23.09

10:00

"Sztuka między mediami" - warsztaty dot. międzygatunkowych powiązań sztuki

Na warsztatach, które realizuje Stowarzyszenie Scena Kamera Edukacja trzy pokolenia uczestników próbują odpowiedzieć, czy rzeczywiście dobrze jest między nami. Aby przybliżyć tematykę różnic pokoleniowych uczestnicy najpierw oglądają fragmenty teatralno-filmowej adaptacji dzieła Masłowskiej autorstwa Grzegorza Jarzyny. Później odbywa się już warsztat. Uczestnicy starają się wyłuskać charakterystyczne cechy każdego z trzech pokoleń i następnie wykorzystując ćwiczenia teatralne przedstawić je czasem w karykaturalny sposób.

Warsztaty odbędą się w mediatece przy Kinie za Rogiem Grajfka.
Wstęp wolny (obowiązują zapisy)

Więcej informacji:
magda_r@chck.pl

Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach projektu "SZTUKA MIĘDZY MEDIAMI". Uczestnicy będą badać różne obszary sztuki w kontekście przenikania do nich nowych technologii. Czy technologia zmienia sens danych utworów? Jakie zmiany może powodować? To jedne z wielu kwestii, nad jakimi pochylą się uczestnicy warsztatów organizowanych przez Chorzowskie Centrum Kultury.

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.