#idzieNOWE w Galerii Antresola

,,Artysta to ktoś, kto produkuje przedmioty, których ludzie nie muszą mieć, ale - z jakiegoś powodu - sądzi, że dobrym pomysłem, byłoby im je przekazać." /// Andy Warhol
 
Wybór tej myśli na początek krótkiej opowieści o sobie w pewnym sensie definiuje moją pasję artystyczną. Może dodałabym jeszcze słowo - "pokazać" no i potem "przekazać". Tworzę prace za pomocą techniki plastycznej - akwareli, która uczy dyscypliny, cierpliwości, myślenia analitycznego. Moja przygoda artystyczna zaczęła się podczas pandemii, która zmusiła nas do spędzania czasu głównie w domu. Kontakt z światem był możliwy dzięki Internetowi, który pomógł wyzwolić moje ukryte pragnienia i pasje. Twórcza aktywność artystów i ich warsztaty online stały się źródłem wiedzy dotyczącej techniki malowania akwarelą. Tak rodziła się moja pasja artystyczna wzbogacana podróżami i chęcią ukazania w formie plastycznej wrażeń, obserwacji, a czasem i emocji.
 
Odnosząc się do cytowanej na wstępie myśli Andy Warhola maluję -"produkuję" obrazy, których inspiracją są moje, wybrane zdjęcia z podróży, czasami z codziennego życia. Pokazywanie ich to dzielenie się wrażeniami, emocjami - tu zacytuję myśl, która oddaje też moją motywację: „Sztuka nie odtwarza tego, co jest widoczne, ale czyni je widocznym.” Javier Sierra. Akwarele, które tworzę można było oglądać dzięki gościnności Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie, Galerii Spełnionych Marzeń w Klubie Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 19 w Chorzowie. Wystawa w Chorzowskim Centrum Kultury będzie zawierała starsze i nowe prace plastyczne, które tworzę z ogromną pasją i zaangażowaniem.

Serdecznie zapraszam,
Henrieta Oczko
 
Strona internetowa hettiart.pl
________________________________
Wernisaż odbędzie się 7 września o godz. 18:00 w Galerii Antresola.
-> Wstęp wolny
-> Więcej informacji: magda_r@chck.pl tel. 32 349 78 62