KALENDARIUM

29.01

17:00

Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych im. Bożeny Kociołkowskiej

Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych im. Bożeny Kociołkowskiej organizowany jest od 2005 roku przez Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu wraz z Centrum Edukacji Artystycznej Już po raz dwunasty szkoła będzie gościć uczniów szkół baletowych w wieku 14 – 19 lat z Polski i zagranicy. Konkurs odbywać się będzie tym razem, w związku z remontem sceny Opery Śląskiej, w dniach 27 – 29.01.2022 roku w Chorzowie w siedzibie Chorzowskiego Centrum Kultury.

KONCERT LAUREATÓW (29.01.22 g. 17:00 / sala widowiskowa ChCK)
bilety: 30 PLN,kasa: 32 349 78 63/65
więcej informacji: 32 349 78 78

Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych im. Bożeny Kociołkowskiej organizowany jest od 2005 roku przez Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu wraz z Centrum Edukacji Artystycznej Już po raz dwunasty szkoła będzie gościć uczniów szkół baletowych w wieku 14 – 19 lat z Polski i zagranicy. Konkurs odbywać się będzie tym razem, w związku z remontem sceny Opery Śląskiej, w dniach 27 – 29.01.2022 roku w Chorzowie w siedzibie Chorzowskiego Centrum Kultury:

-> 27 stycznia - na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury odbędzie się I etap konkursu,

-> 28 stycznia - na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury odbędzie się II etap konkursu,

-> 29 stycznia - w godzinach rannych odbędzie się próba dla wszystkich uczestników Koncertu Finałowego, a wieczorem – Koncert Laureatów z wręczeniem nagród.

 

Celem tego przedsięwzięcia jest: rozwijanie i promowanie młodych talentów choreograficznych, popularyzacja różnych technik tanecznych, umacnianie pozycji tańca w świecie, a także wyzwalanie postaw kreatywnych, wzbudzanie zamiłowania do tańca oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości.

Zadaniem Konkursu jest ocena prezentacji choreograficznych uczniów, wymiana pomysłów i doświadczeń między uczestnikami, nawiązywanie nowych kontaktów oraz aktywizacja pracy uczniów.

W skład Jury wchodzą pedagodzy szkół baletowych, tancerze i choreografowie cieszący się autorytetem zawodowym, z Polski i zagranicy.

 

Cieszymy się z całego serca, że możemy być tegorocznym współorganizatorem tak wyjątkowego wydarzenia!