30.01

18:00

ZOA BAND - KONCERT /// SCENA POD SCHODAMI

Zapraszamy na HISZPAŃSKI KARNAWAŁ w Scenie pod Schodami! Na naszej scenie zagrają wyjątkowi muzycy z zespołu Zoa Band.

bilety: 35 PLN, 32 349 78 63/65

więcej informacji: beata@chck.pl, 32 349 78 78

Repertuar tych wspaniałych muzyków grających na gitarach klasycznych, z pewnością wprawi słuchaczy w niezwykły nastrój, przenosząc ich wprost do słonecznej Hiszpanii. Repertuar zespołu to głównie muzyka flamenco, a że muzyka ta kojarzy się z tańcem, wystąpi również wspaniała tancerka, która z pewnością uatrakcyjni to wydarzenie. Zapraszamy gorąco.

ZOA BAND - Tworzą doświadczeni muzycy, którzy wzajemnie się inspirują i czerpią radość ze wspólnego grania.
 
Ludwik Konopko to gitarzysta i kompozytor, który od wielu lat występuje w Polsce i w Europie. Jego muzyka łączy w sobie wiele stylów, w tym między innymi jazz, blues, folk, flamenco i world music. Kreatywność i wrażliwość muzyczna, lekkość techniki gitarowej i swoboda improwizacji przysporzyły mu wielu fanów. Spotkać go można zarówno na koncertach, jak i spontanicznie wśród ludzi, kiedy promuje swoje nagrania. Płyty niezależnie wydane przez Ludwika Konopkę, obejmujące głównie jego autorskie kompozycje, rozeszły
się w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy. W 2022 roku Ludwik Konopko otrzymał specjalne wyróżnienia w konkursach International Songwriting Awards (UK) oraz Unsigned Only Music Competition (USA). Był on również w finałach takich międzynarodowych konkursów, jak 20th UK Songwriter Contest (UK), 18th International Acoustic Music Awards (USA) oraz 23rd Annual Great American Song Contest (USA). Artysta  pochodzi ze Lwowa i od 1991 roku jest związany z Polską. Pierwszy zespół Tea Fan Club (TFC) założył w 1989 roku i jest on do dzisiaj uważany za legendarny projekt muzyczny na Ukrainie. W 1999 roku razem z Andrzejem Krośniakiem założył zespół o nazwie Cocotier, a w 2002 roku stworzył własną grupę Acoustic Travel Band. Oba zespoły koncertowały z dużym powodzeniem przez kilkanaście lat w całej Europie oraz brały udział w licznych festiwalach. W 2005 roku Acoustic Travel Band wystąpił jako support przed koncertem światowej sławy gitarzysty Al di Meola na Festiwalu Non-Stop we Wrocławiu. Współpracował z krakowską formacją Que Passa zaliczaną do czołowych polskich zespołów flamenco Fusion. Jest on również częścią zespołu Pilar, a w 2019 roku założył własny zespół ZOA Band i pozostaje jego liderem do dzisiaj. Zespół wykonuje jego autorskie kompozycje oraz aranżacje gitarowe innych utworów. Tworzą go doświadczeni muzycy, którzy wzajemnie się inspirują i czerpią radość ze wspólnego grania.
 
Piotr Radecki - gitarzysta, absolwent szkoły muzycznej I stopnia – PSM im. Stanisława Moniuszki w Katowicach i II stopnia – Państwowe Liceum Muzyczne im.Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wchodził skład zespołów; Maryla Rodowicz, KAT & Roman Kostrzewski, Sami, Pilar, Hasiok, Kompilacja, Funk Out, Grzegorz Majzel, Alicja Boncol, Paweł Bączkowskii inni. Brał udział w większości największych festiwali muzycznych w Polsce. Oprócz kraju koncertował w USA, Anglii, Irlandii, Niemczech, Szwecji, Rosji, Czechach, Słowacji, Litwie Obecnie (od 2015) jest gitarzystą w zespole Maryli Rodowicz, Feel, Storo, Pilar. Jest również współtwórcą zespołu coverowego Panmajster Cover Band z którym grywa do dziś.
 
Michał Łyp - realizator dźwięku, muzyk, producent płyt. Jako muzyk współpracował m.in. ze Sztywnym Palem Azji, Janem Gałachem, Adamem Szewczykiem, Januszem Blecharzem, Grupą Bohema, Tomaszem Lewandowskim, Joanną Pilarską, zespołem Vox, Basią Janygą, s. Anna Bałchan. Na stałe występuje w zespołach Pilar oraz ZOA.
 
Marcin Hilarowicz - Gitarzysta, cajonista, kompozytor, muzyk sesyjny. Współpracował z takimi zespołami jak Que Passa, Krakow Street Band, Hard Times, Moribunda, A.Szęszoł, orkiestra Obligato, Teatr STU . Jego styl to szeroko pojęte flamenco fusion z elementami bluesa i jazzu.
 
 

Filmy: