#Chwalimysię

Z radością informujemy, że na terenie Chorzowskiego Centrum Kultury i naszego oddziału Starochorzowski Dom Kultury będziemy gościć wyjątkowych ludzi związanych z tańcem w ramach 'Śląskiego Dnia Tańca'.
 

Warsztaty, lekcje pokazowe, spektakle, kino tańca – to wydarzenia, które odbędą się 18 marca podczas Śląskiego Dnia Tańca. Jego celem jest zainteresowanie mieszkańców tańcem oraz przedstawienie aktualnej oferty tanecznej regionu. Zarejestruj się na wybrane wydarzenie - wiele z nich jest bezpłatnych, a liczba miejsc ograniczona!

 
Już w najbliższą sobotę, 18 marca od godz. 14:00 do 15:00 na naszej scenie odbędzie się prezentacja bytomskiej Szkoły Baletowej (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w...). Propozycja obejrzenia na scenie lekcji tańca klasycznego, a po niej miniatury baletowej" Le Conservatoire" w choreografii A. Bournonvilla przygotowanej przez Karinę Elver.*
---> Wydarzenie BEZPŁATNE - rejestracja OBOWIĄZKOWA: https://kongrestanca.pl/rejestracja
 
W poniedziałek, 20 marca o godz. 20:00 w Starochorzowskim Domu Kultury odbędzie się 'POTAŃCÓWKA' towarzysząca III Kongresowi Tańca - partnerem wydarzenia jest Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.
 
III Kongres Tańca startuje 19 marca i potrwa do 21 marca w Muzeum Śląskie w Katowicach! To jedno z największych wydarzeń dla polskiego środowiska tańca i okazja do wspólnej dyskusji nad przyszłością tańca w Polsce.
-> Więcej informacji: www.kongrestanca.pl.
 
*Wydarzenie realizowane w ramach Śląskiego Dnia Tańca, współorganizowane przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Śląski Dzień Tańca odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.