Pracownia Nowoczesnych Gier Planszowych w ChCK ZAPRASZA!

Witaj w świecie nowoczesnych gier planszowych, w którym.. możesz stać się tym, kim tylko zapragniesz! Utalentowanym Architektem, walecznym Paladynem, lub inteligentnym Wicehrabią, średniowiecznego Zachodniego Królestwa; liderem mieszkańców przepięknej, leśnej krainy Everdell, gdzie dumnie stoi Wieczne Drzewo, wyznaczające Pory Roku; sprytnym przywódcą swego plemienia, zmagającego się z wyzwaniami okresu, który znamy jako Epoka Kamienia; sprawnym zarządcą swojej posiadłości w Puerto Rico, jednym z naczelników, którzy współtworzą przedsiębiorcze Klany Kaledonii, a nawet.. szaleńczo odważnym wodzem wikingów, znanych jako Najeźdźcy z Północy.


Za sprawą tych i jeszcze wielu innych tytułów, jakie zostaną niebawem udostępnione w ramach nowopowstającej Pracowni Nowoczesnych Gier Planszowych w ChCK, możliwa stanie się podróż do takich metropolii jak Orlean, Praga (Caput Regni), Istanbul, Merv (The Heart of the Silk Road), czy szansa na to, aby: wybrać się nad egzotyczny Ganges, zobaczyć słynne Zakazane Miasto (Gugong), lub odpowiedzieć na wezwanie bogów Azteków i wyruszyć do Teotihuacan. A jeśli ktoś będzie miał dosyć „spacerów po mieście”, zawsze będzie mógł wyruszyć na Wyspę Duchów (Spirit Island), czy zebrać się na odwagę, by zejść do Podmroku i spotkać Mroczne Elfy (Tyrants od the Underdark).


Wreszcie na śmiałków czekają także niezmierzone przestrzenie Kosmosu, gdzie o panowanie nad Imperium będą zaciekle rywalizować rody Landsraadu (Diuna: Imperium), a swoją cywilizację będą rozwijać frakcje, ze słynnego uniwersum Race for the Galaxy (New Frontiers). Odkrywanie „nowych światów” umożliwią Gwiezdne Wrota (Space Gate Odyssei), zaś „kosmiczną rewolucję energetyczną” zapoczątkuje „oswojenie” mocy gwiazd neutronowych (Pulsar 2849). Kiedy zaś przestrzeń kosmiczna okaże się zbyt „zimna i nieprzyjazna”, na zbudowanie, pod wzburzonymi falami ziemskich oceanów, będą oczekiwać Podwodne Miasta.


Ale to przecież, dopiero początek wielkiej przygody.. ;-)


Prowadzącemu i założycielowi w/w „Pracowni..” ogromnie zależy, na stworzeniu w naszym mieście, stałej i bezpiecznej „przystani” dla osób, które pragną odpocząć po trudach dnia codziennego, i jednocześnie budować wartościowe relacje społeczne, nie przed ekranem telewizora, komputera, tabletu, telefonu, ale – ciesząc się swoim towarzystwem – „nad planszą”: w gronie swoich najbliższych, w gronie przyjaciół, w gronie znajomych (zarówno tych „starych” jak i nowych). Spotkajmy się zatem w ChCK i stwórzmy wspólnie „Planszową Scenę (Pod Schodami”), grając razem w „planszówki”, aby przyjemnie i mądrze spędzić nasz wolny czas.