19.08

19:00

Chorzowski Teatr Ogrodowy sezon szesnasty spektakl "Pani Pylińska i sekret Chopina"-50 lat pracy artystycznej Joanny Żółkowskiej z udziałem P. Holtz, K. Kuszewskiego oraz pianistki Leny Ledoff

bilety:
parter/balkon:45 PLN

więcej informacji i rezerwacja biletów:
urszula@chck.pl, tel. 32 349 78 84/65/63

tekst: Éric-Emmanuel Schmitt

tłumaczenie:Jan Nowak

reżyseria: Robert Gliński

scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska

 

na scenie:

Joanna Żółkowska jako Madame Pylinska

Kacper Kuszewski jak Eryk

Paulina Holtz jako Aimee

Lena Ledoff jako Pianistka

 

Utwory Fryderyka Chopina i Ferenca Liszta gra Lena Ledoff.

 

Spektaklem „Pani Pylińska i sekret Chopina” Joanna Żółkowska obchodzi 50-lecie pracy artystycznej.

„Pani Pylińska i sekret Chopina” to adaptacja książki o tym samym tytule. Jak pisze reżyser Robert Gliński: „To historia o tym, co w ostatnich czasach tak często zapomniane. O miłości do sztuki. O pasji, która może stworzyć arcydzieła. O świecie pulsujących energii, które kształtują artystę. O tym, że kultura to wartość najwyższa. Tak jak muzyka Chopina, która weszła do kanonu arcydzieł światowych”.

Młody Eryk pokochał muzykę, gdy usłyszał Chopina. Chciał grać utwory swojego mistrza. Lecz jego interpretacjom ciągle czegoś brakowało.

Wszystko zmieniło się, gdy rozpoczął lekcje u Profesor Pylińskiej.

Madame wysłała go do parku, by słuchał odgłosów natury. By szukał prawdy w przyrodzie. Poleciła też Erykowi uprawiać miłość, zanim zasiądzie do fortepianu. Bo tylko prawdziwe uczucie może stworzyć z niego artystę. Lekcje u Madame nauczyły bohatera autentycznych emocji, intymnego szeptu, szczerości uczuć i wrażliwości. Pasowały go na artystę.

Spektakl ma formę lekką, czasem zabawną, niekiedy nawet komediową.