Centrum animacji

Często myślimy o kulturze w kategoriach rozrywki i spędzania wolnego czasu, tymczasem aktywne uczestnictwo mieszkańców w kulturze zwiększa poczucie ich zadowolenia z miejsca, w którym żyją, generuje rozwój społeczny i gospodarczy, przynosi miastu wymierne zyski. Przez działania animacyjne chcemy budować kapitał społeczny dzielnicy Centrum. 

Tworzymy koalicję podmiotów i organizacji. W 2016 roku uruchomiliśmy program mikrograntów na inicjatywy społeczne realizowane w centrum Chorzowa. Zapraszamy polskich i zagranicznych artystów i animatorów na rezydencje artystyczne, aby pracowali z mieszkańcami naszego miasta nad poprawą przestrzeni, w której żyjemy. W lutym 2016 roku w Chorzowskim Centrum Kultury została uruchomiona Galeria Antresola - miejsce dialogu o kulturze. Swoją twórczość będą w niej mogli prezentować zarówno artyści profesjonalni jak i miłośnicy różnych dziedzin sztuki, lokalne grupy twórcze. Chorzowskie Centrum Animacji czyni starania, aby poprzez kulturę zrewitalizować społecznie przestrzeń centrum Chorzowa. 

Program w swej pracy nawiązuje do tradycji przedwojennego „Domu Ludowego”.

Maj 2021

29.05

10:00

DZIEŃ DZIECKA

GRA RODZINNA „AMAZOŃSKA DŻUNGLA”
Weź udział w grze terenowej i przeżyj z bliskimi niezapomnianą przygodę.

29 maja z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla Was rodzinne atrakcje z dziką przygodą. W pięciu dzielnicach miasta rozegra się gra terenowa "Amazońska dżungla", która składa się z trzech części:
CZĘŚĆ I – NIE DAJ SIĘ POŻREĆ, g. 10.00-14.00 Chorzów Centrum, powtórka - g. 15.00-18.00 Osiedle Klimzowiec
CZĘŚĆ II – PRZETRWAJ W DŻUNGLI g. 10.00-14.00 Chorzów Stary, powtórka - g. 15.00-18.00 Chorzów II
CZĘŚĆ III - RODZINNE SAFARI - gra dla najmłodszych, g. 10.00-14.00 Chorzów Batory

WSTĘP WOLNY (obowiązują zapisy)

więcej informacji: agnieszka_w@chck.pl, tel. 32 247 39 56
Centrum animacji