22.08

17:00

Koncert Chorzowskiej Orkiestry Kameralnej Per Tutti i pokaz Tańca Bollywood w wykonaniu Zespołu Tańca Indyjskiego NATARANG w ramach niedzielnych koncertów na rynku w Chorzowie

wstęp wolny

więcej informacji:
damian@chck.pl tel. 32 349 78 70

Chorzowska Orkiestra Kameralna PerTutti składa się z młodych muzyków, a ich głównym repertuarem stała się muzyka filmowa. Zespół w przeciągu 8 lat działalności miał okazję koncertować w różnych miastach współpracując m.in. z chórem Uniwersytetu Ekonomicznego, wokalistami Teatru Rozrywki, instrumentalistami - solistami, tancerzami, a nawet beatboxerem. Spośród najciekawszych koncertów orkiestry wymienić należy m.in. koncert w Planetarium Śląskim, a także flashmob na ulicy Wolności, podczas którego przechodnie mogli samodzielnie zadyrygować orkiestrą.W repertuarze Chorzowskiej Orkiestry Kameralnej PerTutti znajdują się takie utwory jak "Can`t stop the feeling" z filmu "Trole", temat z filmu "E.T", "The medallion calls" z filmu "Piraci z Karaibów" i wiele innych znanych i lubianych aranżacji.

 

Zespół Tańca Indyjskiego Natarang z Chorzowa to grupa pasjonatów zajmująca się promowaniem kultury Indii w Polsce. Prezentuje indyjski taniec klasyczny, taniec semi - klasyczny oraz żywiołowy taniec Bollywood. Zespół na co dzień działa przy Chorzowskim Centrum Kultury oraz w Klubie ChSM POKOLENIE. W Chorzowie odbyły się premiery kilku spektakli zespołu: Pigmalion, Romeo i Julia czy Żywioły Indii. Zespół występuje nie tylko w Polsce ale i zagranicą – niedawno tancerki wróciły z Festiwalu tańca indyjskiego w Norwegii oraz z udanych występów w Londynie.