„2020: BURZA” W TR ONLINE – STREAMING ZE SCENY TR WARSZAWA W KINIE GRAJFKA

Transmisje w TR Online współtworzą najlepsi reżyserzy multimedialni i eksperci, którzy wnoszą do produkcji nową jakość przekładania języka teatru na ekran. Reżyserem transmitowanej realizacji będzie Nicolas Villegas – filmy, które realizował były pokazywane na najważniejszych festiwalach na całym świecie (w tym w Berlinie, Cannes i Los Angeles), zdobywając nagrody takie jak Camerimage czy Ars Mundi. Reżyserzy Villegas i Jarzyna ściśle współpracują, by wieczór z TR Online był wyjątkowym przeżyciem teatralnym.

“2020: Burza” to opowieść wielu wariantów, opracowywanych za pomocą nieustannie uczącej się sztucznej inteligencji. To prosta historia: kobieta lub mężczyzna wysoko postawiona/y (lub nie), zostaje zmuszona/y do zrezygnowania ze swojej pozycji, władzy, opuszczenia miasta i kraju, w którym mieszkał/a. Wraz z synem/córką ucieka na wyspę. Spędza tam dwanaście lat. Przypadek (lub burza) sprawia, że na tę samą wyspę trafiają (lub nie) osoby z jej/jego dawnego otoczenia. Ci, którym zawdzięcza (lub nie) życie i ci, którzy doprowadzili (bądź nie) do jej/jego upadku. Tak rozpoczyna się historia przedstawiona w “2020: Burza”.

Jak działa sztuczna inteligencja w przedstawieniu? Na sceniczną historię nakładane są różne możliwe wersje tego, co mogło się wydarzyć i tego co rzeczywiście się wydarzyło – w sposób imitujący pracę ludzkiej pamięci. Specjalnie zaprojektowany dla spektaklu program AI (Artificial Intelligence) będzie gromadził w czasie rzeczywistym informacje i opinie od ekipy spektaklu oraz publiczności – zarówno obecnej na żywo w TR Warszawa/ATM Studio, jak i tej oglądającej streaming – poprzez udzielanie odpowiedzi na krótkie ankiety przed spektaklem. Na podstawie tych informacji system będzie podejmował decyzje o układzie wariantów scen, charakterze muzyki i oświetlenia.

Ta sztuczna sieć neuronowa powstaje dzięki ludziom. Na bazie odpowiedzi ankietowych od publiczności oraz informacji od realizatorów i realizatorek, wykonawców i wykonawczyń program AI będzie doskonalił swoje umiejętności. Tym samym będzie rozwijał rzeczywistość spektaklu “2020: Burza”.

Obsada:
Alonso – Lech Łotocki
Antonio – Jacek Beler
Ariel – Justyna Wasilewska
Gonzalo – Sebastian Pawlak
Ferdynand – Natalia Kalita
Kaliban – Tomasz Tyndyk
Miranda – Mateusz Górski
Prospero – Agnieszka Podsiadlik
Sebastian – Mateusz Więcławek
Stefano – Monika Frajczyk
Trinkulo – Sara Celler-Jezierska
Kreska – głosu użyczyła Zula Szelewicz

Twórcy i twórczynie:
Reżyseria: Grzegorz Jarzyna
Scenariusz: Grzegorz Jarzyna, Weronika Murek
Scenografia: Fabien Lédé
Kostiumy i charakteryzacja: Anna Axer Fijałkowska
Muzyka: Piotr Kurek
Reżyseria wideo: Marek Kozakiewicz
Reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński
Choreografia: Ivan Estegneev
Reżyseria dźwięku: Piotr Domiński, Piotr Kurek
Sztuczna inteligencja: Paweł Wawrzyński
Animacje 3D: Kacper Shikeli
Wizualizacje 2D: Oliwia Szanajca-Kossakowska
Skany 3D: 3DMaster, Krystian Parol
Asystentka reżysera: Katarzyna Gawryś
Asystentka scenografa: Olga Papacz
Asystentki kostiumografki: Karolina Bramowicz, Olga Mazur

W sztuce wykorzystano fragmenty książki H.D. Thoreau „Walden, czyli życie w lesie” w przekładzie Haliny Cieplińskiej.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Cena biletu: 39 PLN/ os.

-> https://bilety.chck.pl/index.php/repertoire.html?id=1756