14.03

17:00

Z CYKLU PRZEWODNIK OPOWIADA - MAGICZNA KRAINA POGÓRZA ROŻNOWSKIEGO I CIĘŻKOWICKIEGO

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chorzów oraz Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu PRZEWODNIK OPOWIADA.

wstęp wolny

więcej informacji: sabina@chck.pl
tel. 32 349 78 67

 "Magiczna Kraina Pogórza Rożnowskiego i Ciężkowickiego” - spotkanie z autorem przewodnika krajoznawczego p.t. Pogórza Rożnowskie i Ciężkowickie.

Sebastian Tomala, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, czynny przewodnik beskidzki oraz instruktor turystyki. Od dziecka miłośnik gór i turystyki górskiej, autor kilku publikacji o tematyce krajoznawczej. Związany z Pogórzem Rożnowskim i Ciężkowickim, do których zwiedzania zachęca turystów.
Poprzez prelekcję oraz wydany niedawno przewodnik książkowy, autor zaprasza do zjechania z głównych dróg i poznania sielskich, pełnych ciekawostek przyrodniczych i historycznych krain geograficznych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: jeziora, średniowieczne zamki, zabytki architektury sakralnej oraz przeurocze wsie i miasteczka. Na tych najbardziej aktywnych czekają liczne szlaki turystyczne i rowerowe, przebiegające przez wzgórza z rozległymi panoramami. Podczas wędrówek pieszych będą nam towarzyszyły formacje skalne o bajecznych kształtach.