19.06

18:30

RAP BITWA O CHORZÓW - KulturOK

Litry potu....zdarte struny głosowe....legendarne walki o Chorzów w formie grubych muzycznych punchy na scenie. To wszystko odbędzie się w piwnicach CHCK. W nowopowstałym KulturOK'u.

Już 19 czerwca o godzinie 18:30 zapraszamy przed ekrany komputerów na jedyne w swojego rodzaju wydarzenie w naszym mieście - transmisja LIVE na Facebooku.

więcej informacji:
karolina.skorka@chck.pl

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU: https://fb.me/e/HuJwDTCF

 

Młodzi raperzy stoczą bitwę o Chorzów. W podziemiach Chorzowskiego Centrum Kultury zmierzą się we freestylowych pojedynkach. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 19 czerwca o godzinie 18:30. Ze względu na obostrzenia rap bitwy będzie można posłuchać online w mediach społecznościowych. Na pomysł zorganizowania tego wydarzenia wpadło dwóch uczniów chorzowskich szkół ponadpodstawowych: Alek Szczepaniak i Bartosz Jędrzejczyk. Samodzielnie zajęli się rekrutacją uczestników i scenariuszem bitwy. W sprawach technicznych i organizacyjnych wspiera ich Chorzowskie Centrum Kultury. To kolejna inicjatywa młodych realizowana w takiej formule.

W styczniu ChCK powołał do życia KulturOK - projekt, który ma pomóc uczniom liceów i techników oraz studentom organizować wydarzenia kulturalne i akcje społeczne. Różnica między standardową działalnością domów kultury polega na tym, że inicjatywa należy do młodych. To oni zaangażowani są także w proces realizacji i promocji, dzięki czemu nabywają umiejętności związanych z animacją kultury. - W ramach KulturOK-u odbyła się już wystawa zdjęć, warsztaty języka migowego i spotkania z psychologiem. Regularnie odbywają się także próby grup teatralnych i zespołów muzycznych tworzonych przez uczniów i studentów - wylicza dyrektor ChCK-u Tomasz Ignalski.