LUDZIE RADIA!

Jesteśmy i będziemy czujni na to, co dzieje się w kulturze internetu, sztuce współczesnej, muzyce i literaturze! Nie boimy się eksperymentów dźwiękowych i poetyckich, a także rozmowy na ich temat. Zapraszamy twórców sztuk wszelakich i ludzi kultury!

Niech Radio Klang będzie przestrzenią oddechu, refleksji i miejscem bezpiecznym dla swobodnej wypowiedzi!

 

WSPÓŁZAŁOŻYCIELKI:

Weronika Stencel – współzałożycielka Radia Klang, kulturoznawczyni, krytyk literacki. Jest twórczynią firmy Tokosłów oraz redaktor naczelną pisma – www.musisieukazac.pl (w 2020 r. ze stypendium Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Kultura w sieci). Wraz z Pauliną Pikiewicz została laureatką w konkursie radiowym na Festiwalu Marii Czubaszek oraz SILESIA PRESS 2019. Współpracowała z Radio Kapitał. Jest scenarzystką i autorką pomysłu do filmu „Pomagacze” (we współpracy z Animoon i reżyserką Betiną Bożek) oraz autorką tekstu do filmu “Deserowy jamnik” (są to projekty z dofinansowaniem Polski Instytut Sztuki Filmowej). W 2020 r. została wyróżniona w konkursie literackim na Festiwal Fama. Weronika zajmuje się także korektą tekstową w Kwartalnik Kulturalny Nowy Napis i robi transkrypcje z rozmów do reportażu Polarniczki Dagmary Bożek.

Paulina Pikiewicz - współzałożycielka Radio Klang, filozofka i pasjonatka radia, w którym działa już od 5 lat. Na początku w radiach studenckich - UJOT FM, Radio1.7. Od dwóch lat pracuje w rozgłośniach profesjonalnych - Polskie Radio Katowice, Dwójka - Program 2 Polskiego Radia i Trójka - Program 3 Polskiego Radia, Radiowe Centrum Kultury Ludowej . Współpracowała również z Radio Kapitał. Jest absolwentką Kursu Reżyserii Radiowej prowadzonego przez Teatr Polskiego Radia i Wajda School & Studio.
Wspólnie z Weroniką Stencel prowadzi audycje eksperymentalne “PĘPĘPĘ”, które zostały nagrodzone w konkursie dziennikarskim SILESIA PRESS 2019, a także w konkursie radiowym na Festiwalu Marii Czubaszek.Tworzy reportaże, słuchowiska i eksperymenty dźwiękowe.

 

Polecamy, zapraszamy!