"Sztuka między mediami"

-> W okresie sierpień - listopad 2021r. -> zrealizujemy cykl ok. 33 warsztatów związanych ze sztuką multimediów. Punktem odniesienia będzie intermedialny charakter współczesnej kultury i przekonanie, że sztuka współczesna nie jest przypisana jednemu, konkretnemu medium.
-> Projekt wpisuje się w strategię rozwoju instytucji, kierowany jest do mieszkańców Chorzowa i okolic, których zaangażuje w warsztaty edukacyjne z zakresu szeroko rozumianych multimediów. Chcemy wydobyć teatr, film, literaturę z intermedialnego kontekstu i zastanowić się jak (czy w ogóle?) technologia zmienia sens danych utworów.

Najbliższe warsztaty:

> WARSZTATY Z ADAPTACJI MIĘDZYGATUNKOWYCH

27 i 31 sierpnia oraz 16 września godz. 10:00-12:00

"Klaustrofobiczne, ciasne pomieszczenie sprawia wrażenie niedużego, a to właśnie w nim wielopokoleniowa familia wspólnie śpi, je, wydala, żyje, nie śpi, przewraca się z boku na bok”. To didaskalia z dramatu Doroty Masłowskiej „Między nami dobrze jest”.

Na warsztatach, które realizuje Stowarzyszenie Scena Kamera Edukacja trzy pokolenia uczestników próbują odpowiedzieć, czy rzeczywiście dobrze jest między nami. Aby przybliżyć tematykę różnic pokoleniowych uczestnicy najpierw oglądają fragmenty teatralno-filmowej adaptacji dzieła Masłowskiej autorstwa Grzegorza Jarzyny. Później odbywa się już warsztat. Uczestnicy starają się wyłuskać charakterystyczne cechy każdego z trzech pokoleń i następnie wykorzystując ćwiczenia teatralne przedstawić je czasem w karykaturalny sposób.  

– Cieszę się, że mogłam usłyszeć głos młodszego pokolenia. Tak rzadko się słuchamy nawzajem – oceniła jedna z seniorek podczas naszych warsztatów.

 

-> WARSZTATY "TAK ZMIENIŁ SIĘ ŚWIAT"

14.09.2021 Tak zmienił się świat - powrót płyty winylowej ?
21.09.2021 Tak zmienił się świat - a w studiach nagraniowych znowu króluje taśma magnetyczna ?
28.09.2021 Tak zmienił się świat - cyfrowy dźwięk ? czy nadal jesteśmy analogowi ?
19.10.2021 Tak zmienił się świat - sprzęt audio - ilość czy jakość ?
26.10.2021 Tak zmienił się świat - słuchamy ? oglądamy ? analizujemy ?  

Więcej szczegółów wkrótce.