"Sztuka między mediami"

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznał Chorzowskiemu Centrum Kultury dotacje w ramach programu EDUKACJA KULTURALNA 2021!

Zadanie: "Sztuka między mediami"

-> W okresie sierpień - listopad 2021r. -> zrealizujemy cykl ok. 31 warsztatów związanych ze sztuką multimediów. Punktem odniesienia będzie intermedialny charakter współczesnej kultury i przekonanie, że sztuka współczesna nie jest przypisana jednemu, konkretnemu medium.
-> Projekt wpisuje się w strategię rozwoju instytucji, kierowany jest do mieszkańców Chorzowa i okolic, których zaangażuje w warsztaty edukacyjne z zakresu szeroko rozumianych multimediów. Chcemy wydobyć teatr, film, literaturę z intermedialnego kontekstu i zastanowić się jak (czy w ogóle?) technologia zmienia sens danych utworów.

O inicjatywach projektu i formach ich realizacji będziemy informowali na bieżąco.

Więcej informacji:
magda_r@chck.pl, 32 349 78 62

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS WOKALNY IM. STANISŁAWA JOPKA

Nabór do tegorocznej drugiej edycji konkursu - Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka, którego organizatorem jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" został otwarty.
Chorzowskie Centrum Kultury jest Partnerem Regionalnym konkursu, odpowiedzialnym za przeprowadzenie przesłuchań w województwie śląskim.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 października 2021 r. Każde przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone mailowo lub telefonicznie.
Przesłuchania w naszym regionie odbędą się 2 i 3 października 2021r. w Chorzowskie Centrum Kultury.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: konkurs.jopek@chck.pl

Więcej informacji:
urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84

Projekt KulturOK

Słyszeliście już o grupie "KulturOK" działającej w piwnicy Chorzowskiego Centrum Kultury?
KulturOK to...
◾️ młodzi artyści,
◾️ osoby z chęcią do działania,
◾️ miejsce spotkań,
◾️ próby młodych zespołów i grup artystycznych.

KulturOK - to projekt polegający na stworzeniu, bezpiecznej, kreatywnej przestrzeni do samodzielnych twórczych inicjatyw młodzieży naszego miasta. Działania w ramach klubu KulturOK, realizowane są w pomieszczeniach „Sceny Pod Schodami”. Na 150 m2 realizowane są działania teatralne, muzyczne, plastyczne, wystawy, bitwy hip-hopowe i wszelkie inicjatywy związane z szeroko pojętą edukacją kulturową.

KulturOK powstał w czasie pandemii Covid-19 (2020r.), jako odpowiedź na pytania młodzieży o możliwość kontynuacji projektów twórczych w bezpiecznych warunkach, w czasie kiedy inne miejsca (szkoły, aule, sale prób) pozostawały niedostępne.

Więcej informacji:
magda_r@chck.pl, 32 349 78 62

Media4Life Erasmus+ Project

Chorzowskie Centrum Kultury wraz ze Starochorzowski Dom Kultury jest partnerem międzynarodowego projektu w ramach programu ERASMUS + pt. “New Media 4 Lifelong Learning”.
-> Celem projektu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych wśród seniorów i wspieranie edukatorów osób dorosłych uczących o technologiach informacyjno-komunikacyjnych.

Bardzo cieszymy się na możliwość wymiany wiedzy w tak zacnym gronie. Na dodatek zaczęliśmy planować nasze pierwsze spotkanie w Grecji. O dalszych postępach będziemy informować na bieżąco.

Więcej informacji:
e-mail: annabratek@chck.pl, tel: 600 930 227

#zostańYoutuberem - warsztaty online przygotowane przez Chorzowskie Centrum Kultury

Projekt realizowany w ramach 7. Edycji Budżetu Obywatelskiego 2020 w Miasto Chorzów.

Interesujesz się Youtube i chciałabyś/chciałbyś założyć swój kanał, ale nie wiesz od czego zacząć? Te warsztaty są dla Ciebie! Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i pracy nad samym sobą, nad kreowaniem własnego przekazu, zgłębianiem swoich pasji i dzieleniem się nimi ze światem. Podczas warsztatów dowiesz się m.in. jak krok po kroku założyć, prowadzić i rozwijać swój kanał, jak tworzyć wartościowe treści (konkretne wskazówki) i dlaczego dźwięk jest ważniejszy niż obraz. Pokażemy Ci także jak przy niewielkich nakładach kręcić ciekawe i angażujące filmy, jak je montować a także jaką wybrać muzykę do filmów (płatna/darmowa). Kto poprowadzi warsztaty? Specjaliści w dziedzinie nowych mediów, pomogą Wam wypracować umiejętności oraz zdobyć sporą dawkę wiedzy. Gościem specjalnym warsztatów będzie Wojciech Kaczmarczyk znany Youtuber z kanału „Do roboty”.

Więcej informacji:
magda_r@chck.pl tel. 698581505

CHORZOWSKI FESTIWAL FILMÓW EUROPEJSKICH

W ramach inicjatywy zgłoszonej w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowskie Centrum Kultury organizuje Chorzowski Festiwal Filmów Europejskich im. Kazimierza Kutza.
W tym roku prezentujemy Państwu kino czeskie.

Więcej informacji:
barbara_g@chck.pl, tel. 32 349-78-69

SPINACZ. Społeczność; Intermedialność; Edukacja.

Priojekt „SPINACZ. Społeczność; Intermedialność; Edukacja” opiera się na realizacji cyklu warsztatów z zakresu sztuk multimedialnych, bazujących na intermedialnym charakterze współczesnej kultury, przenikaniu się różnych dziedzin sztuki ale też form przekazu. Będziemy mieszali różne media (tu rozumiane jako różne formy przekazu) zestawimy muzykę z filmem, literaturę z malarstwem, komiksem czy grą komputerową. Będziemy też zestawiać nowe media z tymi analogowymi (tu media w znaczeniu nośnika treści). Projekt SPINACZ opiera się na wielokierunkowym łączeniu - spinaniu: różnych form i nośników, starego z nowym, w końcu ludzi ze sobą poprzez współuczestnictwo oraz utrwalanie uniwersalnych wartości prezentowanych w sztuce.

DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2020

Starochorzowski Dom Kultury został beneficjentem programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020

Chcemy się zmieniać i być instytucją blisko Was - odbiorców kultury, mieszkańców Starego Chorzowa, po prostu ludzi. Celem programu jest zwiększenie zaangażowania domów kultury, ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców.

Więcej informacji: www.sdk.org.pl

BUDŻET OBYWATELSKI 2019

Po raz kolejny Chorzowskie Centrum Kultury koordynuje realizację części projektów kulturalnych zgłoszonych w Budżecie Obywatelskim na 2019 r.

Projekty realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Chorzowa 2018

Festyn środowiskowy "Od malucha do seniora" 18.05.2018
Koncert "Głosy Batorego" 8.06.2018
Realizacja zajęć plenerowych dla dziec w dzielnicy Chorzów II - lipiec - sierpień 2018
Stworzenie Młodzieżowego Centrum Filmu Amatorskiego - maj - październik 2018

One Man Act

Projekt mający na celu ukazanie, że jeden artysta może zmienić otaczającą go rzeczywistość.

więcej informacji:
barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 68/63

Chorzowski Festiwal Przedszkolaków Bobas

Projekt mający na celu

więcej informacji:
beata@chck.pl, tel. 32 349 78 78/63

Dziecięca Akademia Nauki

Projekt mający na celu propagowanie nauk ścisłych u dzieci za pomocą samodzielnych eksperymentów.

więcej informacji i rezerwacja biletów:
sabina@chck.pl tel 32 349 78 67/65/63

Artystyczna Akademia Seniora

Projekt mający na celu aktywizację środowiska seniorów i zaproponowanie im twórczego spędzania czasu w naszym centrum kultury.

więcej informacji:
jolanta_s@chck.pl, tel. (32) 349 78 62

Cykl Koncertów 21+

Projekt mający na celu dotarcie do grupy wiekowej, która najrzadziej odwiedza tego rodzaju instytucje kultury.

więcej informacji:
damian_b@chck.pl, 32 349 78 71/63

Turniej Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk”

Projekt mający na celu zaprezentowanie śląskich twórców, poetów oraz artystów, za pomocą recytatorskiego konkursu.

więcej informacji:
urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84/63/65

Proskenion - Festiwal Ludzi Szczęsliwych

Projekt mający na celu promowanie wśród seniorów aktywnej postawy wobec życia kulturalnego.

więcej informacji:
beata@chck.pl, tel. 32 349 78 78/63

Kombinat Festiwal Sztuki Nieprzymuszonej

Projekt mający na celu przybliżenie ludziom muzyki alternatywnej, którą rzadko spotyka się na powszechnej scenie.

więcej informacji:
damian@chck.pl, 32 349 78 71/63

Festiwal Małych Form Artystycznych

Celem festiwalu jest więc prezentacja tego dorobku artystycznego teatrów nieprofesjonalnych działających w szkołach, stowarzyszeniach, ośrodkach itd. Chcemy aby festiwal inspirował do poszukiwań twórczych, do rozwijania swoich zainteresowań i talentów, doskonalenia umiejętności artystycznych, szerzenia kultury żywego słowa oraz do spędzania wolnego czasu w obcowaniu z kulturą.

Skierowany jest do grup artystycznych działająch niezależnie od grup wiekowych na terenie Chorzowa, okolic oraz województwa śląskiego, gdzie stał się już cenioną imprezą kulturalną.

Sąsiedzki Festiwal Filmowy „Vive la Cwajka”

Projekt mający na celu zjednoczenie społeczności w samym sercu miasta. Plenerowe kino, zabawy dla dzieci, spotkania policji z mieszkańcami.

więcej informacji:
agnieszka_pielok@chck.pl, tel. (32) 349 78 68

Walimy w Kocioł

Projekt mający na celu spełnienie marzeń osób dorosłych, którzy zawsze chcieli nauczyć się grać na perkusji i wiedzą, że nigdy nie jest za późno aby to zrobić.

więcej informacji:
natalia@chck.pl, 32 349 78 84/63

Kultura na Wolności

Projekt mający na celu zwiększenie udziału grup nieformalnych w życiu społeczno – kulturalnym Chorzowa i wzmacnianie aktywności społecznej mieszkańców miasta.

więcej informacji:
barbara_g@chck.pl, tel. 32 349 78 68/63

Ze Sztuką mi do Twarzy

Projekt mający na celu interaktywną formułę przybliżania młodemu człowiekowi sztuki, uwzględniając jej wielowymiarowość.

więcej informacji:
barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 68/63

samoVolka - Festiwal Animacji na ulicy Wolności

Projekt mający na celu zmienę centrum naszego miasta w scenę - Wyjście na przeciw mieszkańcom Chorzowa aby bliżej nich były Warsztaty, wernisaże, animacje oraz koncerty.

więcej informacji:
barbara@chck.pl, tel. 32 349 78 68/63
W programie wernisaż, warsztaty, animacje, prezentacje oraz wspaniałe koncerty.

FESTIWAL WSPÓŁCZESNA SCENA TAŃCA

Projekt mający na celu promowanie szczeroko pojętego teatru tańca, kreatywności tańca współczesnego, a zarazem inspirowania do powstawania realizacji filmowych ukazujących piękno sceny teatralnej


więcej informacji:
urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84/63/65