22.04

18:00

LUDZIE Z GRAJFKĄ - Spotkanie z Kamilą Urzędowską i pokaz filmu „Chłopi”

Bilet w cenie 20 zł

Więcej informacji:
damian_b@chck.pl tel 32 349 78 71
Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie w ramach cyklu Ludzie z Grajfką! Tym razem będziemy gościć Kamilę Urzędowską - odtwórczynię głównej roli w filmie „Chłopi".
 
Spotkanie tradycyjnie poprowadzi dla Państwa Agata Śliwa.
Po spotkaniu projekcja filmu „Chłopi" reż. DK Welchman, Hugh Welchman.
 
O aktorce: Kamila Urzędowska aktorka, urodzona w 1994, znana z takich filmów: Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy. Przełom w jej karierze przyniosła rola Jagny w filmie ,,Chłopi" z 2023 roku, za którą została nagrodzona Kryształową Gwiazdą ELLE na festiwalu w Gdyni.
 
O filmie: Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

 

Bilet w cenie 20 zł
Kup bilet

 


Filmy: