Pokazy LUX w Kinie Grajfka!

Wszystkie pięć filmów nominowanych do Europejskiej Nagrody Publiczności LUX zostanie przetłumaczonych na 24 języki urzędowe Unii Europejskiej, a ich pokazy odbędą się we wszystkich państwach członkowskich. Nie przegap okazji, by obejrzeć filmy, ocenić je i wygrać atrakcyjne nagrody.
 
02/04/2024 - "Opadające liście" reż. Aki Kaurismäki -> https://kino.chck.pl/repertuar/opadajace-liscie/
05/04/2024 - "Adamant" reż. Nicolas Philibert -> https://kino.chck.pl/repertuar/adamant/
03/04/2024 18:00 - ,,20000 gatunków pszczół" reż. Estibaliz Urresola Solaguren -> https://kino.chck.pl/repertuar/20000-gatunkow-pszczol/
04/04/24 18:00 - ,,Siostrzeństwo świętej sauny" reż. Anna Hints -> https://kino.chck.pl/repertuar/smoke-sauna-sisterhood/
-> Wstęp wolny - obowiązuje rezerwacja miejsc: damian_b@chck.pl; tel. 32 349 78 71.
 
*Nagrodę Publiczności LUX przyznają Parlament Europejski i Europejska Akademia Filmowa (European Film Academy) we współpracy z Komisją Europejską i siecią kin Europa Cinemas. Konkurs to święto kina europejskiego. Ma on zwracać uwagę na ważne kwestie społeczne, polityczne i kulturalne w Europie.
 
W roku 2024 do nagrody nominowane są następujące filmy „20000 gatunków pszczół” w reżyserii Estibaliz Urresoli Solaguren, „Opadające liście” wyreżyserowane przez Akiego Kaurismakiego, „Adamant” w reżyserii Nicolasa Philiberta, „Pokój nauczycielski” Ilkera Cataka oraz „Siostrzeństwo świętej sauny” w reżyserii Anny Hints.
 
W wyborze laureata nagrody uczestniczą widzowie, skoro jest to nagroda publiczności, nie może być inaczej… Osoby uczestniczące w ocenie filmów (głosowanie trwa do 14 kwietnia 2024 roku) dają sobie szanse na wygranie wspaniałych nagród. Wśród nich są wizyta w Parlamencie Europejskim i udział w ceremonii wręczenia Europejskiej Nagrody Publiczności LUX (16 kwietnia 2024 roku), a także spotkania z reżyserami i realizatorami nominowanych filmów.
 
Głosowanie polega na przyznaniu filmom od jednej (słaby) do pięciu (doskonały) gwiazdek na stronie internetowej https://luxaward-rating.europarl.europa.eu/pl/
 
Redakcja magazynu „Chorzów Miasto Kultury” zaprosiła Nagrodę Publiczności LUX do Chorzowa. Dzięki współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce, Miastem Chorzów i Chorzowskim Centrum Kultury, Kino za Rogiem „Grajfka” w dniach 2-5 kwietnia 2024 roku o godzinie 18.00 prezentować będzie specjalne bezpłatne pokazy nominowanych filmów.
 
O szczegółach programu seansów informować będziemy na bieżąco m.in. w naszych mediach społecznościowych.
 
ZAPRASZAMY na seanse do naszego kina!