Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2024

Chorzowskie Centrum Kultury realizuje projekt "Mowa i godka. Relacje językowe" w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2024"

Dom Kultury+ Partnerstwo Lokalne

Realizujemy projekt "Relacje pARTnerskie" w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Edycja 2024 Zadanie II Partnerstwo Lokalne

Metropolia Kultury 2024

Tegoroczna Metropolia Kultury zapowiada się pod znakiem szkoleń, warsztatów oraz innych interesujących działań skierowanych do kulturalników i kulturalniczek z terenu całej Metropolii. Wszystkie te wydarzenia towarzyszyć będą naszym staraniom o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029, które realizujemy pod hasłem Play!

Chorzowskie Centrum Kultury jest współorganizatorem cyklu szkoleń dla sektora KULTURY

Masz pytania dotyczące programu? Napisz: biuro@katowicegzm2029.eu
ZAPISY NA SZKOLENIA W CHCK: magda_r@chck.pl i barbara@chck.pl

XIII Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego - FARA

Celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego teatrów nieprofesjonalnych działających w szkołach, stowarzyszeniach, ośrodkach itd. Chcemy aby festiwal inspirował do poszukiwań twórczych, do rozwijania swoich zainteresowań i talentów, doskonalenia umiejętności artystycznych, szerzenia kultury żywego słowa oraz do spędzania wolnego czasu w obcowaniu z kulturą.

DO ZOBACZENIA NA SCENIE!

XXV EDYCJA CHORZOWSKIEGO FESTIWALU PRZEDSZKOLAKÓW BOBAS 2024

06.05.24r. g. 9:00 - Pierwszy dzień przesłuchań
07.05.24r. g. 9:00 - Przesłuchania - dzień II

Wstęp wolny

Więcej informacji: beata@chck.pl, 32 349 78 78

XXII TURNIEJ SZTUKI RECYTATORSKIEJ „PROMUJ ŚLĄSK”

Turniej Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk” wpisał się już na dobre w kulturalny krajobraz Chorzowa. Podstawowym założeniem jest promocja śląskich twórców, niejako naszych sąsiadów, poetów i prozaików tego jedynego w swoim rodzaju regionu, za pomocą recytatorskiego konkursu.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TEGOROCZNEJ EDYCJI!

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania

Koordynator konkursu: Urszula Kamysz-Zawadzka

Więcej informacji: urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84

CYFROWE INSPIRACJE

Projekt Cyfrowe inspiracje / Digital inspirations
z programu Erasmus +

Warsztaty produkcji muzycznej z elementami kompozycji - MASTERCLASS

Chorzowskie Centrum Kultury i Fundacja Na Sto otwierają warsztaty produkcji muzycznej z elementami kompozycji - MASTERCLASS.

Warsztaty prowadzone będą przez Aleksandra Woźniaka producenta muzycznego, kompozytora i realizatora dźwięku.

TRWAJĄ ZAPISY!

EDUKACJA; SZTUKA; TECHNOLOGIA. Be e-smART

ERASMUS + SMALL-SCALE PARTNERSHIPS PROJECT

>>> Nasz projekt dotyczy zwiększenia wiedzy i umiejętności młodzieży w obszarze kompetencji miękkich i cyfrowych. Działania edukacyjne zrealizujemy m.in. w oparciu o realizację projektów mulitimedialnych z udziałem lokalnych artystów oraz inicjatyw uczestników.

OFERTA CHCK- CENNIK

OFERTA CHCK- CENNIKI WYNAJMU

15 lat CHCK

OCZYWIŚCIE KULTURA CZYLI 15 URODZINY CHCK autorstwa Anny Ładuniuk

KULTURA JAKO TERAPIA SPOŁECZNA

Głęboko wierzymy, że obcowanie ze sztuką, w każdym możliwym jej wariancie, ma właściwości terapeutyczne. Współuczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych i artystycznych daje poczucie bycia częścią większej społeczności, pozwala się określić i wyrazić, dać upust skrywanym emocjom może też koić i uspokajać.

2 Przystanek Krajcok Festiwal 2023

Nadeszła ta chwila! Oto wyniki kwalifikacji do półfinału 2 Przystanek Krajcok Festiwal 2023:
1. Mateusz Sosna
2. Dominik Woźniak
3. Marek Hadrian
4. Radosław Bugański
5. Jerzy Bugański
6. Roman Kowalczyk
7. Piotr Tatura
8. Artur Klahs
9. Beata Dropik
10. Tomasz Calicki
11. Agnieszka i Jerzy Rumanowscy
12. Collegium Cover Band - zespół
13. Tacy Nie Inni – zespół

II PRZYSTANEK KRAJCOK FESTIWAL – ZGŁOŚ SIĘ

Kochani zapraszamy serdecznie już po raz drugi na Przystanek Krajcok Festiwal. Wcześniejszy Przystanek Krajcok już ponad dekadę goszczący w murach Starochorzowskiego Domu Kultury - upamiętniającego wspaniałego chorzowskiego artystę - Mirka Bregułę przerodził się w piękny festiwal.

Z tej okazji zapraszamy wokalistów, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne do udziału w II Festiwalu „Przystanek Krajcok”, którego inspiracją jest muzyka zespołu Universe. Kultowe utwory tego zespołu pragniemy usłyszeć w nowych, Waszych interpretacjach i aranżacjach. Ci z Was, który tworzą własne, autorskie kompozycje, będą mieli okazję zaprezentować je na dużej scenie. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września. Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie.

Więcej informacji:
majka@chck.pl; 32 247 39 56

Projekt ZE SZTUKĄ MI DO TWARZY- cykl wydarzeń

W ramach programu PROMOCJA CZYTELNICTWA
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego

To cykl wydarzeń, działań związanych z promocją czytelnictwa i upowszechnianiem twórczości m.in. polskich autorów.

Cykl, w którym dzieła literackie są łączone z muzyką i filmem.

OJCZYSTY NIEOCZYWISTY

Projekt realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2023"

,,Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2023”

XII Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego - FARA

Celem festiwalu jest więc prezentacja tego dorobku artystycznego teatrów nieprofesjonalnych działających w szkołach, stowarzyszeniach, ośrodkach itd. Chcemy aby festiwal inspirował do poszukiwań twórczych, do rozwijania swoich zainteresowań i talentów, doskonalenia umiejętności artystycznych, szerzenia kultury żywego słowa oraz do spędzania wolnego czasu w obcowaniu z kulturą.

Konwersja cyfrowa domów kultury

Chorzowskie Centrum Kultury realizuje projekt dofinansowany z funduszy europejskich w ramach programu Konwersja cyfrowa domów kultury.

Przepisy kulinarne chorzowskich seniorów

Chorzowscy seniorzy są twórczy, aktywni i pełni życia. A poza tym nasze seniorki – fantastyczne gospodynie! U każdej z nich znajdzie się przepis
kulinarny, którym chętnie podzieli się z otoczeniem. To może być danie z babcinej książki kucharskiej albo jakiś współczesny „daniowy hit” z
kolorowego czasopisma. Może być to danie ekskluzywne na wyjątkową okazję lub coś prostego w przygotowaniu. W każdym przypadku są to sprawdzone dania i ulubione napoje. Proponujemy Państwu przepisy kulinarne naszych seniorek z Chorzowskiej Artystycznej Akademii (seniorzy-mężczyźni będą również mile widziani ze swoimi sprawdzonymi przepisami) w rubryce „Przepisy kulinarne chorzowskich seniorów”.

Zachęcamy do udziału i do eksperymentowania w kuchni!
Smacznego!

PROJEKT „Otwarci na literaturę - czytamy, działamy i udostępniamy”

Otwarci na literaturę - czytamy, działamy i udostępniamy

W ramach programu PROMOCJA CZYTELNICTWA, projekt „Otwarci na literaturę - czytamy, działamy i udostępniamy"
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego”

YOUTH CANVAS

Projekt realizowany w ramach programu ERASMUS+

ARTYSTYCZNE TORNADO WYCHODZIMY ZE SZTUKĄ W MIASTO w ramach programu kultura dostępna

Projekt pod nazwą „Artystyczne tornado- wychodzimy ze sztuką w miasto”, był odpowiedzią na potrzebę ożywienia miasta szczególnie dzielnic pod względem oferty animacyjno- kulturalnej. Zakładał cykl wydarzeń składających się z działań artystycznych w różnych częściach naszego miasta.

W ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2022
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

SCENA POD SCHODAMI

„Scena pod schodami” to wyjątkowe miejsce na kulturę w Chorzowie.

To miejsce dla osób mających własną inicjatywę oraz koncepcję związaną w działalnością artystyczną, a także dla osób lubiących miło spędzić czas przy filiżance kawy czy herbaty.

XI Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego - FARA

Celem festiwalu jest więc prezentacja tego dorobku artystycznego teatrów nieprofesjonalnych działających w szkołach, stowarzyszeniach, ośrodkach itd. Chcemy aby festiwal inspirował do poszukiwań twórczych, do rozwijania swoich zainteresowań i talentów, doskonalenia umiejętności artystycznych, szerzenia kultury żywego słowa oraz do spędzania wolnego czasu w obcowaniu z kulturą.

"Sztuka między mediami"

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznał Chorzowskiemu Centrum Kultury dotacje w ramach programu EDUKACJA KULTURALNA 2021!

Zadanie: "Sztuka między mediami"

-> W okresie sierpień - listopad 2021r. -> zrealizujemy cykl ok. 31 warsztatów związanych ze sztuką multimediów. Punktem odniesienia będzie intermedialny charakter współczesnej kultury i przekonanie, że sztuka współczesna nie jest przypisana jednemu, konkretnemu medium.
-> Projekt wpisuje się w strategię rozwoju instytucji, kierowany jest do mieszkańców Chorzowa i okolic, których zaangażuje w warsztaty edukacyjne z zakresu szeroko rozumianych multimediów. Chcemy wydobyć teatr, film, literaturę z intermedialnego kontekstu i zastanowić się jak (czy w ogóle?) technologia zmienia sens danych utworów.

O inicjatywach projektu i formach ich realizacji będziemy informowali na bieżąco.

Więcej informacji:
magda_r@chck.pl, 32 349 78 62

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS WOKALNY IM. STANISŁAWA JOPKA

Nabór do tegorocznej drugiej edycji konkursu - Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka, którego organizatorem jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" został otwarty.
Chorzowskie Centrum Kultury jest Partnerem Regionalnym konkursu, odpowiedzialnym za przeprowadzenie przesłuchań w województwie śląskim.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 października 2021 r. Każde przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone mailowo lub telefonicznie.
Przesłuchania w naszym regionie odbędą się 2 i 3 października 2021r. w Chorzowskie Centrum Kultury.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: konkurs.jopek@chck.pl

Więcej informacji:
urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84

Projekt KulturOK

Słyszeliście już o grupie "KulturOK" działającej w piwnicy Chorzowskiego Centrum Kultury?
KulturOK to...
◾️ młodzi artyści,
◾️ osoby z chęcią do działania,
◾️ miejsce spotkań,
◾️ próby młodych zespołów i grup artystycznych.

KulturOK - to projekt polegający na stworzeniu, bezpiecznej, kreatywnej przestrzeni do samodzielnych twórczych inicjatyw młodzieży naszego miasta. Działania w ramach klubu KulturOK, realizowane są w pomieszczeniach „Sceny Pod Schodami”. Na 150 m2 realizowane są działania teatralne, muzyczne, plastyczne, wystawy, bitwy hip-hopowe i wszelkie inicjatywy związane z szeroko pojętą edukacją kulturową.

KulturOK powstał w czasie pandemii Covid-19 (2020r.), jako odpowiedź na pytania młodzieży o możliwość kontynuacji projektów twórczych w bezpiecznych warunkach, w czasie kiedy inne miejsca (szkoły, aule, sale prób) pozostawały niedostępne.

Więcej informacji:
magda_r@chck.pl, 32 349 78 62

Media4Life Erasmus+ Project

Chorzowskie Centrum Kultury wraz ze Starochorzowski Dom Kultury jest partnerem międzynarodowego projektu w ramach programu ERASMUS + pt. “New Media 4 Lifelong Learning”.
-> Celem projektu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych wśród seniorów i wspieranie edukatorów osób dorosłych uczących o technologiach informacyjno-komunikacyjnych.

Bardzo cieszymy się na możliwość wymiany wiedzy w tak zacnym gronie. Na dodatek zaczęliśmy planować nasze pierwsze spotkanie w Grecji. O dalszych postępach będziemy informować na bieżąco.

Więcej informacji:
e-mail: annabratek@chck.pl, tel: 600 930 227

#zostańYoutuberem - warsztaty online przygotowane przez Chorzowskie Centrum Kultury

Projekt realizowany w ramach 7. Edycji Budżetu Obywatelskiego 2020 w Miasto Chorzów.

Interesujesz się Youtube i chciałabyś/chciałbyś założyć swój kanał, ale nie wiesz od czego zacząć? Te warsztaty są dla Ciebie! Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i pracy nad samym sobą, nad kreowaniem własnego przekazu, zgłębianiem swoich pasji i dzieleniem się nimi ze światem. Podczas warsztatów dowiesz się m.in. jak krok po kroku założyć, prowadzić i rozwijać swój kanał, jak tworzyć wartościowe treści (konkretne wskazówki) i dlaczego dźwięk jest ważniejszy niż obraz. Pokażemy Ci także jak przy niewielkich nakładach kręcić ciekawe i angażujące filmy, jak je montować a także jaką wybrać muzykę do filmów (płatna/darmowa). Kto poprowadzi warsztaty? Specjaliści w dziedzinie nowych mediów, pomogą Wam wypracować umiejętności oraz zdobyć sporą dawkę wiedzy. Gościem specjalnym warsztatów będzie Wojciech Kaczmarczyk znany Youtuber z kanału „Do roboty”.

Więcej informacji:
magda_r@chck.pl tel. 698581505

CHORZOWSKI FESTIWAL FILMÓW EUROPEJSKICH

W ramach inicjatywy zgłoszonej w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowskie Centrum Kultury organizuje Chorzowski Festiwal Filmów Europejskich im. Kazimierza Kutza.
W tym roku prezentujemy Państwu kino czeskie.

Więcej informacji:
barbara_g@chck.pl, tel. 32 349-78-69

SPINACZ. Społeczność; Intermedialność; Edukacja.

Priojekt „SPINACZ. Społeczność; Intermedialność; Edukacja” opiera się na realizacji cyklu warsztatów z zakresu sztuk multimedialnych, bazujących na intermedialnym charakterze współczesnej kultury, przenikaniu się różnych dziedzin sztuki ale też form przekazu. Będziemy mieszali różne media (tu rozumiane jako różne formy przekazu) zestawimy muzykę z filmem, literaturę z malarstwem, komiksem czy grą komputerową. Będziemy też zestawiać nowe media z tymi analogowymi (tu media w znaczeniu nośnika treści). Projekt SPINACZ opiera się na wielokierunkowym łączeniu - spinaniu: różnych form i nośników, starego z nowym, w końcu ludzi ze sobą poprzez współuczestnictwo oraz utrwalanie uniwersalnych wartości prezentowanych w sztuce.

DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2020

Starochorzowski Dom Kultury został beneficjentem programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020

Chcemy się zmieniać i być instytucją blisko Was - odbiorców kultury, mieszkańców Starego Chorzowa, po prostu ludzi. Celem programu jest zwiększenie zaangażowania domów kultury, ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców.

Więcej informacji: www.sdk.org.pl

BUDŻET OBYWATELSKI 2019

Po raz kolejny Chorzowskie Centrum Kultury koordynuje realizację części projektów kulturalnych zgłoszonych w Budżecie Obywatelskim na 2019 r.

Projekty realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Chorzowa 2018

Festyn środowiskowy "Od malucha do seniora" 18.05.2018
Koncert "Głosy Batorego" 8.06.2018
Realizacja zajęć plenerowych dla dziec w dzielnicy Chorzów II - lipiec - sierpień 2018
Stworzenie Młodzieżowego Centrum Filmu Amatorskiego - maj - październik 2018

One Man Act

Projekt mający na celu ukazanie, że jeden artysta może zmienić otaczającą go rzeczywistość.

więcej informacji:
barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 68/63

Chorzowski Festiwal Przedszkolaków Bobas

Projekt mający na celu

więcej informacji:
beata@chck.pl, tel. 32 349 78 78/63

Dziecięca Akademia Nauki

Projekt mający na celu propagowanie nauk ścisłych u dzieci za pomocą samodzielnych eksperymentów.

więcej informacji i rezerwacja biletów:
sabina@chck.pl tel 32 349 78 67/65/63

Artystyczna Akademia Seniora

Projekt mający na celu aktywizację środowiska seniorów i zaproponowanie im twórczego spędzania czasu w naszym centrum kultury.

więcej informacji:
urszula@chck.pl, tel. (32) 349 78 84

Cykl Koncertów 21+

Projekt mający na celu dotarcie do grupy wiekowej, która najrzadziej odwiedza tego rodzaju instytucje kultury.

więcej informacji:
damian_b@chck.pl, 32 349 78 71/63

Turniej Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk”

Projekt mający na celu zaprezentowanie śląskich twórców, poetów oraz artystów, za pomocą recytatorskiego konkursu.

więcej informacji:
urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84/63/65

Proskenion - Festiwal Ludzi Szczęsliwych

Projekt mający na celu promowanie wśród seniorów aktywnej postawy wobec życia kulturalnego.

więcej informacji:
beata@chck.pl, tel. 32 349 78 78/63

Kombinat Festiwal Sztuki Nieprzymuszonej

Projekt mający na celu przybliżenie ludziom muzyki alternatywnej, którą rzadko spotyka się na powszechnej scenie.

więcej informacji:
damian@chck.pl, 32 349 78 71/63

Sąsiedzki Festiwal Filmowy „Vive la Cwajka”

Projekt mający na celu zjednoczenie społeczności w samym sercu miasta. Plenerowe kino, zabawy dla dzieci, spotkania policji z mieszkańcami.

więcej informacji:
agnieszka_pielok@chck.pl, tel. (32) 349 78 68

Walimy w Kocioł

Projekt mający na celu spełnienie marzeń osób dorosłych, którzy zawsze chcieli nauczyć się grać na perkusji i wiedzą, że nigdy nie jest za późno aby to zrobić.

więcej informacji:
natalia@chck.pl, 32 349 78 84/63

Kultura na Wolności

Projekt mający na celu zwiększenie udziału grup nieformalnych w życiu społeczno – kulturalnym Chorzowa i wzmacnianie aktywności społecznej mieszkańców miasta.

więcej informacji:
barbara_g@chck.pl, tel. 32 349 78 68/63

Ze Sztuką mi do Twarzy

Projekt mający na celu interaktywną formułę przybliżania młodemu człowiekowi sztuki, uwzględniając jej wielowymiarowość.

więcej informacji:
barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 68/63

samoVolka - Festiwal Animacji na ulicy Wolności

Projekt mający na celu zmienę centrum naszego miasta w scenę - Wyjście na przeciw mieszkańcom Chorzowa aby bliżej nich były Warsztaty, wernisaże, animacje oraz koncerty.

więcej informacji:
barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 68/63
W programie wernisaż, warsztaty, animacje, prezentacje oraz wspaniałe koncerty.

FESTIWAL WSPÓŁCZESNA SCENA TAŃCA

Projekt mający na celu promowanie szczeroko pojętego teatru tańca, kreatywności tańca współczesnego, a zarazem inspirowania do powstawania realizacji filmowych ukazujących piękno sceny teatralnej


więcej informacji:
urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84/63/65