Wystawa w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej

w dniach 3-31 marca 2023 w Galerii Intymnej Domu Oświatowego Biblioteki Ślaskiej w Katowicach prezentowana będzie multimedialna wystawa Komitywy Twórczej "SPOKOJ-NIE", 16 marca 2023 o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie z artystami biorącymi udział w projekcie.

 

 

Komitywa Twórcza „SPOKOJ-NIE” 

Czy związana z nowymi technologiami alienacja, niszczy uczucia, namiętności, zaciera ludzką tożsamość? Czy wciąż naszą najpotężniejszą potrzebą jest więź z drugim człowiekiem, intymność i akceptacja. Jeżeli w naszą egzystencję wpisany jest lęk przed utratą, to czego tak naprawdę się boimy? Czy mamy prawo czuć się artystą w sowim życiu? Czy w tworzeniu ważniejszy jest proces, czy efekt końcowy? Wreszcie, czy przez twórczość możemy się o siebie zatroszczyć?

Odpowiedzi na te i inne pytania, poszukiwaliśmy czytając książki „Miłość i Wola” oraz „Odwaga Tworzenia", których autorem jest amerykański filozof - Rollo May, jeden z pierwszych przedstawicieli psychologi egzystencjalnej.

Przez kilka miesięcy przekazywaliśmy sobie działania artystyczne związane z dźwiękiem i obrazem, inspirowane książkami wspomnianego autora, nie spotykając się jednak bezpośrednio i nie komunikując inaczej, niż za pośrednictwem nowych technologii oraz własnej twórczości. Zwieńczeniem "wspólnej” pracy jest zbiór utworów multimedialnych, pt. „Footprints” (ślady stóp).