6.11

18:30

PIĘKNO - JUBILEUSZOWY KONCERT NA 35 - LECIE ZESPOŁU CZERWONY TULIPAN

KONCERT POŁĄCZONY Z JUBILEUSZEM 75 LECIA DZIAŁALNOŚCI MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W CHORZOWIE
bilety:
30 PLN promocja wakacyjna (do końca sierpnia)
40 PLN normalny
50 PLN w dniu koncertu

więcej informacji i rezerwacja biletów:
sabina@chck.pl tel. 32 349 78 65/63

Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie w roku bieżącym obchodzi jubileusz 75 swojej działalności.
Początki instytucji sięgają roku 1945. Od początku istnienia spełniała podstawowe zadanie, jakim było upowszechnianie czytelnictwa wśród najszerszych rzesz społeczeństwa, wyrabianie nawyków czytania i zainteresowań książką.
Aktualnie w strukturze MBP znajduje się dziewięć filii bibliotecznych oraz Czytelnia Naukowa i Wypożyczalnia centralna. W ofercie biblioteki znajduje się literatura beletrystyczna i popularnonaukowa dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, literatura naukowa, czasopisma, audiobooki oraz ebooki.

Bieżące informacje na temat działalności instytucji można obserwować na stronie internetowej: biblioteka.chorzow.pl oraz na portalu Facebook /BibliotekaChorzow/.

 

CZERWONY TULIPAN - powstał w 1985 roku w OLSZTYNIE .

CZERWONY TULIPAN to pięć artystycznych indywidualności :

Stefan Brzozowski - kompozytor , wokalista , gitarzysta i "szef" ... ... odpowiedzialny za profil artystyczny zespołu

Ewa Cichocka - recytatorka , wokalistka , tancerka , aktorka … ... artystka posiadająca rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu

Krystyna Świątecka - wokalistka i flecistka ... ... zamknięta w sobie , oszczędna w środkach , wzruszająca liryzmem , uduchowiona

Andrzej Czamara - gitarzysta solowy … … stopiony całkowicie z gitarą , którą opanował perfekcyjnie

Andrzej Dondalski - gitarzysta basowy … z "rockowym rodowodem"

Tak scharakteryzował zespół CZERWONY TULIPAN miłośnik i przyjaciel zespołu .

CZERWONY TULIPAN tworzy i śpiewa piosenki … poetyckie - czyli „piosenki uczucia" , ... piosenki kabaretowe , zawsze literackie , lub jak nazywają je niektórzy piosenki artystyczne , … tworzy kabaretowe recytacje wierszy .

Współpracował z "Kabaretową Sceną Trójki", należy do "Krainy Łagodności". Gra koncerty w całej Polsce . Koncertował w EUROPIE - (Francja, Niemcy, Anglia, Belgia, Rosja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa , Ukraina), był z koncertami w USA i w Kanadzie . Związany z OLSZTYNEM oraz Warmią i Mazurami nie tylko miejscem zamieszkania lecz ... inicjując koncerty oraz przeglądy i festiwale na terenie Warmii i Mazur. Brał udział w wielu programach Radiowych i Telewizyjnych . Nagrał i wydał 14 płyt CD ... oraz w 2008 roku album DVD (z płytą CD) zatytułowany : "OBRAZY i obrazki" - koncert na zamku w OLSZTYNIE .

Najnowsza płyta z 2018 roku to „Błędne koło”.

2020 rok jest rokiem szczególnym, bo jubileuszowym, a zespół występuje z programem : „Piękno – jubileuszowy koncert na 35-lecie zespołu Czerwony Tulipan”.

Koncerty zespołu „CZERWONY TULIPAN” to „autorska wypowiedź artystyczna” 35-letniej działalności zespołu.

 

* Każdy Widz przed wejściem na teren wydarzenia CHCK/SDK zobowiązany jest do wypełnienia formularza „Pytanie kierowane do gości odwiedzających Chorzowskie Centrum Kultury (zwany dalej „Oświadczeniem”) z aktualną datą wydarzenia i złożenia go pracownikowi CHCK/SDK. Oświadczając, że według jego najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 i nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym oraz podając swoje dane kontaktowe.

POBIERZ OŚWIADCZENIE