zapraszamy na fantastyczny spektakl w wykonaniu Lekki Teatr Przenośny!
„Rozmowy o tym, co nie jest i nigdy nie było” to dość ponura komedia o naszych rojeniach, że jesteśmy piękni, dobrzy, mądrzy i wszyscy nas kochają. Widzowie muszą się przygotować na dość zaskakujący finał!
Reżyseria: Mirosław Orzechowski, Szymon Szymański, Iza Terlecka.

#zmiłościdoteatru
14 stycznia i 28 stycznia godz. 19:00 / sala teatralna 33/3 p. w ChCK

Grzegorz Tarwid - Koncert w ramach BEFORE VIII Festiwal Jazz&Literatura 2022.

Zapraszamy na recital solowy znakomitego pianisty i kompozytora Grzegorza Tarwida z repertuarem z jego najnowszego albumu AY.

Już 27 lutego o godz. 18:00 w ChCK
Bilety już w sprzedaży!

Prezydent Miasta Chorzów Andrzej Kotala zaprasza na koncert świąteczno-noworoczny środowisk twórczych pt."A Jezusek śpi spokojnie.Śląskie pastorałki G

10 stycznia 2022 r., godz. 18:00

W koncercie wystąpią: Marta Tadla, Aleksandra Stryj, Katarzyna Spyra, Jadwiga Spyra. Dariusz Niebudek, Grzegorz Poloczek, Paweł Kubik, Krzysztof Wierzchowski.

Prowadzenie koncertu Zbigniew Stryj.
Fortepian - Aleksander Woźniak
Skrzypce - Paweł Kubik

ZMIANA TERMINU!

Z przyczyn niezależnych od Chorzowskiego Centrum Kultury niedzielny koncert w wykonaniu uczestników IV edycji Warsztatowego Studia Wokalnego "ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH" zostaje przełożony z 9 stycznia na 23 stycznia 2022r.
Zakupione bilety zachowują ważność!
W przypadku zwrotu biletów prosimy o kontakt z kasą ChCK.

WAKACJE Z KINEM GRAJFKA

Wszystkich kinomaniaków i Grajfkowiczów zapraszamy do zapoznania się z naszym NOWYM repertuarem na LIPIEC/SIERPIEŃ. Zapewniamy, iż #będziesięunasdziało

Bilety w cenie 8 PLN

JUŻ W STYCZNIU! Rewia Śląskich Przebojów nie tylko dla Babci i Dziadka...

To wyjątkowe trwające ponad 3 godziny wydarzenie, na które składają się tak naprawdę 2 koncerty. W pierwszej części swoje przeboje idealne na karnawał, ale też dedykowane szczególnie Babciom i Dziadkom z Okazji Ich nadchodzącego Święta (ale nie tylko) zaprezentują Gwiazdy naszej Sceny: Blue Party, Bożena i Mirek Szołtysek, Magda, Arkadia Band, Zespół Ed-Ka oraz Izabela Fojcik. W drugiej części swój 90 minutowy koncert wykona Damian Holecki. Artysta zaśpiewa swoje największe hity, jak też kilka premierowych utworów, zapowiadających niedaleką premierę najnowszego krążka. Całość Rewii poprowadzi Marcin Janota z Radia FEST.

W 2022 #Będziesiędziało

Elegancka i pełna energii noc przepełniona dźwiękami swingu i latin jazzu. Swing, Love & Dance Vintage Show and the evening with KC Nwokoye - jedyne takie wydarzenie w nadchodzącym karnawale w Chorzowie, którego nie możesz przegapić!

W elegancką podróż w przeszłość zabierze nas KC Nwokoye ze swoim wspaniałym zespołem KC Nwokoye.

Informacja dotycząca zwrotu biletów za "Barbórkowy Stand-up"

Zwracamy się z prośbą do wszystkich Widzów, którzy nie zwrócili biletów
za odwołany koncert „Barbórkowy Stand-up”, który miał odbyć się 11.12.2021r.
- prosimy o zwrot do 30 grudnia 2021 r., do kasy Chorzowskiego Centrum Kultury.

LUDZIE Z GRAJFKĄ!

Z cyklu LUDZIE Z GRAJFKĄ zapraszamy Państwa na film „Żeby nie było śladów” reż. Jan P. Matuszyński, Polska 2021, oraz spotkanie autorskie z aktorem Tomaszem Ziętkiem. Spotkanie poprowadzi Agata Śliwa.

28 KWIETNIA GODZ. 18:00
Bilet w cenie: 10 PLN
Więcej informacji: damian_b@chck.pl, 323497871

Godziny otwarcia kasy Chorzowskiego Centrum Kultury na najbliższy tydzień:

Godziny otwarcia kasy Chorzowskiego Centrum Kultury:
07.01.2022r. (pt.) NIECZYNNE
08.01.2022r. (sob.) NIECZYNNE
09.01.2022r. (niedz.) od 15.00 do 19.00
10.01.2022r. (pon.) od 16.00 do 19.00

KABARET SMILE - TU I TERAZ

Zapraszamy na Kabaret SMILE w poniedziałek 4.04.2022 na godzinę 17:00 i 20:00.

Program „Tu i teraz” to wynik wielomiesięcznych obserwacji prowadzonych przez Kabaret Smile. Po wnikliwej analizie zebranego materiału z #obserwujemywas, powstał program ukazujący szeroki przekrój codziennych sytuacji z życia zarówno typowego „Seby”, jak również celebrytów z pierwszych stron gazet.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

25 lat zespołu KINDLA - ODWOŁANE!

Z przyczyn niezależnych od Chorzowskiego Centrum Kultury koncert zostaje ODWOŁANY!
W sprawie zwrotów prosimy o kontakt z kasą: kasa@chck.pl lub tel. 32 349 78 65/63.
Z góry przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.

Barbórkowy Standup Mariana Makuli - ZMIANA TERMINU

Szanowni Państwo!
W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń sanitarnych w obecnej sytuacji epidemicznej – ze względu na bezpieczeństwo uczestników imprezy kulturalnej koncert 11 grudnia został odwołany. Z góry przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.

GALERIA W BRAMIE ChCK ZAPRASZA NA NOWĄ WYSTAWĘ - „DWA DOMY”. JAROSŁAW NALIWAJKO - WYSTAWA FOTOGRAFII

Wystawa będzie prezentowana w Galerii w Bramie do 31.12.2021r.
Wstęp wolny
Galeria otwarta 24h
Przyjdź i zasmakuj sztuki!

#sztukawmieście #GaleriawBramie #chck #nowawystawa

Galeria MM- komunikat

Szanowni Państwo!
W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń sanitarnych w obecnej sytuacji epidemicznej - ze względu na bezpieczeństwo uczestników wernisażu wystawy Mechanizm Chimery: Gang Ludzi Kotów - Muza & Witold Skrzypek - rysunek i malarstwo - informujemy, że skierowane do Państwa zaproszenia są nieaktualne.
Wernisaż będzie imprezą zamkniętą. Rozesłane wcześniej zaproszenia nie będą respektowane a relację z otwarcia wystawy będzie można obejrzeć na stronach internetowych www.chck.pl, www.galeriamm.eu oraz w mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy od 7 grudnia. Galeria czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00, w soboty od 10.00 - 14.00.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy

32 Peneplena Travel Festival

1 grudnia 2021 r., Sala Widowiskowa Chorzowskiego Centrum Kultury
Chorzów, ul. H. Sienkiewicza 3

17:00 Teresa Hantke – „Salam, Kazachstanie!”
18:15 Joanna, Artur, Honoriusz i Tymoteusz Morawcowie – „Fidżi i Vanuatu”
2.12 – CZWARTEK
SALA WIDOWISKOWA CHORZOWSKIEGO CENTRUM KULTURY
CHORZÓW, UL. SIENKIEWICZA 3
17:00 Jarosław Kaczmarski – „Czego się Yapisz”?
18:15 Anna Żurek i Jej Uczniowie – „Kochanowski w Azji – Gruzja 2021”
3.12 – PIĄTEK
SALA WIDOWISKOWA CHORZOWSKIEGO CENTRUM KULTURY
CHORZÓW, UL. SIENKIEWICZA 3
17:00 Szymon Kot – „Podróże na szmacie”
18:15 Przemysław Fabjański – „Na wschód od Jordanu”

#Chwalimysię

Zwycięzcami VI Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna Kurtyna w Gdyni Małym Kacku pozostał... Teatr Reduta Śląska z ChCK! Jurorzy podkreślali, że festiwalowa pierwsza nagroda została przyznana tym razem jednogłośnie i jednomyślnie. Spektakl "Przycisk" doceniono za poruszające i różnorodne kreacje aktorskie, znakomitą reżyserię i wielowarstwową pointę. Fundatorami nagrody w wysokości 5000 zł są Alicja i Jarosław Biereccy.

Reduta Śląska otrzymała także "Nagrodę Jednego Widza" ufundowaną przez dzielnicowe sklepy "Domena" i "Promocja" oraz wyróżnienie "Kurtyna na bis" za umiejętność zadawania poruszających pytań i międzypokoleniową współpracę na scenie.

GRATULUJEMY!

SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

Mamy pewność, że św. Mikołaj zaplanował wizytę w CHCK dokładnie 6 grudnia!
Św. Mikołaj Wraz ze swoimi pomocnikami opowie trochę o tradycji z nim związanej i corocznym rozdawaniu prezentów dzieciom. O godzinie 13:30 i 18:00 zapraszamy na spotkanie z Mikołajem najmłodszych. W przyjaznej atmosferze spotkanie z każdym maluchem będzie pełne emocjonujących przeżyć.

Czas oczekiwania na prezenty umili nam pracownia świątecznych ozdób, od godz. 17:15.

ZAPRASZAMY!

FESTIWAL PROSKENION

W porozumieniu ze środowiskiem osób starszych, przenosimy organizację Festiwalu Ludzi Szczęśliwych PROSKENION na rok przyszły.

Już dzisiaj zapraszamy do przygotowywania programu artystycznego.
Festiwal Ludzi Szczęśliwych PROSKENION ma charakter konkursu.
Festiwal jest kierowany wyłącznie dla zespołów amatorskich. Ma na celu promowanie wśród seniorów aktywnej postawy wobec życia kulturalnego.

Do zobaczenia!

SCENA POD SCHODAMI CHCK ZAPRASZA NA KONCERT "W PODZIEMIACH"/ KulturOK

Na scenie wystąpią: Inga Wojciechowska, Bianka Malinowska, Agnieszka Łoszek
Dziewczyny zagrają covery rockbluesowych klasyków oraz kilka własnych utworów w podobnym klimacie.

Otwarcie Sceny Pod Schodami: 19:00
Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)

*To kolejne wydarzenie realizowane przez młodych chorzowian w ramach projektu KulturOK.

"HANIK 1257" - WIDOWISKO W FORMIE SPEKTAKLU TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO w wykonaniu Grupy Teatralnej Cordis

22 listopada 2021r. godz. 19:00
Bilety: 1 PLN

Spektakl obrazuje życie ks. Jana Machy, który 20 listopada zostanie beatyfikowany. Widowisko zrealizowane przez grupę Teatralna Cordis w formie spektaklu tańca współczesnego. Reżyseria i choreografia to dzieło Tomasza Tuszyńskiego.

PIĘKNI PANOWIE: SPEKTAKL TEATRU PODRZĘDNEGO W CHORZOWIE / SCENA POD SCHODAMI CHCK

Reżyseria i Scenariusz: Michał Bawełek
Występują: Julia Matusek, Natalia Suchanek, Paweł Kosiński, Kacper Malinowski, Michał Bawełek.

Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)
Więcej informacji: magda_r@chck.pl

Zapraszamy na Zabawę Andrzejkową do Starochorzowskiego Domu Kultury

ANDRZEJKI W STYLU DANCING QUEEN
27 listopada o godz. 20.00 w Starochorzowskim Domu Kultury

Co nas czeka tego wieczoru?

Potańczymy w rytmach ABBY, a przygrywać nam będzie zespół jak z tamtych lat: ABBA COVER SHOW SOS w utworach ABBY. Wystąpi też gościnnie Zespół wokalny Not Today, potem już tylko zabawa do „białego rana” przy rytmach granych przez DJa z Grupy #wodzirejcollective

Podczas wydarzenia zapewniona jest ciepła kolacja i występ tancerzy ze Studio Musicalowe STEP / Stowarzyszenie Teatr STEP Tomasza Micha.

XVI PIKNIK MALARSKI SIELSKIE KLIMATY - WYSTAWA POKONKURSOWA

XVI Piknik Malarski Sielskie Klimaty zgromadził "piknikowo" 780 artystów. Tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o nową inspirację sztuką naiwną, pozwalająca na zwiększenie ekspresji twórczej uczestników. Temat ten miał zachęcić do świeżości widzenia, niezależnego od cudzych wzorców, co charakteryzuje właśnie ten kierunek.
W efekcie powstało wiele intrygujących prac, a wybrane przez jurorów prezentujemy na naszej wystawie.

Wystawa będzie prezentowana w Galerii w Bramie do 30.11.2021r.

#idzieNOWE w ChCK

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia pokazowe z drukowania, projektowania oraz skanowania 3D, które odbędą się u Nas w ChCK 16 października. Zajęcia zaczną się o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej (I piętro).
Warsztaty potrwają ok 1,5 godziny. W tym czasie dowiecie się Państwo czego Wasze dzieci będą się uczyć na naszych zajęciach oraz poznacie ich schemat.

Poniżej zamieszczamy jeszcze kilka informacji na ich temat:
- Tworzymy grupy na cykliczne warsztaty z druku 3D dla dzieci już od 7 do 14 roku życia.
- Trzy bloki tematyczne: projektowanie 3D, skanowanie 3D i drukowanie 3D.
- Młodzi konstruktorzy uczą się projektować przedmioty, które następnie są dla nich wytwarzane na drukarkach 3D.
- Czas zajęć 75 min raz w tygodniu. Koszt 150zł/mc. Cztery zajęcia w miesiącu.
- Każdy uczestnik warsztatów cyklicznych uczy się przy indywidualnym stanowisku.
- Terminy zajęć cyklicznych ustalimy po odbyciu zajęć pokazowych w naszej siedzibie.

Liczba miejsc ograniczona - więcej informacji i zapisy:
beata@chck.pl, tel. 32 349 78 78

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA POKAZOWE!

KONCERT TheWire / SCENA POD SCHODAMI

#bedziesiędziało

TheWire - pięciu chłopaków, trzech z Chorzowa, dwóch z Katowic, jeden Kabel. Muzyka, którą tworzą to swoisty miszmasz indywidualnych gustów, mimo wszystko oscylujących wokół szeroko pojętego metalu.

-> Otwarcie Sceny Pod Schodami: 18:30
-> Wstęp wolny!
-> Wejściówki dostępne na: https://www.facebook.com/TheWirepl

*To kolejne wydarzenie realizowane przez młodych chorzowian w ramach projektu KulturOK.

LUDUS DANIELIS - GRA O PROROKU DANIELU / Schola Węgajty

10 listopada b.r. o godz. 19:00 w kościele św. Józefa w Chorzowie zostanie wystawiony LUDUS DANIELIS – średniowieczny dramat liturgiczny według manuskryptu z katedry w Beauvais (XII w.) przez znaną w świecie grupę muzyczno-teatralną Schola Węgajty, kierowaną przez Johanna Wolfganga Niklausa. Dramat zostanie zaprezentowany podczas uroczystych Nieszporów Gregoriańskich. W śpiew włączą się także obie chorzowskie schole gregoriańskie – męska Schola Cantorum Minorum Chosoviensis, która właśnie obchodzi jubileusz 25-lecia swojego istnienia i żeńska Schola Nativitatis.

Wstęp wolny!

Zapraszamy na warsztaty radiowe!

"Moja pamięć muzyczna – warsztaty radiowe" w ramach projektu SZTUKA MIĘDZY MEDIAMI

12.11 – grupa 3, godz. 17:00-19:00/ Chorzowskie Centrum Kultury, Studio lektorskie FAJKA, 4 piętro

-> Warsztaty są dedykowane osobom dorosłym, powyżej 45 roku życia
-> Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)
-> Zgłoszenia prosimy kierować na maila: magda_r@chck.pl / max 4 osoby w jednej grupie

ODJECHANA NIEDZIELA W CHCK!

Chcesz przeżyć najbardziej odjechane i nieprzewidywalne dwie godziny Twojego życia? Przyjdź do Nas na Spektakl komediowy pt. "ODJECHANA FARSA" l Joanna Koroniewska i Piotr Szwedes -> 24 PAŹDZIERNIKA g. 18:00 w ChCK!

PS Obejrzenie „Odjechanej farsy” może być przyczyną niemożności powstrzymania śmiechu i grozi intensyfikacją dobrego humoru! :D

Nie zwlekaj i kup bilet już dziś!

Najnowsze wydanie gazety Chorzowianin czeka na Was w ChCK!

A w nim najlepsze wydarzenia na październikowe i listopadowe wieczory, których nie możesz przegapić!

-> Kompania Teatralna i Teatr Komedia zapraszają na spektakl "ODJECHANA FARSA" - 24/10/21
-> Kabaret Hrabi i Czeslaw Jakubiec - ARIACI - 27/10/21
-> Teatr Gudejko i spektakl "GOŁO I WESOŁO" - 21/11/21

ZAPRASZAMY do Chorzowskie Centrum Kultury!

Zagłosuj na projekt młodych z KulturOK-a! BO

Ekipa, z którą współpracujemy od stycznia złożyła wniosek do Budżetu Obywatelskiego i liczy na Wasze głosy. Marzy im się remont w podziemiach ChCK-u i doposażenie przestrzeni, tak aby można tam grać koncerty, wystawiać przedstawienia i prowadzić warsztaty.

Chcemy, aby uczniowie chorzowskich szkół zyskali miejsce, w którym mogą realizować własne pomysły. Gorąco zachęcamy Was do wsparcia inicjatywy młodych!

Głosowanie: www.bo.chorzow.eu -> projekt nr 56: Scena dla młodych w podziemiach ChCK-u
l 13-18 października l
BO Miasto Chorzów

NOWA WYSTAWA W GALERII W BRAMIE!

MAPY CZASU – DYPLOM 2020
Autor: MONIKA KALETA
Realizacja intermedialna absolwentki Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach pod kierunkiem: Joanny Nowrot, Tomasza Grissgrabera, Mateusza Trytka.

Wystawa będzie prezentowana w Galerii w Bramie do 31.10.2021r.

PROTOKÓŁ OBRAD JURY

I ETAPU PRZESŁUCHAŃ II OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WOKALNEGO IM. STANISŁAWA JOPKA

Pracownia Nowoczesnych Gier Planszowych w ChCK ZAPRASZA!

ŚRODA -> "planszowanie" z cyklu: "Uczymy się grać w.."
godz. 16.00 do 19.00
SOBOTA -> "planszowanie" z cyklu: "GraMy!"
godz. 15.00 do 19.00

GDZIE? sala nr 30, III piętro

KONCERT SARIUSA w ramach cyklu +21

Zapraszamy 16 października, godz. 19:00 na premierowy koncert Sariusa z albumem ANTIHYPE 2!
SARIUS to pochodzący z Częstochowy utalentowany raper i wokalista. Na rynku zadebiutował w 2013 roku i od tamtego czasu konsekwentnie buduje swoją pozycję na scenie. Aktualnie Sarius promuje swój najnowszy materiał, czyli „ANTIHYPE 2".

BILETY: 50 PLN

Rozpocznij nowy etap i zadbaj z nami o swoją kondycję.

Zajęcia poprowadzi Barbara Ducka - aktorka, tancerka w Teatr Rozrywki, choreograf i instruktor w Studio Tańca Współczesnego Tendi w ChCK.

-> Zajęcia dla seniorów 1x w tygodniu: czwartek godz. 9:00
-> Zajęcia dla mam 1x w tygodniu: poniedziałek 18:30

STARTUJEMY OD 4 PAŹDZIERNIKA 2021R.

Więcej informacji i zapisy:
urszula@chck.pl; tel. 32 349 78 84

Rejestracja do nowego systemu zajęciowego - VisualActivity

Szanowni Państwo

W związku z wprowadzeniem w Chorzowskim Centrum Kultury i Starochorzowskim Domu Kultury systemu zajęciowego VisualActivity zapraszamy do rejestracji uczestników zajęć.
Nowy system pozwali Państwu zarejestrować swoje dziecko na zajęcia, podglądać plan zajęć oraz dokonywać płatności. Każda osoba może zarejestrować się w domu – wystarczy tylko dostęp do komputera/tableta i Internetu.

X Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego - Werdyt Jury w kategorii Spektakle Międzynarodowe - online

X Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego - Werdyt Jury w kategorii Spektakle Międzynarodowe - online

Chorzowskie Spotkania z Kinem europejskim im. Kazimierza Kutza

STARTUJĄ Chorzowskie Spotkania z Kinem europejskim im. Kazimierza Kutza
Edycja II – KINO FRANCUSKIE
(26.09 - 02.10.2021r.)

Bilety na seanse filmowe: 8 PLN
Więcej informacji i rezerwacja miejsc: barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 72/63/65

Chorzowscy seniorzy w Zubrzycy

Chorzowscy seniorzy skupieni w grupie pod nazwą „Wszechnica twórczości artystycznej” Artystycznej Akademii Seniora od wtorku 7 września goszczą w Zubrzycy Dolnej na plenerowych warsztatach malarskich. Pod okiem wytrawnego artysty pana Mariana Knoblocha rozwijają swoje talenty malarskie i ulubionymi technikami uwieczniają na papierze i blejtramach krajobrazy pięknych okolic.
Zubrzyca powstała w 1614. Wieś jest położona w środkowej części Gminy Jabłonka pomiędzy niewysokimi, przeważnie bezleśnymi wzniesieniami. Miejscowość należy do krainy historycznej o nazwie Orawa. Przez miejscowość przepływa potok Zubrzycki a wieś położona jest wzdłuż niego.

W czwartek 10 września w Zubrzycy Dolnej zagości druga grupa chorzowskich seniorów skupiona w Artystycznej Akademii Seniora pod nazwą „Forum Dyskusyjne”. Grupą w plenerze pokieruje „dyskusyjnym szlakiem” pani Władysława Szmajduch-Szczepanek.

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA - TANGO dla dorosłych!

Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia z tanga argentyńskiego. Będzie to cykl spotkań z muzyką i kulturą tańca zawsze bliskiego rytmom i klimatom miasta. Nasz cykl będzie obejmował warsztaty z techniki tanecznej, opowieści o muzyce, poezji i kulturze tanga, a także pokazy i wspólny taniec. Będziemy odkrywać radość tworzenia tańca już od pierwszego kontaktu z techniką tanga zgodnie
z zasadą: TANGO BEZ STRESU!

WARSZTATY OD PODSTAW
WARSZTATY W FORMULE OTWARTEJ

Poniedziałki godz. 20:00-22:00

Informacje i zapisy: tel. kom. 573 118 581

REKRUTACJA do Studia Tańca Współczesnego TENDI w sezonie 2021/2022

Jeżeli marzyłeś o scenie a dotąd bałeś się to marzenie zrealizować; jeżeli w dzieciństwie tańczyłeś/tańczyłaś i chcesz to kontynuować; jeśli interesuje Cię teatr w nieco innej formie niż tylko teatr słowa -> PRZYJDŹ DO NAS!!!

Zapraszamy na zajęcia taneczne opierające się na tańcu współczesnym, elementach tańca jazzowego i klasycznego. Utrzymane w konwencji teatru tańca, nastawione są na tworzenie i granie spektakli tanecznych. Poza techniką tańca skupiają się również na aktorskich aspektach pracy na scenie.

Opiekun artystyczny: Barbara Ducka

Więcej informacji:
urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84

WOLNOŚĆ CZYTANIA 2021

Zapraszamy do udziału wydarzeniach organizowanych w ramach kolejnej edycji akcji "Wolność Czytania".
-> Szczegóły na plakacie!

Zapisy do Studia MusicaLOWEgo STEP Tomasza Micha

Już 13 września (poniedziałek) w godzinach 17:00-19:00 na foyer Chorzowskie Centrum Kultury odbędą się zapisy do wszystkich grup Studia Musicalowego STEP Tomasza Micha. Zapisy obowiązują zarówno te osoby, które chcą do nas dołączyć, jak również obecnych uczestników.

Dni Morza w Chorzowie

4 września – sobota godz.14:00
5 września - niedziela godz. 12:00

NOWA WYSTAWA W GALERII W BRAMIE!

Jeśli zastanawiacie się, czy biżuteria z papieru może być elegancka, to podpowiemy Wam - tak! Na dowód zobaczcie przykłady oryginalnej eko-biżuterii z papieru wykonanej podczas pracy zdalnej przez uczniów pracowni jubilerskiej ZSP w Katowicach, pod kierunkiem Izabeli Kornas i Joanny Barnaś-Wójcik.

Wystawa będzie prezentowana w Galerii w Bramie do 31.01.2022r.

"Sztuka między mediami"

Zapraszamy na warsztaty w ramach projektu "SZTUKA MIĘDZY MEDIAMI". Uczestnicy będą badać różne obszary sztuki w kontekście przenikania do nich nowych technologii. Czy technologia zmienia sens danych utworów? Jakie zmiany może powodować? To jedne z wielu kwestii, nad jakimi pochylą się uczestnicy warsztatów organizowanych przez Chorzowskie Centrum Kultury.
Warsztaty odbędą się w mediatece przy Kinie za Rogiem Grajfka. O inicjatywach projektu i formach ich realizacji będziemy informowali na bieżąco.
Wstęp wolny (obowiązują zapisy)

Więcej informacji:
magda_r@chck.pl

Spektakl familijny pt. "Bleee..." Teatru "Reduta Śląska"

Familijny spektakl z piosenkami dla widzów od 5 - 100 lat.

19 maja 2022r. godz. 18:00

Reżyseria: Mirosław Neinert
Scenariusz: Malina Prześluga
Scenografia i kostiumy: Kaja Renkas
Muzyka i przygotowanie wokalne: Klaudia Rabiega
Ruch sceniczny: Barbara Ducka

ZAPRASZAMY!

Serdecznie zapraszamy do udziału w Warsztatowym Studiu Wokalnym, w sezonie 2021/2022

WARSZTATOWE STUDIO WOKALNE

Warsztatowe Studio Wokalne działające przy Chorzowskim Centrum Kultury, to już IV edycja autorskiego projektu Kamila Barona stworzonego z myślą o osobach, które chcą pracować nad głosem, realizując innowacyjny program wykraczający poza ramy typowych dostępnych na rynku sekcji wokalnych. To co wyróżnia WSW to współpraca ze znakomitą kadrą pedagogiczną oraz możliwość rozwoju swoich umiejętności na wielu płaszczyznach artystycznych. Oprócz zajęć indywidualnych, w programie znaleźć można także zajęcia z zespołów wokalnych oraz wyjątkowe warsztaty artystyczne prowadzone przez kadrę doświadczonych pedagogów i praktyków z dziedziny kultury.

Koncert KRÓLA "DZIĘKUJĘ" w ramach Vinyl Festival

Zapraszamy na premierowy koncert Króla z materiałem z płyty ,,Dziękuję”. Nie zabraknie także utworów znanych z poprzednich płyt Króla. Zespół wystąpi w składzie:
Błażej Król – głos, gitara
Iwona Król – głos, instrumenty klawiszowe
Thomas Fietz – perkusja
Jan Migdal – gitara basowa
Monia Muc – saksofon

BILETY: 50 PLN

FEST FESTIVAL 2021

Rozpoczyna się FEST Festival (11-14.08.2021!), którego Chorzowskie Centrum Kultury jest oficjalnym partnerem. Wszystkich odwiedzających Festiwal zapraszamy na nasze stoisko. Będą nowinki i niespodzianki. #będziesiędziało

Zainstalujcie sobie aplikację FEST Festival i ułóżcie swój własny timetable, zapiszcie się na warsztaty, zarezerwujcie sobie miejsce na dodatkowych atrakcjach i bądźcie na bieżąco ze wszystkimi festiwalowymi powiadomieniami.
-> found.ee/FESTapp

KONCERT "GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA & AJAGORE POD TYTUŁEM "ŁOBASZEWSKA SŁOWEM SILNA" W RAMACH WOLNOŚCI CZYTANIA 2021

Zapraszamy na wyjątkowy koncert współorganizowany z Miastem Chorzów w ramach "WOLNOŚĆ CZYTANIA" 2021!

Na naszej scenie wystąpi jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek. Pisali dla niej i wciąż piszą najlepsi. Grażyna Łobaszewska jak mało która artystka przywiązuje ogromną wagę do jakości i treści wyśpiewywanych przez siebie tekstów. Jak sama powtarza słowo ma moc, bo ciałem się staje.

1 września godz. 19:00
Bilety już w sprzedaży!

Konkurs wokalny "Natura, Piękno, Eko"!

Chcesz pokazać swój wokalny talent i zaśpiewać na scenie Parku Śląskiego?

Zapraszamy wszystkich młodych wokalistów i wokalistki do wzięcia udziału w Konkursie Wokalnym „Natura, Piękno, Eko”. Konkurs odbędzie się 22 sierpnia w godzinach 15:00 - 18:00 na scenie w Rosarium w ramach parkowego cyklu Muzyczny Bukiet Róż. Piosenki konkursowe powinny być wykonywane w języku polskim i swoją treścią nawiązywać do tytułu konkursu – „Natura, Piękno, Eko”.

Uczestnicy będą rywalizować w dwóch grupach wiekowych: 6 - 11 lat oraz 12 – 16 lat.

Dla zwycięzców będą czekać wspaniałe nagrody!

KONCERTOWO W CHCK!

Przed Nami nowy sezon kulturalny i specjalnie dla Was przygotowujemy wiele ciekawych wydarzeń. Poniżej mała zapowiedź!

UWAGA!

Dzisiejszy koncert plenerowy Barbary Duckiej "Czar lat 80' i nie tylko" na rynku w Miasto Chorzów , zaplanowany na godz. 17:00, z powodu opadów deszczu zostaje odwołany! O nowym terminie koncertu poinformujemy Państwa niebawem!

#SZCZEPIMYSIĘ

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi punktów szczepień w Chorzowie.

Chorzowski Teatr Ogrodowy sezon piętnasty 2021 rok

Od sierpnia rusza kolejny sezon CHORZOWSKIEGO TEATRU OGRODOWEGO część spektakli odbędzie się w Chorzowskim Centrum Kultury. Szczegóły i informacje o spektaklach znajdziecie w naszym repertuarze.
ZAPRASZAMY!

WAKACYJNY CHORZÓW 2021 - NOWY RYNEK

W okresie wakacji wiele się będzie działo na chorzowskim Rynku, gdzie zaplanowano m.in. cykl koncertów. W ramach Wakacyjnych Dni Chorzowa 2021 planowane są także inne wydarzenia, m.in. kino plenerowe.

Wstęp wolny!

Bezpieczne Wakacje 2021

Celem akcji, która potrwa do 31 sierpnia 2021r. jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie woj. śląskiego, zwłaszcza w ośrodkach wypoczynku letniego.

#naEKRANIE

Zapoznaj się z naszym repertuarem i wybierz coś dla siebie!
-> http://kino.chck.pl/repertuar/

Program kina to zróżnicowane cykle tematyczne przeznaczone zarówno dla koneserów, dla najmłodszych, jak i tych, którzy w kinie szukają rozrywki i chwili wytchnienia od codziennych trosk.

Bilety w cenie 8 PLN / os.

NOWA WYSTAWA W BRAMIE!

WYSTAWA FOTOGRAFII MATEUSZA POLITAŃSKIEGO - TROCHĘ POZOWANE

Mateusz od 6 lat jest uczeniem chorzowskiego katolika interesuje się fotografią, nagrywaniem filmów oraz montażem ich. W kręgach jego zainteresowań znajduje się również psychologia, filozofia oraz historia. Prowadzi konto na Instagramie o nazwie: @mat_politanski_photo oraz tworzy liczne filmy z wydarzeń tematycznych m.in. relacjonował Chrzowski Festiwalu Nauki. Działa jako członek ekipy filmowo-fotograficznej projektu Kulturok w ramach którego wystawa powstała."

Wystawa będzie prezentowana w Galerii w Bramie od 5 lipca do 8 sierpnia 2021r.

WAKACYJNE DZIAŁANIA Z GRAJFKĄ

Zapraszamy młodych kinomanów na kolejne warsztaty plastyczne połączone z projekcją filmową w Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie! Startujemy o godz. 10:00!

W programie: g. 10:00 - film animowany dla dzieci pt. "Rock Dog. Pies ma głos!" reż. Ben Stassen, oraz o g. 11:30 - warsztaty plastyczne nawiązujące do filmu. Prowadzenie: Jolanta Szromek

Bilet na seans filmowy w kinie w cenie 8 PLN /os.
Wstęp wolny na warsztaty.

SMYK - STREFA MŁODEGO KINOMANA zaprasza całe rodziny do kina!

SMYK czyli Strefa Młodych Kinomanów – to cykl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach (ale i całych rodzinach). W repertuarze znajdują się filmy animowane i fabularne z różnych krajów, dlatego na okres wakacyjny przygotowaliśmy dla Was aż 23 propozycje!


Zapoznaj się z naszym repertuarem i wybierz coś dla siebie i swoich dzieci!
Bilety w cenie 8 PLN / os.

ZAPRASZA
Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowskim Centrum Kultury
Kino za Rogiem Frajda w Starochorzowskim Domu Kultury

WAKACYJNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE DLA DZIECI

Zapraszamy na fantastyczne warsztaty pszczelarskie dla dzieci pn. Skarby pszczelich uli na tarasie przy kinie za Rogiem Grajfka w ChcK! Prowadzenie: Krzysztof Poppe

KIEDY>
11 sierpnia g. 10:00 - film animowany "O czym marzą zwierzęta" reż. Ricard Cusso + g. 11:30 warsztaty pszczelarskie
25 sierpnia g. 10:00 - film animowany "Samsam" reż. Tanguy de Kermel + g. 11:30 warsztaty pszczelarskie

Warsztaty odbędą się po seansie filmowym w Grajfce.

Cena: 20 zł / (8zł film, 12 zł warsztaty)
* Możliwość zakupu biletów tylko na seans filmowy lub tylko na warsztaty.

Bilety do zakupu w kasie ChCK!

CHCK I SDK ZAPRASZA NA FILMOWE LATO W MIEŚCIE!

Jeszcze tyle kina w Chorzowie nie było! Zerknijcie na nasze strony: Kina za Rogiem Grajfka i Kina za Rogiem Frajda i zobaczcie ile #będziesiędziało. Zapoznaj się z naszym repertuarem i wybierz coś dla siebie
-> http://kino.chck.pl/
-> https://sdk.org.pl/kino-frajda-5/

Festiwal tańca indyjskiego Kuchipudi

Z czym kojarzą nam się Indie? Zapachy? Kolory? Smaki? Ta jedna z najstarszych cywilizacji świata ma nam niezwykle wiele do zaoferowania. Zespół tańca indyjskiego Natarang pragnie zgłębić z Państwem jedną z najstarszych form tańca klasycznego Indii, organizując pierwszy festiwal tańca Kuchipudi w Polsce. Gwiazdą wieczoru będzie Arunima Kumar - tancerka, laureatka wielu nagród, założycielka Arunima Kumar Dance Company w Londynie.

Podczas koncertu dowiedzą się Państwo skąd wzięła się ta tradycja tańca, jakie filozoficzne aspekty zgłębia i jak interpretowana jest w dzisiejszym świecie.

Zapraszamy wszystkich, którzy wraz z artystami zespołu tańca indyjskiego Natarang pragną zanurzyć się w świecie barwnych, indyjskich opowieści.

Transmisja koncertu zespołu SOMA, na zakończenie sezonu Radia Klang z ChCK

1 lipca o godz. 20:00 odbędzie się koncert zespołu SOMA, który jest zwieńczeniem owocnej, półrocznej działalności Radia Klang. To już kolejne wydarzenie, zorganizowane we współpracy z Galerią Sztuki Muzycznej i Obrazu, skąd będzie prowadzona wideo-transmisja.

Koncert będzie można oglądać na social mediach Radia Klang.

SPOTKANIE AUTORSKIE I PROMOCJ KSIĄŻKI INGMARA VILLQISTA KRÓLEWSKA HUTA BAŚŃ MIEJSKA

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe spotkanie z autorem oraz czytanie fragmentów książki.

Prowadzenie: prof. Zbigniew Kadłubek

wstęp z zaproszeniami do odbioru w kasie ChCK
więcej informacji rezerwacja miejsc: barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 60

RAP BITWA O CHORZÓW

Młodzi raperzy stoczą bitwę o Chorzów. W podziemiach Chorzowskiego Centrum Kultury zmierzą się we freestylowych pojedynkach. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 19 czerwca o godzinie 18:30. Ze względu na obostrzenia rap bitwy będzie można posłuchać online w mediach społecznościowych. Na pomysł zorganizowania tego wydarzenia wpadło dwóch uczniów chorzowskich szkół ponadpodstawowych: Alek Szczepaniak i Bartosz Jędrzejczyk. Samodzielnie zajęli się rekrutacją uczestników i scenariuszem bitwy. W sprawach technicznych i organizacyjnych wspiera ich Chorzowskie Centrum Kultury. To kolejna inicjatywa młodych realizowana w takiej formule.

X Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego „FARA” 14-18.06.2021 r.

W ubiegłych latach przegląd był znany jako: Festiwal Małych Form Artystycznych. Ze względu na to, że nasz festiwal nie jest już tylko małym, miejskim spotkaniem teatromanów z Chorzowa postanowiliśmy, by ta jubileuszowa edycja z udziałem zespołów z całej Polski i po raz pierwszy także z zagranicy, zapoczątkowała nową nazwę: Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego „FARA”.

Wstęp wolny
Szczegóły na: www.chck.pl
Info: natalia@chck.pl, tel. 32 349 78 85

WYJĄTKOWA WYSTAWA W GALERII W BRAMIE!

OBRAZKI Z PLENERÓW - WYSTAWA MALARSTWA MARIANA KNOBLOCHA

Pan Marian Knobloch obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pracy twórczej. Serdecznie gratulujemy!

Wystawa będzie prezentowana w Galerii w Bramie do 30.06.2021r.
Z A P R A S Z A M Y!

Z radością informujemy, że już 12 czerwca 2021r. odbędzie się KONCERT FINAŁOWY III edycji Warsztatowego Studia Wokalnego!

-> Bilety: 10 PLN
-> Rezerwacja biletów: 32 349 78 63/65
-> Więcej informacji: beata@chck.pl, 32 349 78 7

#IDZIENOWE

Zapraszamy na nasz najnowszy spektakl familijny pt. "Bleee..." w wykonaniu aktorów Teatru "Reduta Śląska",reżyseria: Mirosław Neinert - Chorzowski Teatr Ogrodowy sezon piętnasty 2021 rok.

31 sierpnia o godz. 17:00!

Takiego wydarzenia nie możecie przegapić
Z A P R A S Z A M Y !

Zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka

Potrafisz śpiewać i marzysz o niesamowitej przygodzie? Mazowsze oraz Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka! Mamy ogromną przyjemność pełnić rolę partnera regionalnego organizując I etap przesłuchań konkursowych dla uczestników z województwa śląskiego.

-> Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 października 2021 r. Każde przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone mailowo lub telefonicznie.
-> Przesłuchania w naszym regionie odbędą się 2 i 3 października 2021r. u nas w Chorzowskie Centrum Kultury.
-> Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: konkurs.jopek@chck.pl

Zapraszamy do udziału osoby uzdolnione wokalnie!

Z TĘSKNOTY ZA KINEM!

Zapoznaj się z naszym repertuarem na październik i wybierz coś dla siebie!

Wykaz spektakli online, które zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu festiwalu FARA

Spektakle, które zakwalifikowały się pod względem technicznym do kolejnego etapu festiwalu.

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich!

PROJEKT ERASMUS+

Chorzowskie Centrum Kultury wraz ze Starochorzowski Dom Kultury jest partnerem międzynarodowego projektu w ramach programu ERASMUS + pt. “New Media 4 Lifelong Learning”.
-> Celem projektu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych wśród seniorów i wspieranie edukatorów osób dorosłych uczących o technologiach informacyjno-komunikacyjnych.

Bardzo cieszymy się na możliwość wymiany wiedzy w tak zacnym gronie. Na dodatek zaczęliśmy planować nasze pierwsze spotkanie w Grecji. O dalszych postępach będziemy informować na bieżąco.

DZIEŃ DZIECKA W CHORZOWIE

GRA RODZINNA „AMAZOŃSKA DŻUNGLA”
Weź udział w grze terenowej i przeżyj z bliskimi niezapomnianą przygodę.
29 maja z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla Was rodzinne atrakcje z dziką przygodą. W pięciu dzielnicach miasta rozegra się gra terenowa "Amazońska dżungla", która składa się z trzech części:
CZĘŚĆ I – NIE DAJ SIĘ POŻREĆ, g. 10.00-14.00 Chorzów Centrum, powtórka - g. 15.00-18.00 Osiedle Klimzowiec
CZĘŚĆ II – PRZETRWAJ W DŻUNGLI g. 10.00-14.00 Chorzów Stary, powtórka - g. 15.00-18.00 Chorzów II
CZĘŚĆ III - RODZINNE SAFARI - gra dla najmłodszych, g. 10.00-14.00 Chorzów Batory

WSTĘP WOLNY (obowiązują zapisy)
więcej informacji: agnieszka_w@chck.pl, tel. 32 247 39 57

NOWA WYSTAWA W GALERII W BRAMIE!

Wystawa prac uczniów pracowni jubilerskiej Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach - Krzemień pasiasty - kamień optymizmu.

PROJEKT EDUKACYJNY Forma i struktura w dialogu z biżuterią, śladami polskich minerałów stosowanych w jubilerstwie. „Krzemień pasiasty - kamień optymizmu”. Projekt powstał w ramach programu WENA Fundacji Rodziny Staraków. Materiał: srebro, krzemień pasiasty. Koordynator projektu Izabela Kornas.

Wystawa będzie prezentowana w Galerii w Bramie do 31.05.2021r.
Z A P R A S Z A M Y!

#ChCKiARTYŚCI

To nowy projekt kulturalny Chorzowskiego Centrum Kultury zainicjowany podczas zamknięcia instytucji kultury. W szczególności jako działania mające na celu wzajemne wsparcie w dozwolonych obecnie realizacjach artystycznych jak np. przygotowania, próby do koncertów lub występów, realizacja nagrań w formie klipów, teledysków.

ChCK udostępnia artystom posiadaną infrastrukturę na powyższe działania. Dzięki temu może powstać wiele nowych, ciekawych realizacji nawet bez udziału publiczności. Efekty współpracy będą dostępne online.
Więcej informacji: barbara@chck.pl

WSPOMNIENIE

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi i Przyjaciela Adama Stachowskiego- kierownika działu technicznego naszego ChCKowego zespołu.
Adam od wielu lat był związany z Chorzowem -jako koordynator oświetlenia i nagłośnienia ogromnej ilości wydarzeń kulturalnych w mieście.
Odszedł od nas człowiek o dużym poczuciu humoru, zawsze pomocny, a w pracy rzetelnie wypełniający swoje obowiązki.
Z uśmiechem na twarzy zawsze potrafił znaleźć czas i sposób, żeby wszystko się udało, każda impreza, każde ChCKowe, i nie tylko, przedsięwzięcie.
Będzie nam wszystkim bardzo Go brakować.
Adamie, mamy nadzieję... do zobaczenia.

Chorzów Miasto Kultury- chorzowski informator online

Już jest! Czerwcowe wydanie magazynu Chorzów Miasto Kultury. Zawsze w wersji papierowej, kolportowany bezpłatnie w placówkach kulturalnych i szeregu innych instytucji na terenie Chorzowa i nie tylko - dostępny także w wersji elektronicznej.

Sięgnij po kulturalną lekturę!

SPEKTAKL DLA DZIECI - ZMIANA TERMINU!

W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną zaplanowany na 25 kwietnia spektakl dla dzieci pt. "Calineczka" zostaje przeniesiony na 30 maja 2021 roku, godz. 16:00! Bilety zachowują ważność.

Zmiana terminu spektaklu!

W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną zaplanowany na kwiecień spektakl pt. "Ni pies ni wydra... coś na kształt miłości" zostaje przeniesiony na 9 października 2021 roku. Godzina pozostaje bez zmian. Bilety zachowują ważność.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy dużo zdrowia, spokoju, radości oraz pogody ducha. Niech nie zabraknie Państwu optymizmu i nadziei na szybki powrót do zwykłej codzienności.

Dyrekcja i Pracownicy
Chorzowskiego Centrum Kultury
oraz Starochorzowskiego Domu Kultury

NOWA WYSTAWA W GALERII W BRAMIE!

„Na krawędzi ciszy i światła - podróż nieskończona”
WYSTAWA FOTOGRAFII I WIERSZY AUTORSTWA IWONY SUWAŁY

Fotografie prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów prywatnych z przedziału 2017-2020. Jak mówi ich autorka „są swego rodzaju podróżą w głąb duszy odbiorcy oraz poszukiwaniem światła i ciszy, tak niezbędnych człowiekowi, żeby wśród chaosu potrafił znaleźć prawdziwego siebie i własną drogę.”

Wystawę można oglądać od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2021r. w Galerii w Bramie ChCK
Wstęp wolny!

Spotkanie autorskie z Anną Kazejak / Transmisja online

Zapraszamy serdecznie na drugie w tym roku spotkanie w ramach cyklu 'LUDZIE z Grajfką’! Naszym wyjątkowym gościem będzie reżyserka i scenarzystka filmowa – Anna Kazejak. Spotkanie autorskie poprowadzi Agata Śliwa.

Transmisja ze spotkania jest dostępna na facebooku Kina za Rogiem Grajfka w Chorzowie i Chorzowskiego Centrum Kultury

KONCERT ONLINE W RADIU KLANG!

Radio Klang oraz Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają na transmisję koncertu ONLINE – bogdan sėkalski, prosto z Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie!
10 kwietnia 2021, godz. 19:00
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Do ucha start!

WAŻNY KOMUNIKAT!

Szanowni Państwo,
zgodnie z decyzją Rady Ministrów o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce, informujemy, że wszystkie planowane spektakle, koncerty, projekcje filmowe, oraz pozostałe wydarzenia w Chorzowskim Centrum Kultury, Starochorzowskim Domu Kultury i Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie od dnia 20 marca 2021 do 28 maja 2021r. (aktualizacja) zostają odwołane lub przesunięte na inne terminy.

W przypadku przeniesienia imprezy na inny termin bilety zachowują ważność. Za zakupione bilety na odwołane imprezy kasa zwraca pieniądze (kontakt z kasą tel. 32 3497865/63 lub kasa@chck.pl).

KONCERT WIEDEŃSKI - ZMIANA TERMINU!

W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną zaplanowany na 25 kwietnia 2021 roku Koncert Wiedeński został przeniesiony na 17 września 2021 roku. Godzina pozostaje bez zmian. Bilety zachowują ważność. Możliwość zwrotu biletu do 31 marca 2021 roku.
Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

VIII Regionalna Dziecięco – Młodzieżowa Konferencja Naukowa 'PTAKI I INNE ZWIERZAKI W MIEŚCIE'

Już od dzisiaj 15 marca 2021r. można oglądać przygotowany specjalnie dla Was materiał z VIII Regionalnej Dziecięco – Młodzieżowej Konferencji Naukowej PTAKI I INNE ZWIERZAKI W MIEŚCIE na YouTube.

Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsce, gdzie spotkaliśmy niezwykłych ludzi, którzy na co dzień działają na rzecz zwierząt i są wielkimi miłośnikami przyrody.

Na materiał składają się 4 filmy:
Cz.1 Zaproszenie z Chorzowskiego Centrum Kultury oraz spotkanie z fretkami, psem Cadensem, Rafi i Morfeuszem.
Cz.2 Spotkanie z załogą Gabinetu Weterynaryjnego Med-Wet i ich zwierzakami – końmi i pewnym kotkiem.
Cz.3 Spotkanie z panią Magdą z Psitula oraz z panem Jackiem z Leśnego Pogotowia.
Cz.4 Spotkanie z asp. szt. panem Łukaszem i psem policyjnym Lupo.

Uwaga, uwaga! Właśnie ruszają zapisy na GORDONKI!

Gordonki – na czym polegają?
Są to zajęcia prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki E.E.Gordona, które rozwijają zdolności muzyczne dzieci.

Zajęcia prowadzi Tworcza Akademia Muzyki

Więcej informacji i zapisy:
tel. +48 734 474 076; kontakt@tworczaam.pl

www.tworczaam.pl

X Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA

Szanowni Państwo
W ubiegłych latach znaliście nasz przegląd jako: Festiwal Małych Form Artystycznych.
Ze względu na to, że nasz festiwal nie jest już „małym”, miejskim festiwalem postanowiliśmy już w u biegłym roku (po wielu konsultacjach), by ta jubileuszowa edycja zapoczątkowała nową nazwę naszego festiwalu: Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego.
Mamy nadzieję, że ta nazwa równie mocno zakorzeni się w Waszych sercach.
Ze względu na zaistniałą sytuację spowodowaną wirusem COVID-19, festiwal odbywać się będzie w trzech wariantach:
• Spektakle prezentowane na deskach ChCK.
• Spektakle zarejestrowane na nośnikach.
• Międzynarodowe prezentacje.

Wszystkich twórców zapraszamy do wzięcia udziału w naszym festiwalu.

Więcej informacji: natalia@chck.pl, tel. 32 349 78 84

NABÓR OFERT NA REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH PROGRAMU EDUKACJI KULTUROWEJ W OKRESIE WRZESIEŃ 2021 - CZERWIEC 2022

Szanowni Państwo,
jak każdego roku zwracamy się do Państwa z prośbą o przygotowanie oferty na prowadzenie działań artystycznych w Chorzowskim Centrum Kultury.
Oczywiście, grupy twórcze związane z naszą instytucją od wielu lat, mogące poszczycić się znacznymi osiągnięciami, mają - co naturalne - priorytet, ale z równym zainteresowaniem oczekujemy opisu projektów kreatywnych i nowatorskich zajęć, szczególnie tych, które uwzględniałyby różne dziedziny sztuki współczesnej nieobecne dotychczas w naszej działalności.
Szanowni Państwo, pragniemy (chcemy) także przypomnieć Państwu, że bardzo sprawdzoną formą realizacji różnorodnych działań twórczych są projekty krótkoterminowe.
Zachęcamy więc, aby w przypadku, gdy jest to uzasadnione, preferować zamknięcie danych działań w krótszym niż rok przedziale czasowym.

Życzymy wytrwałości i powodzenia.

Trwa nabór do grupy STEP GOLD!!!

Zapraszamy wszystkich chętnych w piątki o godzinie 18:00 do Starochorzowskiego Domu Kultury

Zapisy i więcej informacji: natalia@chck.pl, tel. 32 349 78 84

LUDZIE z Grajfką

Zapraszamy serdecznie na drugie w 2021 roku spotkanie w ramach cyklu ‚LUDZIE z Grajfką’! Naszym wyjątkowym gościem będzie reżyserka i scenarzystka filmowa – Anna Kazejak. Spotkanie autorskie poprowadzi Agata Śliwa.

Kup bilet już dziś na stronie www.kino.chck.pl

„2020: BURZA” W TR ONLINE – STREAMING ZE SCENY TR WARSZAWA W KINIE GRAJFKA

Zobacz ostatni spektakl Grzegorza Jarzyny, jednego z najważniejszych polskich reżyserów teatralnych, oraz Weroniki Murek – “2020: Burza” inspirowany “Burzą” Shakespeare’a na wielkim ekranie. Niezapomniane kreacje aktorskie, fantastyczne kostiumy i charakteryzacja, spektakularne światła, teatralna sztuczna inteligencja… Spędź wieczór z TR Warszawa na naszej sali kinowej już w niedzielę 7 marca!

Zaczynamy o 18:45 wprowadzeniem do streamingu, które poprowadzi Rafał Maćkowiak, aktor TR Warszawa. Następnie transmisja spektaklu na żywo ze sceny TR Warszawa/ATM Studio z napisami w j. angielskim.

Więcej informacji:
damian_b@chck.pl tel. 32 349 78 71/65/63

Bilety: 39 PLN/ os.
Kup online na stronie www.kino.chck.pl

Spektakl "KORPO" WRACA NA NASZĄ SCENĘ Z WIELKIM ROZMACHEM!!!

Studio Musicalowe STEP / Stowarzyszenie Teatr STEP Tomasza Micha specjalnie dla Was gra:
- 9 marca o 19.00 -> bilety z 27 października godz. 16.00 zachowują ważność
- 10 marca o 19.00 -> bilety z 27 października godz. 19.00 zachowują ważność
Dodatkowe terminy:
- 11 marca o 19.00
- 14 marca o 19.00
Bilety rozchodzą się bardzo szybko, zatem radzimy śpieszyć się z zakupem.
-> Więcej informacji i rezerwacja biletów:
natalia@chck.pl, tel. 32 349 78 84/63/65

My nie możemy się już doczekać!
Z A P R AS Z A M Y !

Piękna i Bestia - Zwrot Biletów

Wszystkie osoby, które zakupiły bilety na spektakl ,,Piękna i Bestia’’, który miał się odbyć w dniu 8 listopada 2020 r. zapraszamy do kasy po odbiór pieniędzy.

Z TĘSKNOTY ZA KONCERTAMI!

Zapraszamy na wyjątkowy koncert - OPERA ŚWIĘTOJAŃSKA "MUZYKA I MAGIA". GALA OPEROWO - OPERETKOWA! Już 27 czerwca o godz. 18:00 w Chorzowskim Centrum Kultury wystąpi Grupa Sonori Ensemble.

Opera Świętojańska to wieczór pełen muzyki, magii i miłości, na którym nie może Cię zabraknąć. Zapraszamy!

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO !

Mamy już zwycięzców naszego konkursu fotograficznego „Zimowy Chorzów i okolice”

Nagrodę jury zdobył Krzysztof Papuga.
Nagrodę publiczności zdobywając najwięcej Waszych głosów na facebooku otrzymuje Izabela Latocha

Wyróżnienia otrzymują:
Beata Nagel, Dawid Czyż, Beata Feja, Julia Hamczyk, Marek Chrupała, Michał Kacprzak, Marta Nowak, Szymon Nowak, Oliwia Kostecka.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

Nagrodzone prace będzie można obejrzeć w Galerii w Bramie od 1 do 31 marca 2021 r.
Wręczenie nagród odbędzie się 21 lutego o godzinie 18:00 na sali widowiskowej ChCK.

Więcej informacji: barbara@chck.pl

JESTEŚCIE GOTOWI NA HAOS? Zapraszamy 20 lutego o godz. 19:00 do ChCK!

Pamiętacie “Psychologię tłumu” albo “Czas dużych przemian”? Tak, HAOS oficjalnie powraca i to w jakim stylu! O.S.T.R. i Hades nie próżnowali podczas lockdownu w grudniu 2020 wydali swój drugi, wspólny album.“HAO2” nie jest tylko powrotem kultowej kooperacji, to przede wszystkim odpowiedź na współczesny świat, to projekt “ku pokrzepieniu serc”

Zapraszamy na największe wydarzenie muzyczne w ChCK!
#WRACAMY #HAOS #OSTR #HADES

Z TĘSKNOTY ZA KINEM!

Od 14 lutego 2021 zapraszamy Państwa serdecznie do kina Grajfka – wznawiamy działalność! Cieszymy się niezmiernie, że będziemy mogli znów gościć Was na naszej sali kinowej.

PS Seanse będą odbywać się w reżimie sanitarnym.

Kultura wraca na swoje miejsce

WRACAMY !!! DZIAŁAMY!!!
Cieszymy się, że już w maju będziemy mogli gościć Was na widowni Chorzowskiego Centrum Kultury i Starochorzowskiego Domu Kultury oraz w Kinach Grajfka i Frajda.
Mamy dla Was wiele niespodzianek.
#kulturawracanaswojemiejsce

WALENTYNKOWY KONCERT K-ESSENCE ONLINE - EssentialCovers

W grudniu 2020 ukazała się kolejna płyta EssentialCovers. Nagrana na żywo i sfilmowana w Chorzowskim Centrum Kultury, płyta zawiera 9 utworów, które w istotny sposób towarzyszyły K-ESSENCE w czasie nagrywania Unison.

ZAPRASZAMY NA WALENTYNKOWY KONCERT K-ESSENCE ONLINE!
14 LUTEGO O GODZ. 19:00 NA NASZYM FB
#Bądźcierazemznami

Wstęp wolny!

CARRANTUOHILL&Salake W Irlandzkim rytmie - KONCERT PRZENIESIONY NA 08 PAŹDZIERNIKA

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 06 marca 2021 koncert zespołu Carrantuohill & Salake w Irlandzkim Rytmie został przeniesiony na 08 października 2021 roku. Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury
więcej informacji:
damian@chck.pl tel. 32 349 78 71/65/63 kom. 660 554 902

300m2 dla młodych!

W piwnicy Chorzowskiego Centrum Kultury znajduje się m.in. scena i miejsce do ekspozycji obrazów lub plakatów. Po rozmowach z przedstawicielkami z Młodzieżową Radą Miasta Chorzów
zdecydowaliśmy o udostępnieniu tej przestrzeni na twórczą działalność młodych chorzowian. Wspólnymi siłami otwieramy to miejsce dla młodzieży!

Jak młodzi wykorzystają przestrzeń? Czy w nowym miejscu będą odbywać się wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi czy próby zespołów? O tym młodzi zdecydują sami.

Wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych kreatywnym działaniem prosimy o kontakt przez media społecznościowe z Młodzieżową Radą Miasta Chorzów
-> https://www.facebook.com/MRMChorzow
lub z nami: beata@chck.pl, damian@chck.pl

Pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa, dlatego spotkania będą odbywały się z zachowaniem limitu osób i obowiązujących obostrzeń.

RODZINNE NIEDZIELE Z CHCK!

28 marca o godz. 11:30 zapraszamy całe rodziny na nasz najnowszy spektakl dla dzieci pt. "CALINECZKA" w wykonaniu Zespołu Teatralnego Zwierciadło z ChCK.

„Calineczka” to pogodny spektakl w baśniowym klimacie, z wpadającymi w ucho piosenkami i zabawnie przerysowanymi postaciami bohaterów, których wady i relacje odnoszą się do świata ludzi.

Premiera: 3 marca 2021r. w Chorzowskim Centrum Kultury

KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Za oknami, na ulicach, wokół nas zima i w końcu także... śnieg.
W czasie spaceru czy z okna domu zróbcie zdjęcia widoków, krajobrazów, po prostu zimowej odsłony Chorzowa.

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym na zdjęcia różnych, interesujących miejsc naszego miasta i jego okolic w zimie. Następnie poprosimy o przesłanie ich na maila ChCK: barbara@chck.pl
Regulamin i karta zgłoszenia-dostępne na naszym Facebooku i www.chck.pl
Konkurs będzie trwać do 2 lutego 2021 r.
Autorzy najciekawszych zdjęć zostaną nagrodzeni, a ich prace wydrukujemy i zaprezentujemy w naszej Galerii w Bramie.

PILATES DLA KAŻDEGO online!

W tym wyjątkowym czasie warto zadbać o swoją kondycję oraz ciało. Trening fizyczny wzmacnia odporność, ale również doskonale wpływa na naszą psychikę.
Zapraszamy na nowy cykl 'PILATES DLA KAŻDEGO'!
-> Lekcje poprowadzi Barbara Ducka - aktorka, tancerka w Teatr Rozrywki, choreograf i instruktor w Studio Tańca Współczesnego TENDI w ChCK.
-> Ćwiczenia możesz obejrzeć o dowolnej porze, ponieważ będą dostępne na naszym Facebooku i Youtube przez cały czas.

Do ucha start Radio Klang!

Zapraszamy do słuchania Radio Klang od środy do niedzieli w godz. 16:00-22:00 -> na www.radioklang.pl

Świąteczne wspomnienia- wywiad z Barbarą Michalik prezes Teatru "Reduta Śląska"

Pozostając w świątecznym nastroju zapraszamy do obejrzenia świątecznego, wspomnieniowego wywiadu z Barbarą Michalik - prezes Teatru "Reduta Śląska" i wieloletnią pedagog.
Rozmowa, którą przeprowadziła Urszula Kamysz-Zawadzka to radosny powrót do smaków, zapachów i prezentów bożonarodzeniowych dzieciństwa oraz piękna refleksja nad świętami.

Wspólnie dla chorzowskich seniorów

Z okazji świąt Bożego Narodzenia wspólnie z Centrum Integracji Międzypokoleniowej przygotowaliśmy skromne prezenty dla ponad 300 seniorów z Chorzowa. To podziękowanie za ich nieustające zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne naszego miasta; za aktywność, pasję i partnerstwo.
Upominki trafiły do osób udzielających się w grupach:
- Chór „Lutnia"
- Teatr „REDUTA ŚLASKA"
- Artystyczna Akademia Seniora
- Chorzowska Grupa Plastyczna Krajcok'12
- Klub „Seniorzy w Podróży"
- Chorzowska Akademia Seniora
-Seniorzy wolontariusze Chorzowskiej Strefy Wolontariatu
To był dla nas wszystkich szczególnie trudny rok. Tym bardziej jesteśmy Państwu wdzięczni za wsparcie, każdy uśmiech i ciepłe słowo.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą radość pięknych życzeń składanych sobie wzajemnie, niech nie zabraknie szlachetnych ludzi wokół nas! A Nowy 2021 Rok niechaj przynosi tylko Dobre Nowiny i dużo wspaniałych wydarzeń kulturalnych przeżywanych wspólnotowo w Chorzowskim Centrum Kultury i wszędzie tam, gdzie zawiodą nas marzenia i plany możliwe do zrealizowania.

Dyrekcja i Pracownicy
Chorzowskiego Centrum Kultury
oraz Starochorzowskiego Domu Kultury

Zapraszamy na wystawę „W kontakcie" oraz warszaty „Zrób sobie prezent z KUSiKiem"

Wystawa: "W kontakcie"

Rok 2020 z pewnością przejdzie do historii jako burzliwy początek nowej dekady. Zapamiętamy go jako czas ograniczeń, dystansu i izolacji, ale też refleksji, solidarności i innowacji. Kiedy koncerty i spektakle są odwoływane, a spotkanie z przyjaciółmi staje się nie lada wyzwaniem, chcemy przekazać Ci pozdrowienia przesłane przez śląskich artystów i społeczników, którzy na co dzień starają się sprawić, żeby ten czas był dla nas jak najbardziej znośny. Przygotowaliśmy interaktywne panele wykonane wspólnie z twórcami związanymi ze Śląskiem.

Wyceluj obiektyw swojego smartfonu w znaczniki QR i zobacz dokąd Cię zabiorą :)

PS Wystawa znajduje się w naszym budynku przy głównej kasie ChCK.

NOWA WYSTAWA W GALERII W BRAMIE - „Kolor jest wyzwoleniem”

Fundacja Kolorowy Świat i Galeria w Bramie ChCK zapraszają na niezwykłą wystawę malarstwa pn. „Kolor jest wyzwoleniem”. Jej autorami są dzieci z niepełnosprawnościami - podopieczni Fundacji Kolorowy Świat z Łodzi, którzy z pomocą arteterapeuty przygotowali kolekcję wyjątkowych i inspirujących prac.

15 młodych artystów pokonało wszystkie przeszkody jakie stawia przed nimi ich własne ciało, by pokazać nam jak wiele możemy osiągnąć, kiedy jesteśmy zdeterminowani. Piękna, energetyzująca i pełna ekspresji kolorystyka sprawia, że nawet zimowe chłody odchodzą w niepamięć. Jesteśmy pod wrażeniem!

Od 1 - 28 lutego 2021r. zapraszamy do obejrzenia ekspozycji w Galerii w Bramie.

„KONCERT Z OKNA” - KATHIA / Rynek 7, Chorzów

Zapraszamy okolicznych mieszkańców i nie tylko na wyjątkowe wydarzenie - „KONCERT Z OKNA”, który odbędzie się już dziś (15.12), o godzinie 15.00 przy ul. Rynek 7 w Miasto Chorzów. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas wydarzenie, umili Wam czas spędzony w oczekiwaniu na autobus lub tramwaj i nie tylko!

-> START: godz. 15:00
-> Lokalizacja: Rynek 7, Chorzów
-> WSTĘP WOLNY!

Życzymy wspaniałych wrażeń!

SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM ORAZ SPEKTAKL DLA DZIECI „CUDOWNA LAMPA ALADYNA”- ONLINE

SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM ORAZ SPEKTAKL DLA DZIECI „CUDOWNA LAMPA ALADYNA”- ONLINE
Jesteście ciekawi, co przygotowaliśmy dla Was na 6 grudnia?
Św. Mikołaj miał pracowity dzień, ale o Nas nie zapomniał...
Zapraszamy na nasz kanał na YouTube oraz na FB!

#zostańYoutuberem - warsztaty online przygotowane przez Chorzowskie Centrum Kultury.

Interesujesz się Youtube i chciałabyś/chciałbyś założyć swój kanał, ale nie wiesz od czego zacząć? Te warsztaty są dla Ciebie! Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i pracy nad samym sobą, nad kreowaniem własnego przekazu, zgłębianiem swoich pasji i dzieleniem się nimi ze światem. Podczas warsztatów dowiesz się m.in. jak krok po kroku założyć, prowadzić i rozwijać swój kanał, jak tworzyć wartościowe treści (konkretne wskazówki) i dlaczego dźwięk jest ważniejszy niż obraz. Pokażemy Ci także jak przy niewielkich nakładach kręcić ciekawe i angażujące filmy, jak je montować a także jaką wybrać muzykę do filmów (płatna/darmowa). Kto poprowadzi warsztaty? Specjaliści w dziedzinie nowych mediów, pomogą Wam wypracować umiejętności oraz zdobyć sporą dawkę wiedzy. Gościem specjalnym warsztatów będzie Wojciech Kaczmarczyk znany Youtuber z kanału „Do roboty”. Zapraszamy!

WSZYSTKIE ODCINKI ZNAJDZIECIE NA NASZYM KANALE NA YOUTUBE ORAZ NA FB!

Festiwal Literatury Twórców Śląskich online!

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić na Festiwal Literatury Twórców Śląskich online! Jest to inicjatywa realizowana wspólnie z Lekki Teatr Przenośny
w ramach Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk".

Na naszym kanale na YouTube znajdziecie już 14 odcinków.
W tym tygodniu zaprezentujemy kolejne, dlatego bądźcie z nami i udostępniajcie nagrania! Niech przyłączą się wszyscy, którym TURNIEJ SZTUKI RECYTATORSKIEJ „PROMUJ ŚLĄSK” jest bliski!

Chorzów okiem Seniora Fotoreportera - WYSTAWA W GALERII W BRAMIE

Wernisaż to forma wizualnej odpowiedzi na pytanie o rolę miasta w życiu seniora. Stanowi nie tylko podsumowanie kilkumiesięcznych poszukiwań i dyskusji, ale również jest zapisem z obserwacji przestrzeni publicznej w czasie nieoczekiwanej pandemii.
Autorami zdjęć są Seniorzy, uczestnicy projektu „LOF - Lokalna Operatywa Fotoreporterska, czyli z miłości do fotografii i mojego miasta” dofinansowanego z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS 2020. Projekt autorstwa Fundacji OBYWATEL SZTUKI był realizowany we współpracy z Klubem „Seniorzy w podróży” oraz Chorzowskim Centrum Kultury.

Wystawa będzie prezentowana do końca stycznia 2021r. w Galerii w Bramie ChCK.

ZAPRASZAMY!

LUDZIE RADIA!

Do ucha start!

Zapowiadamy WIELKIE OTWARCIE Radia Klang w Chorzowskim Centrum Kultury!!!
Kiedy? 9 stycznia 2021 roku o godz. 18:00 na naszym Facebooku
-> Wystąpią paszka i Piotr Jeziorko – Aether CTRL – twórcy naszych jingli radiowych. Będzie to transmisja koncertów na żywo.

Radio Klang to internetowa rozgłośnia radiowa z siedzibą w Chorzowskie Centrum Kultury, która startuje już w styczniu 2021! Nasza antena jest miejscem spotkań młodych, niezależnych twórców, pasjonatów słowa i dźwięku. Zarządzamy w rozproszonym modelu nadawania – na żywo ze studia i z domu!

KOMUNIKAT!

Chorzowskie Centrum Kultury prosi o odebranie do dnia 20.12.2020r. pieniędzy za bilety z imprez kulturalnych, które z powodu pandemii zostały odwołane.

W razie pytań prosimy o kontakt z kasą tel. (32)349-78-63/65


Dziękujemy Państwu za wyrozumiałość, okazywane nam wsparcie i, że jesteście z Nami. Trzymajcie się zdrowo i do zobaczenia w Chorzowskim Centrum Kultury.

Rusza nowy projekt pt. INSPIRATORIUM!

INSPIRATORIUM to 4 wyjątkowe spotkania – warsztaty, których celem jest inspiracja do działań twórczych. Wiemy, że to trudny czas dla nas wszystkich, dlatego jako Chorzowskie Centrum Kultury i Starochorzowski Dom Kultury postanowiliśmy zaprosić Was na 4 x 1,5 h oddechu przy towarzyszeniu jednej ze sztuk.

Każde spotkanie będzie prowadzone przez innego członka zespołu ChCK i SDK. Każde spotkanie będzie dotyczyć innego rodzaju aktywności artystycznej.
Co dokładniej będzie się działo podczas tych warsztatów? Będziemy najpierw słuchać, oglądać, a potem sami tworzyć i próbować.

Liczba miejsc bardzo ograniczona.

KONCERT WIEDEŃSKI przeniesiony na 2021 rok!

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 12 września 2020 roku Koncert Wiedeński został przeniesiony na 25 kwietnia 2021 roku.

BILETY ZAKUPIONE ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ - MOŻLIWOŚĆ ZWROTU BILETÓW DO 20 LISTOPADA 2020R.

„2020: BURZA” – STREAMING SPEKTAKLU ZE SCENY TR WARSZAWA W KINIE GRAJFKA - ODWOŁANE!

„2020: Burza”, najnowszy spektakl według scenariusza Grzegorza Jarzyny i Weroniki Murek. To realizowana przy udziale sztucznej inteligencji współczesna, wariantywna interpretacja ostatniego tekstu Shakespeare’a. Potem napięcie już nie spadnie!

Cena biletu: 39 PLN/ os.
https://bilety.chck.pl/index.php/repertoire.html?id=1663

Więcej informacji i rezerwacja biletów: tel. 32 349 78 71/63/65

ZMIANA TERMINU SPEKTAKLU "CZARNO TO WIDZĘ..."

Z UWAGI NA SYTUACJĘ EPIDEMIOLOGICZNĄ TERMIN SPEKTAKLU pt. "Czarno to widzę czyli wymieszani posortowani" z dnia 7 listopada ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA 22 MAJA 2021 r. BILETY ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ. Więcej informacji urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84/65/63

Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD CHORZOWSKIEGO CENTRUM KULTURY SPEKTAKL TEATRU PIASKU TETIANY GALITSYNY "MAŁY KSIĄŻĘ" ZOSTAŁ ODWOŁANY

Bilety dotyczące odwołanych imprez zostają w 100% wartości zwrócone kupującym. W sprawie zwrotów prosimy o kontakt z kasą: kasa@chck.pl lub tel. 32 349 78 65/63

ZMIANA TERMINU SEKTAKLU!

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 28.02.21 r. został przeniesiony na 19.09.2021 r. Godziny spektakli pozostają bez zmian (16:00 i 19:00). Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury.

Więcej informacji:
urszula@chck.pl, tel.32 349 78 84/65/63

KOMUNIKAT

Szanowni Widzowie,
Zgodnie z wytycznymi, związanymi z pandemią Covid-19, kontynuujemy działalność repertuarową, wydarzenia odbywają się dla 25% ilości widowni, przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę tak ograniczoną liczbę miejsc, warto decyzję o zakupie biletu podjąć wcześniej, zapewnić sobie miejsce, za pośrednictwem naszego systemu sprzedaży biletów online. Jeśli macie jakieś pytania - zapraszamy do kontaktu.
http://www.chck.pl/kontakt

Szanowni Państwo, w sprawie udziału w zajęciach grup twórczych ChCK w listopadzie prosimy o bezpośredni kontakt z instruktorami poszczególnych grup.

Dziękujemy Państwu za wyrozumiałość, okazywane nam wsparcie i, że jesteście z Nami. Kultura naprawdę może przynieść nam trochę radości w tym trudnym dla wszystkich czasie! Życzymy dużo zdrowia i do zobaczenia w Chorzowskim Centrum Kultury.

WAŻNY KOMUNIKAT!

Informujemy, iż osoby które do tej pory nie zwróciły biletów za odwołany balet "JEZIORO ŁABĘDZIE" (16.10.2020r. godz. 19:00) proszone są o pilny kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury (kasa@chck.pl lub tel. 32 349 78 63/65) do 20 grudnia 2020r! Bilety dotyczące odwołanych imprez zostają w 100% wartości zwrócone kupującym.
Z góry dziękujemy i życzymy Państwu dużo zdrowia.

ZMIANA TERMINU SPEKTAKLU"NI PIES NI WYDRA COŚ NA KSZTAŁT...MIŁOSCI

Z przyczyn niezależnych od CHCK termin spektaklu pt."Ni pies ni wydra coś na kształt...miłości" został przesunięty na 23 kwietnia 2021 r. Bilety zachowują ważność. Za utrudnienia przepraszamy!

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU ON - LINE w Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk"

Podstawowym założeniem projektu jest promocja śląskich twórców, niejako naszych sąsiadów, poetów i prozaików tego jedynego w swoim rodzaju regionu.

Termin nadsyłania prezentacji od 15 października do 15 grudnia 2020 roku, na
adres: lekkiprzenosny@gmail.com

SPEKTAKL DZIWNA PARA

Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD CHORZOWSKIEGO CENTRUM KULTURY SPEKTAKL PT."DZIWNA PARA" ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA 12 MAJA 2021 R. ZAKUPIONE BILETY ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ.
PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA!
WIECEJ INFORMACJI:URSZULA@CHCK.PL, TEL. 32 349 78 84

CHORZOWSKI FESTIWAL FILMÓW EUROPEJSKICH

W ramach inicjatywy zgłoszonej w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowskie Centrum Kultury organizuje Chorzowski Festiwal Filmów Europejskich im. Kazimierza Kutza.
W tym roku prezentujemy Państwu kino czeskie.

NA KLACHY Z...Andrzejem Lampertem zaprasza Joanna Kściuczyk-Jędrusik

W programie rozmowy-klachy na różne tematy przeplatane muzyką.

Takiego wydarzenia nie możesz przegapić!

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA Jacka Szaleńca 'CZTERY DEKADY' - podsumowującej czterdziestoletni okres pracy twórczej artysty.

Wernisaż odbędzie się 9 października 2020r. o godz. 18:00 w Galerii Antresola.

Wystawę można oglądać do 3 listopada 2020r.

VI FESTIWAL JAZZ&LITERATURA 2020

Od 18 do 22 października zapraszamy na pięć ambitnych koncertów oraz nietypowe spotkanie literackie.

20 października godz. 19:00 - nieokiełznany improwizator, genialny pianista Piotr Orzechowski vel Pianohooligan.

21 października godz. 19:00 - występ ikony polskiego jazzu, niesamowitego Jana Ptaszyna Wróblewskiego i jego znakomitego sekstetu ze wspaniałym projektem Komeda. Moja słodka europejska ojczyzna.

Zapraszamy do Chorzowskiego Centrum Kultury!

KARTKY z nowym albumem "Outside Of Society" w ChCK!

Kartky - młody i zdolny artysta pochodzący z Bytomia. W sierpniu 2020 roku artysta wydał swój najnowszy album "Outside Of Society" i rusza w trasę koncertową.

3 października, o godz. 19:00 zagra na naszej scenie!

Wpadajcie!

TRENINGI KARATE KYOKUSHIN!

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Szczegółowe informacje i zapisy pod tel. 504 927 127

Wystawa prac Mariana Knoblocha

Znany, chorzowski artysta Marian Knobloch.
Zapraszamy do obejrzenia jego akwareli oraz wywiadu.

GRATULACJE DLA TEATRU REDUTA ŚLĄSKA!

Miło nam poinformować, iż w ramach Festiwalu Relacje - V Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne w Stalowej Woli Teatr "Reduta Śląska" zdobył 1 nagrodę Grand Prix Relacji.

Właśnie ruszają GORDONKI dla niemowląt i dzieci do lat 3!

Drodzy rodzice, czy chcecie, aby Wasze dziecko rozwijało zdolności muzyczne, płynniej mówiło, poprawiło koordynację ruchową, skupiało uwagę, było kreatywne i przy tym świetnie się bawiło?

Zapraszamy na zajęcia umuzykalniające prowadzone według teorii E.E.Gordona!

Zostało już tylko kilka miejsc na jesienny cykl zajęć w Chorzowskim Centrum Kultury!

Listopad w kinie Grajfka

Zapoznaj się z repertuarem i wybierz coś dla siebie!

Więcej o filmach znajdziesz na naszej stronie: http://kino.chck.pl/

TANGO dla dorosłych

Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia z tanga argentyńskiego. Będzie to cykl spotkań z muzyką i kulturą tańca zawsze bliskiego rytmom i klimatom miasta. Nasz cykl będzie obejmował warsztaty z techniki tanecznej, opowieści o muzyce, poezji i kulturze tanga, a także pokazy i wspólny taniec. Będziemy odkrywać radość tworzenia tańca już od pierwszego kontaktu z techniką tanga zgodnie
z zasadą: TANGO BEZ STRESU!

WARSZTATY OD PODSTAW
WARSZTATY W FORMULE OTWARTEJ

Poniedziałki godz. 20:00-22:00

Informacje i zapisy: tel. kom. 573 118 581

KONCERT EDYTY GEPPERT

Szanowni Widzowie,
w związku z sytuacją epidemiczną organizator koncertu Edyty Geppert, planowanego na 25 września 2020 zadecydował o przeniesieniu go na 26 kwietnia 2021 (godzina bez zmian).
Wszystkie bilety zachowują ważność na nowy termin wydarzenia bez konieczności wymiany.

Przesłuchania do III edycji Warsztatowego Studia Wokalnego

NOWY SEZON WSW!
Przesłuchania do III edycji WSW odbędą się 27 września 2020 roku w Galerii Antresola ChCK

WARSZTATY

Wszystkich zainteresowanych tematem managementu muzycznego zapraszamy na warsztaty „Jak przygotować trasę koncertową dla nieznanej kapeli a przy tym nie zbankrutować ani nie wyłysieć?”
Termin 15 września 2020 godz. 18:00
Wstęp 50 PLN

CHTO Rafał Rutkowski"To nie jest kraj dla wielkich ludzi"

Z przyczyn niezależnych od Chorzowskiego Centrum Kultury One Man Show Rafała Rutkowskiego pt. "To nie jest kraj dla wielkich ludzi"został odwołany!
Kasa ChCK zwraca pieniądze za bilety.Szczegóły na www.chck.pl/kasa tel. 32 349 78 65/63
Za utrudnienia przepraszamy!!!

Poznaj zasady bezpiecznego przebywania w ChCK i SDK

Regulamin uczestnictwa w imprezach kulturalnych i seansach kinowych Chorzowskiego Centrum Kultury oraz Starochorzowskiego Domu Kultury na czas obowiązywania obostrzeń w stanie epidemii COVID-19

CHORZOWSKI TEATR OGRODOWY 2020

Spektakl odwołany-kasa zwraca pieniądze za bilety! 14 sierpnia 2020, piątek, godz. 18:00
NOWA SCENA CHTO – NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE
miejsce: Sztygarka, na wieży Prezydent
Rafał Rutkowski: Hejnał z wieży wyciągowej (transmisja internetowa)
BEZPŁATNE

14 sierpnia 2020, piątek, godz. 19:00
miejsce: Chorzowskie Centrum Kultury
Michał Walczak (tekst), Rafał Rutkowski (na scenie): To nie jest kraj dla wielkich ludzi (wersja specjalna)
SPEKTAKL ODWOŁANY!

28 sierpnia 2020, piątek, godz. 20:00
miejsce: Chorzowskie Centrum Kultury
MUZYCZNY FINAŁ CHORZOWSKIEGO TEATRU OGRODOWEGO
oraz INAUGURACJA CYKLU CHORZOWSKIEGO CENTRUM KULTURY
PIOSENKI Z TEKSTEM
Koncert współorganizowany z Wydziałem Kultury, Sportu i Turystyki UM Chorzów.
Joanna Kołaczkowska: Piosenki z tekstem
BILETY: 75 zł (ChCK)

ZAPRASZAMY!

SPINACZ. Społeczność; Intermedialność; Edukacja

Przed nami kolejne warsztaty w ramach projektu "SPINACZ", który obejmie działania związane z szeroko rozumianą edukacja medialną.

Wrzesień to kolejne warsztaty z cyklu "TO zmieniło świat" w formie streamingu na żywo na facebooku CHCK i Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu

SZANOWNI PAŃSTWO, uczestnicy zajęć edukacyjnych oraz grup twórczych Chorzowskiego Centrum Kultury!

Przypominamy o obowiązku uregulowania zaległych płatności za uczestnictwo w zajęciach w terminie od września 2019 r., do marca 2020 r.
Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat osobiście w kasie lub przelewem na konto ChCK do dnia 10 lipca włącznie.
W tytule przelewu proszę podać nazwę zajęć oraz imię i nazwisko bez wpisywania nazw miesięcy.
Więcej informacji pod numerami telefonu: 32 349 78 63/65.

Wakacyjne działania z Grajfką dla dzieci

Spędzasz wakacje w mieście?

Przyjdź na "Wakacyjne działania z Grajfką dla dzieci" w Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie w ChCK! W każdy czwartek zapraszamy dzieci do kina. Obejrzą film animowany i aktywnie spędzą czas podczas tematycznie związanych z nim warsztatów.

CHORZOWSKI INFORMATOR KULTURALNY ONLINE

Kolejny numer magazynu Chorzów Miasto Kultury. Zawsze w wersji papierowej, kolportowany bezpłatnie w placówkach kulturalnych i szeregu innych instytucji na terenie Chorzowa i nie tylko - teraz dostępny w wersji elektronicznej.

Artystyczna Akademia Seniora

Zapraszamy Państwa serdecznie na cz. 2️ wystawy on-line Artystycznej Akademii Seniora z ChCK. Jest to prezentacja prac plastycznych, które seniorzy wykonali podczas wyjazdowych warsztatów artystycznych w lipcu 2019 roku pod okiem Mirosława Orzechowskiego.

NOWA KULTURA NA STARYM w ramach programu DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE

Starochorzowski Dom Kultury bierze udział w projekcie dofinansowanym ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ . Ta ankieta pozwoli nam stworzyć raport, opracować regulamin konkursu inicjatyw lokalnych i w rezultacie wyboru.

Jeśli masz minutę, odpowiedz na nasze pytania a dołączysz do grona ludzi tworzących kulturę lokalną.

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedUfwHpf2irSCY8zeJ013Hp1UH6gWtFhRSnaHGGEpSyhxiLw/viewform

Wystawa Artystycznej Akademii Seniora

Zapraszamy serdecznie na pierwszą wystawę on-line składającą się z fotografii prac plastycznych, które powstały pod opieką artystyczną Pani Jolanty Szromek w ramach Artystycznej Akademii Seniora.

Zapraszamy do Galerii w Bramie na retrospekcje poprzednich edycji Międzynarodowego Festiwalu Plakatu w Chorzowie - PlakatFest.

Zobaczymy Plakatfest Starter 2020, przypomnienie wybranych kilkunastu prac z poprzednich edycji.

Wystawę można oglądać od 25 maja!

Po kinie czas na… koncert samochodowy! Wystąpią Frele z premierowym materiałem z płyty „Hehe”

Koncert samochodowy odbędzie się w środę 10 czerwca o godzinie 18.00 na parkingu przy ul. Cichej w Chorzowie.

bilety - 50 PLN od samochodu / dostępne w sprzedaży internetowej

więcej informacji:
sabina@chck.pl damian_b@chck.pl

KINO SAMOCHODOWE W CHORZOWIE

Miło nam poinformować, iż w niedzielę 24 maja na parkingu przy ul. Cichej odbędzie się projekcja filmu „La La Land” w reżyserii Damiena Chazelle’a.

Widzowie obejrzą film w bezpiecznych warunkach, siedząc we własnych samochodach. Projekcja rozpocznie się o godzinie 21:00, a na parking będzie można wjeżdżać już od 20:00. Do udziału dopuszczone zostaną jedynie auta osobowe.

Wydarzenie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Zaprasza: Chorzowskie Centrum Kultury, Miasto Chorzów, Centrum Integracji Międzypokoleniowej oraz MORiS Chorzów.

ARTYSTYCZNA AKADEMIA SENIORA

Szanowni Państwo,
Uczestnicy zajęć Artystycznej Akademii Seniora
w Chorzowskim Centrum Kultury

#CHCKONLINE

10 maja o godz. 15:00
w ramach RODZINNYCH NIEDZIEL Z CHCK zapraszamy na spektakl "Utopcowe Opowieści" w wykonaniu Teatru Reduta Śląska - ONLINE!

https://www.facebook.com/ChCKa/

CHORZOWSKI INFORMATOR KULTURALNY ONLINE

Majowy numer magazynu Chorzów Miasto Kultury. Zawsze w wersji papierowej, kolportowany bezpłatnie w placówkach kulturalnych i szeregu innych instytucji na terenie Chorzowa i nie tylko - teraz dostępny w wersji elektronicznej.

Zmiana terminu koncertu Carrantuohill i Salake

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 20 czerwca 2020 koncert zespołu Carrantuohill & Salake w Irlandzkim Rytmie został przeniesiony na 06 marca 2021 roku.

Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury tel. 660 554 902

#TAMGDZIEKWITNĄOBRAZY - Wernisaż i wystawa online malarstwa Adama Lempy

20 maja, godz. 18:00

Zapraszamy na profil Chorzowskiego Centrum Kultury na Facebooku
https://www.facebook.com/ChCKa/

ZAJĘCIA TANECZNE DLA DZIECI - ONLINE

Zapraszamy wszystkie dzieci, które mają ochotę wstać z kanapy i poruszać się w rytm muzyki na zajęcia taneczne online.

Ruszamy od 11 maja!

Instruktor: Natalia Gajewska
Koszt: 40 zł miesięcznie / zajęcia 3 razy w tygodniu po 1 h

Żeby rozpocząć naukę wystarczy się zapisać!
Więcej informacji oraz zapisy (do 6 maja): tel. 660 554 905

#CHCKONLINE

29 kwietnia o godz. 20:00
w ramach MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TAŃCA zapraszamy na spektakl taneczny pt. "Lalkarz" do muzyki zespołu PINK FLOYD w wykonaniu Studia Tańca Współczesnego TENDI /
reżyseria i choreografia: Barbara Ducka- ONLINE!

https://www.facebook.com/ChCKa/

16 kwietnia Światowy Dzień Głosu

16 kwietnia na całym świecie obchodzimy Dzień Głosu. Mówimy o fenomenie jakim jest ludzki głos, o jego znaczeniu dla nas, o tym jak możemy o niego zadbać, jak wykorzystać jego możliwości na co dzień.

Spotkanie z cyklu Ludzie z Grajfką - online: Jowita Budnik

17 kwietnia 2020 o godzinie 18:00 połączymy się i spotkamy ze znakomitą aktorką Jowitą Budnik.

Spotkanie będzie realizowane online na facebooku Kina Grajfka https://www.facebook.com/KinoGrajfka

Będzie to streaming na żywo, bez możliwości odtworzenia go później, dlatego prosimy o obecność przy komputerze we wskazanym czasie!

20 lat SCHAP - KATALOG

Monografia Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków z okazji 20-lecia istnienia stowarzyszenia w roku 150-lecia nadania praw miejskich Królewskiej Hucie

#MASECZKA DLA KAŻDEGO

#MASECZKA DLA KAŻDEGO
Maseczka dla każdego - od początku pandemii Starochorzowski Dom Kultury, Chorzowskie Centrum Kultury oraz Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie włączają się w rożnej formie w akcje szycia maseczek.
W związku z koniecznością zaopatrzenia się w maseczki rozszerzamy nasze działania.
Włącz się i TY.
Starochorzowski Dom Kultury udostępnia pomieszczenia mediateki Kino za Rogiem Frajda w Chorzowie Starym na pracownie szycia wraz z odpowiednim instruktażem. Zachowując wszelką formę bezpieczeństwa (odpowiednie odległości do pracy, rękawiczki, maseczki, środki dezynfekujące dłonie oraz powierzchnie).
Do uruchomienia inicjatywy potrzebne są:
tkaniny, gumki, nici - jeśli ktoś posiada, można przekazać do przygotowanego pojemnika przed wejściem do Starochorzowskiego Domu Kultury lub zgłosić telefonicznie, gdzie mamy odebrać 32 247 39 58, + 48 606 580 269.
Chętni wolontariusze! Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!
Jesteś chętny? Zadzwoń 32 247 39 58, + 48 606 580 269

CHORZOWSKI INFORMATOR KULTURALNY ONLINE

Już jest, kwietniowy numer magazynu Chorzów Miasto Kultury. Zawsze rozchwytywany u nas w wersji papierowej oraz kolportowany bezpłatnie w placówkach kulturalnych i szeregu innych instytucji na terenie Chorzowa i nie tylko - teraz dostępny w wersji elektronicznej.

KULTURA WALCZY Z WIRUSEM!

Zgodnie z zapowiedzią, Wydział Kultury, Sportu i Turystyki UM Chorzów oraz miejskie instytucje kultury, uczestniczą w akcji wsparcia walki z epidemią koronawirusa.

Chorzowskie Centrum Kultury i Starochorzowski Dom Kultury wraz ze stowarzyszeniem Warsztat Miejski w Gliwicach i wolontariuszami, w ramach akcji "Śląsk drukuje dla medyków w koronie", biorą udział w pracach drukowania i składania przyłbic ochronnych. Pomysłodawca akcji Krzysztof Poppe składał przyłbice w Starochorzowskim Domu Kultury. Trafiły już one m.in. do Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie przy ul. Truchana. Oprócz tego zorganizowano materiał do produkcji kolejnych przyłbic na najbliższy tydzień.

#CHCKONLINE

7 kwietnia o godz. 20:00 zapraszamy na spektakl "Rajzentasza" w wykonaniu Teatru Reduta Śląska, reż. Mirosław Neinert - ONLINE!

https://www.facebook.com/ChCKa/

Kultura w Chorzowie na trudny czas!

W myśl prawda „kultura nie jest luksusem, lecz wyrazem człowieczeństwa”, Wydział Kultury, Sportu i Turystyki UM Chorzów informuje, iż wszystkie instytucje zamknięte dla publiczności na czas walki z epidemią, prowadzą działalność online. Zachęcamy do korzystania z oferty, którą zamieszczamy poniżej. Zwłaszcza w tak trudnym momencie warto rozwijać swoje zainteresowania lub poszukać nowych dla siebie propozycji. Jednocześnie rozpoczęliśmy wspólne starania o wsparcie najbardziej w tej chwili istotnego sektora – medycznego. Szczegóły niebawem, a już teraz życzymy Państwu zdrowia i wielu pozytywnych wrażeń z przedstawionych propozycji.

Podejmij wyzwanie #MałeFormyDomowe

UWAGA!!! UWAGA!!!! ZABAWA | CHALLANGE

Masz ochotę na kreatywną zabawę? Lubisz nagrywać filmiki za pomocą telefonu? A może czujesz się dobrze przed obiektywem?
To wyzwanie jest idealne dla Ciebie!

#CHCKONLINE

27 marca zapraszamy na spektakl muzyczny "KOCHAJ I TAŃCZ" w wykonaniu Studia Musicalowego step Tomasza Micha - ONLINE!

Spektakl na podstawie książki Manuli Kalickiej "Kochaj i tańcz 20 lat wcześniej", który miał premierę w 2015 r.

https://www.facebook.com/ChCKa/

ZMIANA TERMINU SPEKTAKLU "ZOLYTY" - TEATR GÓRNOŚLĄSKI

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 6 kwietnia 2020 roku spektakl "ZOLYTY" został przeniesiony na 21 września 2020 roku.

Bilety zachowują ważność. W razie rezygnacji prosimy o wysłanie maila na adres agencja@makula.pl z podaniem nr rezerwacji i konta.

ZMIANA TERMINU SPEKTAKLU "ZBRODNIA I KARA"

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 25 marca 2020 spektakl pt. ,,Zbrodnia i Kara'' został przeniesiony na 10 września 2020 roku.

Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury.

kontakt do nas

SZANOWNI PAŃSTWO!

Informacje szczegółowe pod numerami telefonów i mailowo:
pn.-pt. 8:00-16:00
kasa:kasa@chck.pl/ 660 554 902
edukacja kulturowa/scena: 660 554 905,
biuro wydarzeń: barbara_g@chck.pl, damian_b@chck.pl, sabina@chck.pl
kino: damian_b@chck.pl
promocja: 698 581 505 / barbara@chck.pl
pn.-pt. 8:00-14:00
SDK:joannabw@chck.pl, sebastian@chck.pl/ tel. 32 247 39 58

ZARZĄDZENIE DYREKTORA ChCK

w sprawie wprowadzenia prewencyjnych zasad obowiązujących na terenie Chorzowskiego Centrum Kultury związanych z wystąpieniem koronawirusa COVID -19 na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

W Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.
Zmiana §3
Od poniedziałku - 16.03.2020 - kasy biletowe będą nieczynne

Zmiana terminu spektaklu TANECZNEGO "PIĘKNA I BESTIA"

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 15 marca 2020 spektakl pt. ,,Piękna i Bestia'' został przeniesiony na 27 czerwca 2020 roku.

Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury tel. 32 349 78 65/63.

ZMIANA TERMINU SPEKTAKLU "CALINECZKA" - TEATR ATENEUM

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 29 marca 2020r. spektakl pt. "Calineczka" został przeniesiony na 20 września 2020 roku godz. 11:00.

Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury.

ZMIANA TERMINU BALETU "JEZIORO ŁABĘDZIE"

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 20 marca 2020 balet "Jezioro Łabędzie" został przeniesiony na 16 października 2020 roku.

Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury tel. 32 349 78 65/63.

ZMIANA TERMINU SPEKTAKLU "SERCA NA ODWYKU"

Spektakl pt."Serca na odwyku" z 25 października 2020 roku zostaje przeniesiony na 28 lutego 2021 r.

Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury, tel. 32 349 78 65/63.

Zmiana terminu koncertu Carrantuohill i Salake

W związku z zaistniałą sytuacją zaplanowany na 21 marca 2020 koncert zespołu Carrantuohill & Salake w Irlandzkim Rytmie został przeniesiony na 20 czerwca 2020 roku.

Bilety zachowują ważność a osoby, które chciałyby zwrócić bilety, proszone są o kontakt z kasą Chorzowskiego Centrum Kultury tel. 32 349 78 65/63.

KOMUNIKAT !

Szanowni Widzowie i Uczestnicy wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych,
w związku z wprowadzeniem w całej Polsce stanu epidemii oraz z uwagi na ogólnopolską decyzję o zamknięciu placówek kultury i wytyczne Miasta Chorzów informujemy, że wszystkie planowane spektakle, koncerty, projekcje filmowe, wynajmy sal oraz zajęcia grup twórczych w Chorzowskim Centrum Kultury, Starochorzowskim Domu Kultury i Miejskiej Galerii MM od dnia 11 marca 2020 r. zostają odwołane i przesunięte na inne terminy.

Nasza działalność została przeniesiona do sieci internetowej ( #kulturaonline, #chckonline)
Poprzez stronę www.chck.pl (CHCK ONLINE) i Facebook będą mogli Państwo uczestniczyć w licznych działaniach, wystawach, koncertach, spektaklach, wydarzeniach kulturalnych oraz zajęciach twórczych.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w kulturę w sieci.

Bilety dotyczące odwołanych wydarzeń zostaną w 100% wartości zwrócone kupującym lub w przypadku przeniesienia imprezy na inny termin zachowają swoją ważność.
Odpłatność za uczestnictwo w grupach twórczych będzie obniżona proporcjonalnie do liczby odwołanych zajęć.

INFORMACJA !

Zapoznaj się z materiałami dotyczącymi profilaktyki zakażeń koronawirusem oraz miejsc, w których można szukać pomocy przy podejrzeniu infekcji ww. wirusem.

27 MARCA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Wszystkie zaplanowane wydarzenia na ten dzień zostają ODWOŁANE!

TO BĘDZIE WIDOWISKO!!! SPEKTAKL BALETOWY "ŚWIATŁO NADCHODZI" W WYKONANIU AMERYKAŃSKIEJ GRUPY BALETOWEJ

23.04.2020r. godz. 19:00

Ballet Magnificat to założony w 1986 roku, amerykański zespół baletowy z Jackson, w stanie Missisipi, wystawiający swoje spektakle na całym świecie.

Spektakl "Światło nadchodzi" to największy z dotychczasowych spektakli, jakie Ballet Magnificat przywiezie to Europy. Spektakl przedstawia całą historię zbawienia człowieka, od stworzenia Adama i Ewy, ich grzech, po oczekiwania na Zbawiciela, prorocze zapowiedzi Mesjasza, Jego narodziny, działalność, śmierć i zmartwychwstanie.

Spektakl pt. "Serca na odwyku"

Spektakl przeniesiony na 25.10.2020 r. godz. 16:00 i 19:00

SERCA NA ODWYKU – to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie i komedia, która bawi widza do łez!
SERCA NA ODWYKU – to komedia, która poruszając powikłane relacje damsko-męskie, obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi.

Reżyseria: Cezary Żak, wystąpią: Katarzyna Żak,Cezary Żak, Hanna Śleszyńska i Michał Piela

Czy wiecie, że w ChCK gościmy wolontariuszki z Czech i Ukrainy?

W ramach projektu 'Be CuL: Cultural Local-teering!' dofinansowanego przez Europejski Korpus Solidarności są u Nas na rocznym wolontariacie
Anastazja Kukuczkova z Czech i Nika Bunziak z Ukrainy.

Przy realizacji projektu współpracujemy z Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu

Cieszymy się, że jako instytucja możemy uczestniczyć w tym programie!

#fundacjaeio #erasmusplus #eks #wolontariusze #chck

IX Festiwal Małych Form Artystycznych

Festiwal ten jest wyjątkowym wydarzeniem w kalendarzu Chorzowskiego Centrum Kultury, ponieważ gromadzi na scenie różnorodne grupy teatralne, wielu różnych ludzi, oddając tym samym piękno, wielobarwność życia jak i magię Teatru.

Zgłoszenia do Festiwalu przyjmowane są do dnia 21 lutego 2020 r.

Ruszają zapisy na zajęcia instrumentalne - GRAM I JA!

Ferie za nami, a nowy semestr rozpoczynamy najnowszą ofertą dla dzieci.

Czegoś takiego jeszcze u nas nie było!

Nauka gry na instrumentach muzycznych, dla dzieci od 4 do 9 lat!

Do wyboru: PIANINO, FLET POPRZECZNY, PERKUSJA!

Kreatywne zajęcia, które rozwijają zdolności muzyczne dzieci, pozwalają im zrozumieć muzykę, a nawet ją improwizować i komponować.

Zapraszamy do zapisów!

UROCZYSTE OTWARCIE SCENY POD SCHODAMI 27 stycznia godz. 18:00

"Scena Pod Schodami" to nowa przestrzeń na działalność kulturalną w podpiwniczeniu Chorzowskiego Centrum Kultury.

Będzie to miejsce dla osób mających własną inicjatywę oraz koncepcję związaną w działalnością artystyczną, a także dla osób lubiących miło spędzić czas przy filiżance kawy czy herbaty.

W programie: kolędy, pastorałki oraz słynne utwory musicalowe w wykonaniu chorzowskich artystów.

Zapraszamy serdecznie!

Spektakl "ZOLYTY" WODEWIL w ślonski godce na kanwie "Ożenku" M. Gogola

06.04.2020r. godz. 18:30

bilety:
http://makula.pl/kupbilet/

więcej informacji:
sabina@chck.pl tel. 32 349 78 67/65/63

Miejska aplikacja mobilna COTEROZ - Pobierz i bądź na bieżąco!

Miło nam poinformować, iż ruszyła miejska aplikacja mobilna COTEROZ, która ma być przewodnikiem dla mieszkańców Chorzowa (i nie tylko), pomocnym w planowaniu wolnego czasu i uczestnictwie w życiu kulturalnym, społecznym i sportowym.

Jesteśmy tam dla Was!

Warsztaty Perkusyjne - Walimy w Kocioł

Realizujemy taki projekt aby pomóc osobą dorosłym zrealizować swoje marzenia o graniu na perkusji. Osoby te często wstydzą się lub twierdzą, że jest już za późno. Nic bardziej mylnego! Najstarszy uczestnik pierwszej edycji miał 65 lat, gdy zaczął grać i gra do tej pory! Czasami w przeszłości niektórzy ludzie świadomie rezygnowali z marzeń na rzecz pracy i rodziny. Zdarza się, że gdy dzieci już dorosną, ich rodzice chcą powrócić do realizacji marzeń sprzed lat. Ten projekt im to umożliwia.

DŁUGO WYCZEKIWANY KONCERT WIEDEŃSKI - NAJWIĘKSZE PRZEBOJE JOHANNA STRAUSSA, NAJPIĘKNIEJSZE ARIE I DUETY Z OPERETEK WIEDEŃSKICH

03.04.2020r. godz. 18:30

bilety - 80 PLN

więcej informacji i rezerwacja biletów:
sabina@chck.pl tel. 32 349 78 67/65/63

NAGRODY KORCZAKOWSKIE 2020

Nagrody Korczakowskie są indywidualnymi nagrodami za wyróżniającą się twórczą pracę edukacyjno-pedagogiczno-kulturalną.

Przyznawane zgodnie z myślą Janusza Korczaka „Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…”

Celem Nagrody Korczakowskiej jest uhonorowanie nauczycieli, opiekunów i instruktorów zajęć szkolnych organizowanych przez chorzowskie stowarzyszenia za wybitną działalność na rzecz dzieci i młodzieży, rozwijanie ich osobowości, kreatywności oraz za serce wkładane w pracę z młodzieżą.

PROSKENION III FESTIWAL LUDZI SZCZĘŚLIWYCH

Harmonogram przesłuchań konkursowych w dniach 26 i 27 listopada-w sali teatralnej Ośrodka Intergracji Społecznej w Chorzowie ul.Pudlerska 22

WYNIKI XXI TURNIEJU SZTUKI RECYTATORSKEJ "PROMUJ ŚLĄSK"

Jury XXI Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk" w składzie: Barbara Janas-Dudek, Izabela Walczybok-Matuszyńska i Jacek Milczanowski w trakcie przesłuchań w dniach 13 i 14 listopada wyłoniło następujących laureatów:

RADIO FAJKA W CHCK

Miło nam poinformować, że od dzisiaj oficjalnie rusza strona naszego RADIA FAJKA.

http://radio.chck.pl/

WYSTAWA PT. OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI

WYSTAWA PT.,,OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI” w ChCK
WE WSPÓŁPRACY Z INSTYTUTEM PAMIĘCI NARODOWEJ W KATOWICACH.

W terminie od 28.10.2019 r. do 13.11.2019 r. dolne foyer

XXI TURNIEJ SZTUKI RECYTATORSKEJ "PROMUJ ŚLĄSK"

Przesłuchania XXI Turnieju Sztuki Recytatorskiej w sali teatralnej nr 33/3 p.

13 listopada 2019 r.(środa)
9.00 - klasy 4-6
11.30 - klasy 7-8
13.30-15.00 - przerwa
15.00 - dorośli

14 listopada2019 r.(czwartek)

9.00 - klasy 1-3
11.00 - szkoły ponadpodstawowe
Uroczystość rozdania nagród - Gala w dniu 18 listopada 2019 r.godz. 11:00 Galeria Antresola
więcej informacji urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84

ARTYSTYCZNA AKADEMIA SENIORA

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie inaugurujące działalność Artystycznej Akademii Seniora w sezonie 2019/2020.
Spotkanie odbędzie się 5 września 2019 r., o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Chorzowskiego Centrum Kultury.
Liczymy na Państwa obecność.
Do zobaczenia!!!

ONE MAN ACT

Niestety dzisiejszy koncert Eduardo Bortolotti z cyklu One Man Act Festival- Classic musieliśmy odwołać, ze względu na złe warunki atmosferyczne tzn. ogromna ulewa przed godz. 18:00 i uszkodzenia techniczne sprzętu. Jednak udało nam się go przenieść na 13 września na godz. 17:00.
Zapraszamy

OTWARCIE ChCKowej Pasieki

Zapraszamy na konferencję prasową oraz warsztaty dla dzieci!

25 lipca 2019 r. o godz. 12:00
Chorzowskie Centrum Kultury- taras przy Kinie Grajfka (2 piętro)

INFORMACJA

Z przykrością informujemy,że w dniu dzisiejszym 21 lipca, ze względu na złe warunki pogodowe spektakl oraz koncert zaplanowane na Rynku w Chorzowie nie odbędą się.
W związku z remontem sceny niestety nie mamy możliwości ich przeniesienia do budynku Chorzowskiego Centrum Kultury. Za utrudnienia przepraszamy.

KINO W SDK

Startujemy!!!

Miło nam poinformować, że ruszyły prace związane z budową nowego kina w Starochorzowskim Domu Kultury. Będzie to drugie w Chorzowie małe, społeczne kino, któremu przyświeca idea sąsiedzkiej integracji. Podobnie jak kino Grajfka w CHCK, będzie działało w ramach sieci Kino za Rogiem. Chcemy odnaleźć magię kina w profesjonalnie wyposażonej przestrzeni współtworzonej przez widzów. Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć.

GODZINY OTWARCIA KASY

W dniach od 25.06.19r. do 28.06.19r.
Kasa główna na I piętrze pokój nr 18 CZYNNA od 7.30 do 15.00.
Od 15.00 do 16.00 – przerwa
Od 16.00 do 19.00 CZYNNA Kasa biletowa na parterze.
W dniu 29.06.19r. Kasa biletowa CZYNNA od 16.00 do 20.00 a 30.06 Kasa NIECZYNNA.
W okresie wakacji ( lipiec i sierpień) Kasa biletowa na parterze CZYNNA od 9.00 do 17.00.

OTWARCIE CHORZOWSKIEGO RYNKU

Serdecznie zapraszamy w dniach 28-30 czerwca 2019 r. na otwarcie chorzowskiego Rynku, które współorganizujemy z UM Chorzów.

Po czterdziestu latach Chorzowianie znowu będą mieli swój Rynek. Liczne imprezy związane z tym wydarzeniem potrwają aż do końca października. Początek 28 czerwca to trzydniowy festiwal atrakcji. Zagrają m.in.: Bovska i NOVIKA. Oprócz tego zakopiemy z prezydentem Andrzejem Kotalą kapsułę czasu, zobaczymy wertykalny taniec na gmachu ratusza, a na finał - dwadzieścia dronów da specjalny pokaz na niebie.
W sobotę wystąpią: Chwytak & DJ Wiktor, LukasTV i Arek Pawłowski. Można będzie zobaczyć projekcję filmu.
W programie także wiele innych atrakcji, organizowanych przez: Księgarnię Dopełniacz, Chochoresto i Gryfnie.

III edycja imprezy plenerowej pn. ,,Ogrody Szekspirowskie’’ oraz gala podsumowująca VIII Festiwal Małych Form Artystycznych

31 maja 2019 r. zapraszamy na III edycję imprezy plenerowej pn. ,,Ogrody Szekspirowskie''
Oficjalne rozpoczęcie o godz. 10:30 na scenie na ulicy H. Sienkiewicza

PIKNIK NA STARYM

24 maja 2019 godz. 15:00 rozpoczyna się impreza realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Chorzowa 2019 przez Szkołę Podstawową 29 oraz Chorzowskie Centrum Kultury - "Piknik na Starym" na terenie kompleksu Sztygarka. Zapraszamy wszystkich do udziału, w programie wiele atrakcji dla dzieci oraz występ zespołu Universe

NOC MUZEÓW

Chorzowskie Centrum Kultury organizuje Noc Muzeów. 17 maja br. o godz. 19:00 będzie można obejrzeć spektakl pt. „Hotel Czarna Magnolia” – sala widowiskowa/ wstęp wolny oraz spektakl Lekkiego Teatru Przenośnego pt. „Trzecia strona” w sali teatralnej nr 33/3 piętro również wstęp wolny.
W ramach imprezy od godz. 21.30 będzie można zwiedzić Chorzowskie Centrum Kultury (scenę wraz zapleczem, garderoby, pracownię akustyczną i oświetleniową). Będzie można zapoznać się ze specyfiką pracy inspicjenta oraz obsługi sceny. Będzie też można zwiedzić: Kino Grajfka, Mediatekę, Studio Nagrań.
Zapisy wszystkich chętnych pod numerem tel. 32 349 78 84 lub emailem: urszula@chck.pl
Ilość miejsc ograniczona

Spektakl pt."Samoobsługa"został przeniesiony na 26.10.2019r. godz. 18:00

W sprawie zakupionych biletów prosimy o kontakt z kasą biletową ChCK pod numerami tel. 32 349 78 63/65.Za zakupione bilety zwracamy pieniądze do 30 kwietnia br.

Chorzów Szyty na miarę

Chorzowskie Centrum Kultury jest partnerem miejskiego programu "Szyjemy na miarę. Chorzów miasto kobiet. Chorzów miasto mężczyzn"

Przyszłość zaczyna się dziś - od zera do LARPO-owego bohatera

Przyszłość zaczyna się dziś - od zera do LARPO-owego bohaterato cykl spotkań z grami Larp, znanymi także jako gry teatralne lub żywe gry fabularne. W trakcie gry każdy uczestnik wcieli się w przygotowaną postać i odgrywać będzie swoją rolę, by osiągnąć znane tylko sobie cele.

więcej informacji oraz zapisy: natalia@chck.pl, tel. 32 349 78 84

NOWE KINO W CHORZOWIE

Miło nam poinformować, że Chorzowskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

WALIMY W KOCIOŁ

Realizujemy taki projekt aby pomóc osobą dorosłym zrealizować swoje marzenia o graniu na perkusji. Osoby te często wstydzą się lub twierdzą, że jest już za późno. Nic bardziej mylnego!

Nabór do Zespołu Tańca Indyjskiego Natarang! - ZMIANA TERMINU!

Czy chciałabyś/chciałbyś spróbować swoich sił w tańcu indyjskim i rozpocząć wyjątkową przygodę z zespołem tańca Natarang? Zapraszamy na warsztat wprowadzający, gdzie będzie można zasmakować tajników tej formy tańca.

NAGRODY KORCZAKOWSKIE 2019

Nagrody Korczakowskie są indywidualnymi nagrodami za wyróżniającą się twórczą pracę edukacyjno-pedagogiczno-kulturalną.

Przyznawane zgodnie z myślą Janusza Korczaka „Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…”

Celem Nagrody Korczakowskiej jest uhonorowanie nauczycieli, opiekunów i instruktorów zajęć szkolnych organizowanych przez chorzowskie stowarzyszenia za wybitną działalność na rzecz dzieci i młodzieży, rozwijanie ich osobowości, kreatywności oraz za serce wkładane w pracę z młodzieżą.

Zaczytany Dom Kultury 2018

Chorzowskie Centrum Kultury bierze udział w programie Zaczytany Dom Kultury 2018 Narodowego Centrum Kultury

KUP BILET

KUP BILETY NA WYDARZENIA CHCK, KINA GRAJFKA I SDK ON LINE POPRZEZ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ.
WEJDŹ NA WYBRANE WYDARZENIE, WYBIERZ MIEJSCA I ZAPŁAĆ ZA BILETY ON LINE

Chorzowskie Zegary

zobacz prezentację - efekt działania podczas warsztatów plastyczno-historycznych w ramach projektu "Kultura na wolności"

Dziecięca Akademia Nauki 2018 / 2019

Trwają zapisy na kolejny sezon zajęć!

opłata za udział: 55 zł za cały cykl
więcej informacji i rezerwacja miejsc:
agnieszka_pielok@chck.pl tel. (32) 349 78 68

Warsztatowe Studio Wokalne

Już od października rusza Warsztatowe Studio Wokalne

Liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy.

"WOLNO I SZYBKO - ZATAŃCZ Z NAMI" - w ramach projektu "KULTURA NA WOLNOŚCI"

wstęp wolny

więcej informacji: 32 247 39 58, sebastian@chck.pl

Wakacyjne warsztaty filmowe

Zapraszamy na warsztaty filmowe pod koniec sierpnia podczas których uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o magicznym świecie filmu.

LATO Z POLSKĄ W CHORZOWIE

Projekt pod nazwą „LATO Z POLSKĄ W CHORZOWIE” już po raz drugi był realizowany w naszym mieście. Wizyta gości z Ukrainy dobiegła końca, a co w tym czasie zobaczyli mamy nadzieje na długo zostanie w ich pamięci.

Aktywne Lato w Chorzowie II

W każdy wtorek o 10.00 animacje na Placu Mickiewicza a wieczorem 0 21.00 w dniach 26 czerwca, 31 lipca i 28 sierpnia plenerowe projekcje filmowe.
Animacje dla dzieci i projekcje plenerowe realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Chorzowa 2018

więcej informacji: agnieszka_pielok@chck.pl 32 349 78 68

Wakacyjna Ekspedycja w CHCK

Szukasz planów na wakacje dla swojego dziecka? Chcesz aktywnie i kreatywnie zaplanować mu czas ? Zapraszamy do nas na Lato w Chorzowskim Centrum Kultury:

Informacje i rezerwacja miejsc:
agnieszka_pielok@chck.pl tel. (32) 349 78 68 / 63

Czas Królewskiej Huty - Chorzowskie Zegary

15.06.2018 odbędą się warsztaty w ramach projektu "Czas Królewskiej Huty - Chorzowskie Zegary" realizowanego w ramach tegorocznej edycji konkursu na inicjatywy lokalne "Kultura na Wolności"

Kultura na Wolności - Wyniki

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami obrad jury:

BOBAS 2018

Laureaci XXIII edycji Chorzowskiego Festiwalu BOBAS 2018

Festiwal Współczesna Scena Tańca

Zakończyliśmy I etap festiwalu Współczesna Scena Tańca.Prezentacje konkursowe odbędą się 9 i 10 czerwca 2018r. na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury. Do II etapu zakwalifikowały się następujące zespoły:

BOBAS 2018

HARMONOGRAM CZĘŚCI KONKURSOWEJ XXIII EDYCJI FESTIWALU PRZEDSZKOLAKÓW BOBAS 2018

ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT NA REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH PROGRAMU EDUKACJI KULTUROWEJ

CHORZOWSKIE CENTRUM KULTURY ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT NA REALIZACJĘ PROJEKTÓW W RAMACH PROGRAMU EDUKACJI KULTUROWEJ W OKRESIE WRZESIEŃ 2018 - CZERWIEC 2019

BUDŻET OBYWATELSKI - KULTURA 2018

W tym roku Chorzowskie Centrum Kultury koordynuje prace nad realizacją 4 budżetów obywatelskich z zakresu kultury

FESTIWAL PIOSENKI ARTYSTÓW WRAŻLIWYCH POD PATRONATEM HONOROWYM PREZYDENTA MIASTA CHORZOWA ANDRZEJA KOTALI

„Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.”
Dedykując wszystkim ten cytat nieznanego autora zachęcamy do kolejnego kroku – zapoznania się z ZASADAMI UDZIAŁU w FESTIWALU PIOSENKI ARTYSTÓW WRAŻLIWYCH.

Razem będzie Bezpieczniej

Będzie można wziąć udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy, samoobrony, zobaczyć komendy służb mundurowych od kuchni, zobaczyć jak pracują psy - ratownicy, poznać swoich dzielnicowych. Do tego strefy z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych oraz koncert Mietka Szcześniaka. To wszystko w ramach oficjalnej inauguracji Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa, która odbędzie się już 16 stycznia.

NAGRODY KORCZAKOWSKIE 2018 POD PATRONATEM HONOROWYM PREZYDENTA MIASTA CHORZOWA ANDRZEJA KOTALI

Nagrody Korczakowskie są indywidualnymi nagrodami za wyróżniającą się twórczą pracę edukacyjno-pedagogiczno-kulturalną.

Przyznawane zgodnie z myślą Janusza Korczaka „Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…”

Celem Nagrody Korczakowskiej jest uhonorowanie nauczycieli, opiekunów i instruktorów zajęć pozalekcyjnych organizowanych przez chorzowskie stowarzyszenia za wybitną działalność na rzecz dzieci i młodzieży, rozwijanie ich osobowości, kreatywności oraz za serce wkładane w pracę z młodzieżą.

„BO SIEĆ TO NIE ŚMIETNIK”

konkurs na plakat promujący bezpieczeństwo w Internecie organizowany przez Miasto Chorzów pod Patronatem Prezydenta Andrzeja Kotali, Komendę Miejską Policji w Chorzowie i Chorzowskie Centrum Kultury

Kalendarz z Polski dla Polaków na kresach

Podarujmy naszym rodakom, którzy wraz z rodzinami pozostali na kresach Rzeczypospolitej polski kalendarz - jako świąteczny prezent z polski na cały Nowy Rok

Proskenion - I Festiwal Ludzi Szczęsliwych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów

Zapraszamy wszystkich seniorów do wzięcia udziału w wydarzeniu promującym pomysły artystyczne środowiska osób 60+

Promuj Śląsk - GALA

Serdecznie zapraszamy na galę XIX Turnieju Sztuki Recytatorskiej"Promuj Śląsk" oraz spotkanie autorskie z chorzowską pisarką-autorką kryminałów, Panią Martą Matyszczak.
Zapraszamy 22 listopada 2017 r., godz. 11:00 do Galerii Antresola w CHCK.

Promuj Śląsk - przesłuchania konkursowe

Przesłuchania Konkursowe XIX Turnieju Sztuki Recytatorskiej Promuj Śląsk odbędą się 15 i 16 listopada w sali teatralnej nr 33/3p.
Poniżej lista zgłoszonych osób:

Festiwal Sztuki Opowiadania – Uchronić od niepamięci: „TO JEST MOJA HISTORIA”

Zapraszamy grupy bez ograniczeń wiekowych do udziału w konkursie opowiadania
Więcej informacji:
jolanta_s@chck.pl, tel. 32 349-78-62

Festiwal Współczesna Scena Tańca

Zapraszamy zawodowe i niezawodowe grupy taneczne, zajmujące się techniką tańca współczesnego, modern-jazzu i szeroko pojętym teatrem tańca.

Więcej informacji:
urszula@chck.pl, 32 349 78 84

XIX Turniej Sztuki Recytatorskiej Promuj Śląsk 2017

Turniej Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk” wpisał się już na dobre w kulturalny krajobraz Chorzowa. Podstawowym założeniem jest promocja śląskich twórców, niejako naszych sąsiadów, poetów i prozaików tego jedynego w swoim rodzaju regionu.

Specjalnie dla dzieci

Od nowego sezonu rozpoczynamy szereg nowych cyklów wydarzeń przeznaczonych dla dzieci.
Kliknij by dowiedzieć się więcej.

Grand Prix dla Teatru Reduta

Z przyjemnością informujemy, że w miniony weekend spektakl pt. "Stary klamor w dziadkowym szranku" Teatru Reduta Śląska zdobył Grand Prix II Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych w Stalowej Woli.

Bajkowe pogotowie w każdy wtorek w ChCK

Nie za górami i nie lasami, lecz całkiem bliziutko, właściwie tuż, tuż,
Znajdziesz kuferek z bajkami różnymi. Czy chcesz ich posłuchać?

Razem można więcej – aktywizacja społeczna osób z dzielnicy Chorzowa – Centrum

Celem projektu jest aktywizacja społeczna chorzowskiej młodzieży zamieszkującej dzielnicę Chorzów – Centrum. Projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 12-21 lat i będzie realizowany w ramach działania placówki wsparcia dziennego w formie pracy wychowawców podwórkowych.

Kultura na Wolności - młodzi WYNIKI

Chorzowskie Centrum Kultury rozdało granty na projekty zgłaszane w ramach drugiej edycji konkursu mikrograntów „Kultura na Wolności”.

Ogrody Szekspirowskie

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do udziału w organizowanych po raz pierwszy przez Chorzowskie Centrum Kultury „Ogrodach Szekspirowskich”, teatralnej imprezie plenerowej towarzyszącej VI Festiwalowi Małych Form Artystycznych.

WALIMY W KOCIOŁ – warsztaty perkusyjne dla dorosłych

- koszt: 80 zł/miesiąc
- kontakt: Tomek Kinecki, tel. 500 554 928, tkinecki@gmail.com

KULTURA NA WOLNOŚCI CZ.2

W drugiej części projektu KULTURA NA WOLNOŚCI realizujemy pięć projektów wybranych z 24 ofert:
1.Murale Oblicza Wolności (Małgorzata Rozenau)
2. Świadkowie historii 2.0 (Witold Szwedkowski i Sebastian Pypłacz)
3. Gram więc myślę na Wolności (Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki Oddział Śląski w Chorzowie)
4. Chorzów śródmieście wrażeń ( Ewelina Kawecka)
5. Biblioteka Pod chmurką dla aktywnych rodziców (Ewa Klepczarek (Klub Aktywnych Mam)

KULTURA NA WOLNOŚCI

Podsumowaniem pierwszej części naszego udziału w programie Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016" jest dokument "Diagnoza potrzeb kulturalnych i zasobów społecznych mieszkańców dzielnicy Centrum w Chorzowie przeprowadzona w ramach projektu Chorzowskiego Centrum Kultury "Kultura na Wolności" zapraszamy do lektury.


Jednocześnie przypominamy, że od sierpnia wspólnie z mieszkańcami realizujemy 5 projektów zgłoszonych w ramach inicjatyw lokalnych.