11.09

16:00

OPEN DAY SDK oraz KONCERT MUZYCZNE INSPIRACJE Z NIGERII

11 września na oścież otworzymy drzwi, drzwiczki i furtki w Starochorzowskim Domu Kultury, by zaspokoić ciekawość wszystkich zainteresowanych tym, co się u nas dzieje, a dzieje się naprawdę dużo. Pokażemy Wam, czym zajmują się nasze grupy twórcze i koła zainteresowań, poznacie ich instruktorów, będzie to też doskonała okazja, by zapisać się do którejś z grup. Będziecie mogli zobaczyć nasze kino oraz pracownie. Na scenie plenerowej zaprezentują się młodzi wokaliści i tancerze, którzy na co dzień szlifują swoje talenty pod dachem SDK. A już o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert finałowy MUZYCZNE INSPIRACJE.

Wstęp wolny
Info agnieszka_w@chck.pl; 32 247 39 57

11 września na oścież otworzymy drzwi, drzwiczki i furtki w Starochorzowskim Domu Kultury, by zaspokoić ciekawość wszystkich zainteresowanych tym, co się u nas dzieje, a dzieje się naprawdę dużo. Pokażemy Wam, czym zajmują się nasze grupy twórcze i koła zainteresowań, poznacie ich instruktorów, będzie to też doskonała okazja, by zapisać się do którejś z grup. Będziecie mogli zobaczyć nasze kino oraz pracownie. Na scenie plenerowej zaprezentują się młodzi wokaliści i tancerze, którzy na co dzień szlifują swoje talenty pod naszym dachem.

Na stoiskach instruktorzy naszych zajęć poprowadzą kolorowe warsztaty, podczas których będziecie mogli wykonać wyjątkowe prace plastyczne i rękodzielnicze, a także wziąć udział w zabawach i animacjach:

- Pracownia plastyczna – warsztaty kolażu oraz praca plastyczna „Włóczkowe jeżyki”;
- Pracownia ceramiczna – biżuteria z gliny;
- Grupa PTYSIE – łapacze snów – kolorowe chmurki oraz zabawy z chustą animacyjną;
- Grupa UŚMIECH – uśmiechnięte magnesy na lodówkę;
- Pracownia ASIOK ART – eko torby na zakupy hand made;
- Biblioteka pod chmurką oraz Mamy Klub – rodzinne malowanie na chmurce;
- grupa Piruecik i SOUL MINI – zabawy  taneczne;
- Zespoł Fresco oraz Studio Artystyczne Banda Rabanda – zabawy muzyczne;
- Teatr Anatomia - warsztaty aktorskie, g. 17.00, s. teatralna.

Dodatkowe atrakcje - dmuchaniec i foodtrucki!

A już o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert finałowy MUZYCZNE INSPIRACJE. Kierując się hasłem OPEN, otworzymy nasze serca i damy się ponieść kojącym dźwiękom płynącym do nas prosto z Nigerii. Wysłuchamy utworów, które opowiadają o życiowych doświadczeniach oraz o tym, jak pokonać przeciwności losu. Koncert będzie muzyczną mieszanką afro-kubańsko-polskiego soul-blues-ballad-jazzu i ma na celu promowanie relacji między Polską a Nigerią