#zostańYoutuberem - warsztaty online przygotowane przez Chorzowskie Centrum Kultury

 

Niestety w związku z sytuacją epidemiczną w kraju i wprowadzeniu kolejnych obostrzeń związanych z przestrzeganiem reżimu sanitarnego nie mogliśmy zrealizować zadania „Spotkanie z YouTuberami” na żywo z publicznością. Ponownie wszystkie teatry, kina, muzea, galerie czy domy kultury od 7 listopada 2020r. zostały zamknięte, dlatego musieliśmy znaleźć inne rozwiązanie dla zrealizowania projektu. Chorzowskie Centrum Kultury coraz więcej wydarzeń organizuje online, dlatego również "Spotkanie z YouTuberami" przenieśliśmy do sieci.  Potrzeba takiej realizacji pojawiła się w nowej sytuacji związanej z pandemią, podczas której kultura przeniosła się do sieci, a instytucje stanęły w obliczu nowych wyzwań.

Pracując nad nową a zarazem bezpieczną koncepcją przeprowadzenia projektu zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie warsztatów online pn. #zostanYoutuberem. To projekt, który daje szansę na rozwój kreatywnym twórcom, marzącym o karierze w Internecie.  Zaprosiliśmy naszych odbiorców do wspólnej zabawy i pracy nad samym sobą, nad kreowaniem własnego przekazu, zgłębianiem swoich pasji i dzieleniem się nimi ze światem. Warsztaty miały służyć upowszechnianiu kultury nowych mediów i działać na rzecz jej dostępności.

W trakcie trwania projektu jego uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak krok po kroku założyć, prowadzić i rozwijać swój kanał na platformie YouTube oraz jak tworzyć wartościowe treści w Internecie. Zorganizowaliśmy warsztaty z zakresu: nagrywania, montażu, skutecznej promocji oraz wielu innych tematów pomocnych przy prowadzeniu kanału na YouTubie. Dodatkowo projekt miał zapewnić łatwą dostępność do filmów wszystkim mieszkańcom i integrować ich wokół nowych mediów. Stworzyliśmy w sumie 13 odcinków, a dostęp do filmów był darmowy i w każdym momencie widz miał możliwość zobaczenia wszystkich filmów.

Warsztaty poprowadzili specjaliści w dziedzinie nowych mediów:

- Wojciech Kaczmarczyk - prowadzący kanał DO ROBOTY (z Abstra) na YouTube, oraz prezenter kilku programów telewizyjnych. Świeża krew w branży medialnej. Na co dzień specjalista od social mediów, internetowy maniak, konferansjer.

- Paweł Kłoda - dziennikarz, montażysta, właściciel firmy CollectiveMedia.pl, autor bloga rozmowydokawy.pl, współtwórca Social Media Start. Od kilku lat pomaga firmom i markom osobistym skutecznie prezentować się w Sieci poprzez wideo.

- Michał Cioch - freelancer specjalizujący się w mediach społecznościowych, współtwórca Social Media Start. Pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom, a także markom osobistym poprawiać swój wizerunek w internecie oraz osiągać cele marketingowe.

            - Łukasz Kozłowski - reżyser, operator, właściciel firmy Przedmarańcza.

            - Kamil Baron - wokalista, pedagog, artysta scen muzycznych, aktor dubbingowy.

- Marta Dobrowolska - dziennikarka z wykształcenia i z zawodu. Pracuje w Polskim Radiu Katowice jako reporterka, serwisantka i czasem reportażystka.

 

WSZYSTKIE ODCINKI ZNAJDZIECIE NA NASZYM KANALE NA YOUTUBE ORAZ NA FB!

-> https://www.youtube.com/watch?v=5ifeO1giPxc&list=PLmYzSLNVSaC-oZcAByf-zYDLWDM8Jg7DD

 

Współorganizatorzy:

Urząd Miasta Chorzów

Partnerzy:

Paweł Kłoda i Michał Cioch / Collective Media

Łukasz Kozłowski / Przedmarańcza

Overjoy Wojciech Kaczmarczyk

Kamil Baron  i Marta Dobrowolska