Dziecięca Akademia Nauki

Chorzowskie Centrum Kultury, Prezydent Miasta Chorzowa oraz Fundacja Edukacyjna KOMBINATORY realizują cykl wykładów i warsztatów dla dzieci.

Celem projektu jest propagowanie nauk ścisłych oraz ich użyteczności w życiu codziennym z naciskiem na odkrywanie świata poprzez samodzielne eksperymentowanie pod okiem ekspertów. Zgodnie z naszą misją chcemy zaszczepić w najmłodszym pokoleniu pasje do nauki i poznawania świata. Otwarci na świat ludzie chętniej otwierają się też na różnego rodzaju kulturę. 

Skierowany jest do dzieci w wieku 6-12 lat. 

Spotkania odbywają się w cyklu comiesięcznych spotkań w roku szkolnym. 

Formuła zajęć obejmuje łączenie krótkiego wykładu przygotowanego specjalnie dla młodych słuchaczy przez ekspertów w danej dziedzinie z warsztatami podczas których mogą swobodnie eksperymentować w bezpiecznej przestrzeni pod opieką pracowników Fundacji KOMBINATORY. Dzieci podczas zajęć zdobywają wiedzę w naturalny sposób, angażując się w warsztaty wg własnych zainteresowań. Tak zdobywaną wiedzę dziecięcy mózg chłonie jak gąbka. Na koniec cyklu na podstawie indeksów dzieci otrzymują dyplom ukończenia.