ARTYSTYCZNA AKADEMIA SENIORA

 

Szanowni Państwo,

Uczestnicy zajęć Artystycznej Akademii Seniora

w Chorzowskim Centrum Kultury

Niestety, wiemy już na pewno, że tak szybko w Chorzowskim Centrum Kultury nie spotkamy się „na żywo”… Wszyscy za Państwem tęsknimy!

Dlatego mamy następującą propozycję współpracy:

  1. Zorganizujemy dwie wystawy online –  na pierwszą złożą się fotografie prac plastycznych, które powstały pod opieką artystyczną Pani Jolanty Szromek i Pana Mariana Knoblocha; drugą wystawą online będzie prezentacja prac plastycznych, które wykonali Państwo podczas wyjazdowych warsztatów artystycznych w lipcu 2019 roku pod okiem Mirosława Orzechowskiego.
  2. Specjalnie dla Państwa uruchomimy audycje w Chckowskim RADIU „Fajka”, które poprowadzi dla Państwa kochająca Was – Beatka Chren. Będą to między innymi rozmowy z zaproszonymi przez p. Beatę Gośćmi oraz czytania wybranych tekstów.
  3. Szczególnie cenna wydaje się być realizacja (nieco zmieniona) Państwa inicjatywy – „Miłość w czasach korony”. Wiersze znanych poetów czytać będą aktorzy Artystycznej Akademii Seniora. Prezentacje te będą dostępne na stronie internetowej ChCK i na Facebooku.
  4. W ramach współpracy z Kulturalno – Oświatowym Centrum im. Kornela Makuszyńskiego w Stryju na Ukrainie proponujemy Państwu powrót do pięknej i trochę zapomnianej tradycji epistolarnej: Państwo pisalibyście listy (o tematyce, która Państwa interesuje) do Waszych rówieśników w Stryju.

Listy tradycyjne, odręczne po bezpiecznym dostarczeniu ich do Chorzowskiego Centrum Kultury (skrzynka „poczty polonijnej” przed wejściem głównym do ChCK) – skanowalibyśmy i wysyłali mailem do KOC w Stryju.

Listy elektroniczne, w formie załącznika do maila, wysyłaliby Państwo do ChCK (adres mailowy: urszula@chck.pl) a Pani Urszula Kamysz – Zawadzka przekieruje je do KOC w Stryju. W listach, zarówno tradycyjnych jak i elektronicznych podajemy tylko imię i nazwisko, numer telefonu czy adres mailowy tylko, jeśli będą mieć Państwo takie życzenie.

To mógłby być początek korespondencji, potem – być może – nawiążą Państwo kontakty indywidualne z nowymi znajomymi ze Stryja.

Nie chcemy narzucać Państwu tematów konwersacji, bo wiemy, że Państwa kreatywność jest nieoceniona!

  •  

Dodam jeszcze, że dla Polaków z Ukrainy czytanie Państwa listów i odpowiedzi na nie -to świetna lekcja języka polskiego, a my – być może przeczytalibyśmy zapomniane we współczesnej polszczyźnie archaiczne słowa polskie, których używają już tylko Polacy na Kresach…

Wszyscy, nie tylko dzieci – lubimy niespodzianki i nagrody – tak więc dla autorów najciekawszych listów przewidujemy symboliczne upominki.

  1. Idąc dalej tropem listów, dla osób, które lubią Facebooka proponujemy konkurs na najciekawszy post, komentarz opatrzony zdjęciem z zajęć Artystycznej Akademii Seniora, z Festiwalu Ludzi Szczęśliwych „Proskenion”, lub z wyjazdowych warsztatów artystycznych, bądź z licznych wyjazdów – ze szczególnym uwzględnieniem wizyty na Zaolziu 11.11.2018 roku w 100 lecie odzyskania niepodległości.
  2. Pani Urszula Kamysz – Zawadzka przygotowała też dla Państwa piękną inicjatywę ratowania zwierząt na Ukrainie (szczegóły na Facebooku p. Urszuli Kamysz – Zawadzkiej).
  3. Zdajemy sobie sprawę, że nic nie zastąpi rozmów… te przez telefon nie są może szczytem tego, czego oczekujemy, ale lepsza taka niż żadna, dlatego URUCHOMIMY TELEFON „POGADUCHY AAS Chorzowskiego Centrum Kultury”.

POD NUMEREM TELEFONU będzie dyżurować Pani Zyta Hartlik i pracownik ChCK/SDK – Pan Marek Krupa. Prowadzić będą rozmowy, po uprzednim „umówieniu się na rozmowę” SMSem. Pani Zyta Hartlik (604 446 905) jest do Państwa dyspozycji cały czas (to decyzja Pani Zyty – bardzo dziękujemy za ten piękny gest) a Pan Marek Krupa (513 152 684) od poniedziałku do czwartku w godzinach: 10.00 – 14.00.

Gdyby ktoś z Państwa też chciał się włączyć jako osoba prowadząca „Pogaduchy AAS”, proszę o informację bezpośrednio do mnie (600 966 418 lub mailowo jolanta@chck.pl).

 

Życzymy zdrowia i pogody ducha

Tomasz Ignalski                                                                    Jolanta Motyka

 dyrektor ChCK                                                              zastępca dyrektora ChCK

 

Ps. Zapraszamy też do współpracy Waszych Przyjaciół, Znajomych, Sąsiadów, którzy nie są jeszcze uczestnikami zajęć Artystycznej Akademii Seniora Chorzowskiego Centrum Kultury.