11.10

19:00

Tubis Trio - koncert w ramach IV Festiwalu Jazz&Literatura 2018

bilety:
20 PLN do 31 sierpnia
30 PLN od 01 września

więcej informacji i rezerwacja biletów;
damian@chck.pl, tel. 32 349 78 71/63

TUBIS TRIO

Maciej Tubis - fortepian

Paweł Puszczało - kontrabas

Przemek Pacan – perkusja

 

Tubis Trio

Docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą od 2008 roku Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. W ten sposób powstają utwory z melodyjnymi tematami, ale nieprzewidywalnymi formami, klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Porównywane do szwedzkiego e.s.t. Tubis Trio zaskakuje publiczność świeżością i ekspresją, która jest najważniejsza w tym zespole i którą publiczność zawsze docenia.

Pierwszy album zespołu „Live In Luxembourg” został uznany przez brytyjski magazyn Jazzwise za jedną z najlepszych płyt jazzowych na świecie roku 2009. W 2017 roku trio powróciło ze studyjną płytą „The Truth”, proponując całą gamę podskórnych niuansów, będących równocześnie znakomitą ofertą dla ludzi, którzy nie są na co dzień fanami jazzu. „To urzekający i autentycznie pozytywny album dla ludzi o wszystkich gustach muzycznych.” – zrecenzował ostatni album, wydany przez holenderską wytwórnię Challenge Records, amerykański krytyk jazzowy Geno Thackara z portalu AllAboutJazz.

Na październik 2018 Tubis Trio szykuje premierę najnowszego krążka.

Najważniejsze dla mnie jest przekazywanie emocji  –  mówi Maciej Tubis. Przeżywam głęboko każdy koncert. Skupiam się wyłącznie na muzyce, daję sobie zupełną swobodę, chwytam spontaniczność chwili. Publiczność ulega tej magii spotkania na żywo z twórcą i zawsze żywo reaguje.

Ich muzyka charakteryzuje się chwytliwymi melodiami, zaraźliwym, świetnie dobranym, lekko popowym rytmem pełnym synkop i lirycznymi solówkami w szczególności Tubisa. Kompozycje są bardzo przystępne, ale nie trywialne. Ich siła ukazuje się głównie w energii i dynamicznej grze zespołu, który doskonale się uzupełnia. Angelique Van Os w holenderskim magazynie Jazzism

Konfrontacja nagrań studyjnych zespołu z jego koncertowym obliczem, przerosła moje oczekiwania. Tubis Trio to skład doskonale sprawdzający się podczas występów na żywo. To zdecydowanie jeden z najlepszych koncertów polskiego składu, jaki dane mi było usłyszeć w tym roku. Robert Ratajczak LongPlay

Świetna dramaturgia, dobre kompozycje i prawdziwie jazzowa atmosfera. Krzysztof Komorek JazzPress

Linki do muzyki:

http://www.tubistrio.com/music/the-truth/

https://www.youtube.com/user/maciejtubis